Teatr Żydowski uruchomił zbiórkę zdjęć, grafik i innych dokumentów o Żydach walczących o Polskę w czasie m.in: powstania warszawskiego, kampanii wrześniowej, w Legionach Polskich. Materiały wzbogacą przestrzeń wystawy, którą - jako scenografię do spektaklu „Berek” - projektuje Zbigniew Libera.

7 grudnia 2019 r. w Teatrze Żydowskim odbędzie się premiera spektaklu „Berek” w reżyserii Mai Kleczewskiej i dramaturgii Łukasza Chotkowskiego. Twórcy, korzystając z materiałów dokumentalnych, chcą stworzyć panoramę zbrojnej walki Żydów o wolność Polski na przestrzeni wieków.

Teatr prosi o nadsyłanie zdjęć, grafik (wraz z opisem) z wizerunkiem żydowskich żołnierzy, którzy walczyli za swój kraj - Polskę, podczas m.in: powstania warszawskiego, kampanii wrześniowej, w Legionach Polskich. Materiały wzbogacą przestrzeń wystawy, którą - jako scenografię do spektaklu „Berek” - projektuje Zbigniew Libera.

Dzięki nadsyłanym materiałom wystawa będzie się rozszerzała i za każdym razem, gdy spektakl będzie grany, upamiętni nowych, żydowskich bohaterów.

Materiały można nadsyłać pocztą na adres:

Teatr Żydowski ul. Senatorska 35, 00-099 Warszawa (z dopiskiem „Berek”) lub na adres: michalina.zemla@gmail.com

W kwestii praw autorskich Teatr prosi o kontakt z Panią Michaliną Żemłą (michalina.zemla@gmail.com, tel. 722291465).