Warszawskie Spotkania Teatralne odbędą się w tym roku po raz 40! Planowane daty to 15-24 maja. W jubileuszowej edycji zaprezentujemy najlepsze i najbardziej emocjonujące spektakle, które miały premierę w 2019 r. - poinformowała PAP kierowniczka ds. pr Teatru Dramatycznego Weronika Doboszyńska.
Reklama

"To unikalna możliwość obejrzenia najciekawszych przedstawień, które nie były wystawiane dotychczas w Warszawie. 40. Warszawskie Spotkania Teatralne (WST) odbędą się w maju, planowane daty to 15-24 maja 2020" - napisała Doboszyńska w informacji w poniedziałek przesłanej PAP.

Jak wyjaśniła, program festiwalu oraz tzw. Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych (cykl spektakli skierowanych do młodych widzów - PAP) wraz ze szczegółowymi informacjami zostanie przedstawiony na konferencji prasowej w kwietniu.

"Obecność twórców na festiwalu będzie tradycyjnie okazją do wyjątkowych spotkań z publicznością, czeka nas wiele fascynujących rozmów z artystami. Mamy nadzieję, że jubileuszowa edycja Warszawskich Spotkań Teatralnych przyniesie widzom wiele niezapomnianych wrażeń, niecodziennych inspiracji i tematów do gorących dyskusji!" - czytamy w informacji.

Organizatorem WST jest Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy. Doroczna impreza realizowana jest dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy oraz dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.