Podczas Warszawskiego Festiwalu Konesera wystąpią m.in. Nosowska, L.U.C., Organek, Wojtek Mazolewski, The Dumplings, Fisz Emade. Będą strefy mody, designu, kulinarna, dla dzieci. Festiwal odbywać się będzie się w sobotę i niedzielę.

W odrestaurowanym kompleksie, którego historia sięga końca XIX wieku, po raz drugi odbędzie się Warszawski Festiwal Konesera. Pierwszego dnia w miejscu, w którym przed laty działała fabryka wódki i mieściła się Mennica Państwowa zagrają Sabina, Skubas, Nosowska i Organek.

Wokalistka i aktorka Sabina Karwala (finalistka 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu) zaśpiewa piosenki ze swojej debiutanckiej płyty "Lepidoptera". Skubas, który zanim zaczął występować solo współpracował m.in. ze Smolikiem, Fiszem Emade i Noviką, zagra utwory przygotowywane na nową autorską płytę.

Tomasz Organek zaczynał muzyczną karierę w zespole Sofa, potem grał m.in. ze Smolikiem i Kayah. W 2013 r. założył zespół rockowy Organek, z którym nagrał dwie płyty "Głupi" i "Czarna Madonna". Obie otrzymały status platynowej płyty (za sprzedaż ponad 30 tys. egzemplarzy). I to przede wszystkim materiał z tych płyt zaprezentuje w sobotę.

Wokalistka Hey, Katarzyna Nosowska, zaśpiewa przede wszystkim piosenki ze swojej ostatniej solowej płyty "Basta". Dostała za nią Fryderyka w kategorii "Album Roku Alternatywa".

Niedzielne koncerty otworzy występ kwintetu Wojtka Mazolewskiego poświęcony Krzysztofowi Komedzie. "Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata. W naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny, ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek" – powiedział w jednym z wywiadów Mazolewski.

Potem wystąpią raper L.U.C. z orkiestrą dętą oraz laureaci Fryderyka w kategorii debiut w 2014 r., popowo-elektroniczny duet The Dumplings.

Na koniec dnia na scenie wystąpią bracia Waglewscy, czyli Fisz Emade Tworzywo. W marcu tego roku wydali płytę "Radar", na której mieszają rock z electropopem.

Podczas festiwalu na terenie Konesera będą przygotowane strefy kulinarne i dla dzieci. Równocześnie odbędą się Targi Rzeczy Ładnych oraz "TRŁ Print!", czyli targi plakatu, ilustracji i grafik.

W strefie europejskiej, której motywem przewodnim jest realizowanie pasji, odbędą się m.in. warsztaty ekologiczne i komiksowe.

Wstęp na festiwal jest wolny. Wstęp na Targi Rzeczy Ładnych kosztuje 10 zł.