Fundacja Gerlsy organizuje swoje pierwsze warsztaty w formie trzydniowej pracy nad kreatywnym rozwojem scenariuszy uczestników. Spotkanie odbędzie się już we wrześniu w Warszawie.

Gerlsy to oddolna, organiczna inicjatywa zrodzona z pasji i wiary, zapału do działania, solidarności kobiet i siły grupowości. Założyłyśmy fundację, bo zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której kobiety będą mogły mówić własnym głosem o swoich sprawach i sprawach dla nich ważnych. Chcemy pisać HERstorie i wspierać kobiece, dobre kino. I dlatego organizujemy pierwsze warsztaty – założycielki Fundacji Gerlsy (Olga Bołądź, Magdalena Lamparska, Julita Olszewska, Jowita Radzińska).

Masz pomysł na film? Czas wyjąć go z szuflady! Pisanie to najbardziej samotna robota jaka jest. Dlatego wyjdź do ludzi. Gerlsy umożliwią Ci spotkanie w kreatywnym towarzystwie - tak zaprasza na warsztaty scenarzystka Julita Olszewska.

Przez trzy dni będziemy pracować wspólnie nad Waszymi pomysłami na film. Będziemy analizować, dyskutować, spierać się i śmiać, po to by powstała kolejna, lepsza wersja Twojego pomysłu. Oprócz doświadczonych scenarzystek będziecie mogli skonsultować tekst z reżyserkami oraz producentkami docenianymi na całym świecie, by doświadczyć różnych punktów widzenia branży filmowej.

Swój udział na warsztatach potwierdziły już reżyserka i scenarzystka Elżbieta Benkowska, jak i producentki Natalia Lasota i Marta Habior.

Prowadzący:

  • Julita Olszewska, scenarzystka i modelka, specjalizująca się w animacji i czarnym humorze, Współpracuje z Grupą Smacznego, IAM, Kosmonaut czy Dynamo Films. Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Magdalena Lamparska, aktorka, scenarzystka, powieściopisarka, Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Jowita Radzińska, change managerka, trenerka i coach, badaczka opinii i rynku; pisze doktorat o idei solidarności i wspiera jej przejawy w praktyce; Założycielka Fundacji Gerlsy
  • Olga Bołądź, aktorka, scenarzystka, reżyserka, Założycielka Fundacji Gerlsy.
  • Elżbieta Benkowska, Absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, a także reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej i Szkole Wajdy. Dzięki swojemu filmowi dyplomowemu „Olena” otrzymała szereg nagród, w tym nominacje do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych podczas 66. MFF w Cannes.
  • Marta Habior – producent filmowy z wieloletnim doświadczeniem w branży audiowizualnej, założycielka No Sugar Films i działaczka KIPA.
  • Natalia Lasota - producentka, Head of Production & New Business w firmie Juice. Po latach realizacji projektów reklamowych powróciła do pracy przy dłuższych formach telewizyjnych i filmowych we współpracy z największymi producentami zagranicznymi.

Termin: 9-11 września 2019, godz. 9.00 - 15.00

Wstęp – bezpłatny
Uczestnicy zostaną wybrani spośród zgłoszeń zawierających pomysł na film. Doświadczenie w branży nie jest wymagane.

Zgłoszenia oraz dodatkowe informacje na stronie internetowej gerlsy.com/warsztaty >>