Kulinarna sztuka rozpoczyna nowy rok w warszawskim Teatrze Kamienica. Premiera +Kobiety, która ugotowała męża+ Brytyjki Debbie Isitt już 16 stycznia - poinformowała we wtorek PAP manager ds. public relations teatru Patrycja Pawlik.

"Pikantny tekst, apetyczna obsada i wyśmienita reżyseria – to składniki wybornego przedstawienia. Jak smakuje przygotowane z artystyczną starannością, najnowsze w karcie, danie główne serwowane przez Teatr Kamienica? O dobry smak na scenie zadbają Dorota Chotecka, Michalina Sosna, Marta Chodorowska i Jacek Lenartowicz" - napisała w przesłanej PAP informacji Pawlik.

Reżyserem przedstawienia jest Tomasz Obara.

"Hilary (Dorota Chotecka) to świetna gospodyni, która bardzo dba o podniebienie męża. Kenneth (Jacek Lenartowicz) uwielbia dobrze zjeść i jest przyzwyczajony do tego, by mu usługiwano. Pragnąc jednak uczuciowej odmiany, zamienia Hilary na nowszy model, Laurę (Michalina Sosna / Marta Chodorowska)" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Reklama

"+Kobieta, która ugotowała męża+ to spektakl o miłosnym trójkącie i intrygującej sztuce kłamstwa. Pełen zabawnych dialogów, przedstawia relacje na linii mąż-żona, żona-kochanka, kochanka-mąż. Tu pytania żony miksują się z kipiącymi kłamstwami męża, a domysły kochanki przypiekają jego ego. Wszystko to w smacznej oprawie z pobudzającą zmysły grą aktorską" - napisano na stronie teatru.

Autorką polskiego tłumaczenia sztuki "The Woman Who Cooked Her Husband" jest Elżbieta Woźniak. Kostiumy zaprojektowała Agnieszka Prokopczuk.

Premiera - 16 stycznia na Scenie Orla Teatru Kamienica. Kolejne przedstawienia - 17-19 stycznia br.