Reżyser Jan Komasa powiedział we wtorek PAP, że jest zadowolony z reakcji publiczności na jego film "Boże Ciało", który został zaprezentowany na festiwalu filmowym w Wenecji w ramach przeglądu Giornate degli Autori. Film został oceniony wysoko przez krytyków.

"Reakcja publiczności była niezwykle żywa i, jak nam się wydawało, szczerze pozytywna. Cieszymy się, że pokaz przyciągnął tyle osób i że widzowie reagowali zarówno śmiechem, jak i wzruszeniem" - podkreślił Jan Komasa.

Dodał następnie: "W trakcie rozmowy popremierowej widzowie zadawali wiele pytań i byli zainteresowani genezą filmu".

"Boże Ciało" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W roli głównej wystąpił Bartosz Bielenia. Razem z nim grają: Tomasz Ziętek, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat, Barbara Kurzaj, Zdzisław Wardejn i Leszek Lichota. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński junior.

We wtorek odbyła się oficjalna projekcja filmu, który został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność na 76. festiwalu w Wenecji. Otrzymał wiele pozytywnych i pełnych pochwał ocen włoskich krytyków, relacjonujących festiwal.