Pochodząca z Katalonii wokalistka, kompozytorka, trębaczka Andrea Motis oraz urodzona w Angoli, wychowana we Francji, a muzykująca głównie w Brazylii artystka Lucia de Carvalho wystąpią podczas 10. edycji Gdańsk Lotos Siesta Festiwal, który odbędzie się w dniach 23-26 kwietnia 2020 r.

„Już w lipcu rozmawiamy o poważnym wydarzeniu jakim jest Siesta Festiwal. To znaczy tylko tyle, że poważnie podchodzimy do tematu i przygotowujemy się do takich wydarzeń z dużym wyprzedzeniem” - powiedziała w poniedziałek prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas odbywającej się w Gdańsku konferencji prasowej.

„Miasto Gdańsk jest z tego dumne - po raz dziesiąty w 2020 r., będziemy wspólnie organizowali Siesta Festiwal, czyli czas wyśmienitej muzyki. To jest coś co bardzo mocno się wpisuje w to jak chcemy promować miasto Gdańsk, jak chcemy pokazywać nasze miasto” – dodała Dulkiewicz.

Szef muzyczny festiwalu Marcin Kydryński doprecyzował, że festiwal odbędzie się w dniach 23-26 kwietnia. W przyszłorocznej edycji wezmą udział m.in. pochodząca z Katalonii, wokalistka, kompozytorka, autorka i trębaczka Andrea Motis oraz urodzona w Angoli, wychowana we Francji, a muzykująca głównie w Brazylii Lucia de Carvalho.

"Dziesiąta edycja w roku 2020 odbędzie się tradycyjnie w kwietniu i można powiedzieć, że otwiera sezon festiwalowy w Gdańsku. Koncept festiwalu jest odzwierciedleniem i przedłużeniem tego co Marcin Kydryński robi od trzydziestu lat w +Trójce+, czyli audycji +Siesta+” – powiedział PAP dyrektor festiwalu Piotr Łyszkiewicz. Dodał że festiwal odbywa się w Gdańsku „ponieważ trudno sobie wyobrazić inne miasto, które w jakiś sposób łączy tyle kultur, jest tak otwarte, od zawsze jest miastem portowym, miastem z piękną historią”.

"Spotykamy się w ostatni (...) weekend kwietnia, (…) w moim pojęciu w najpiękniejszym miejscu w Polsce czyli na gdańskiej Starówce i wspólnie słuchamy szczęśliwej i jasnej, zmysłowej muzyki, która ma nas po prostu uskrzydlić i dać nam wiarę w człowieka, wprowadzić nas w nadchodzące lato" - powiedział PAP Kydryński.

Zwrócił uwagę, że koncerty odbywają się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, a także w specjalnie powołanej na tę okoliczność tawernie. "Tam nocami słuchamy Fado w intymnej aurze, w jakiej ta muzyka brzmi w Lizbonie” - opowiadał Kydryński.