11 stycznia br. polskich fanów kina akcji czeka mocne uderzenie – „Underdog” to pełen sportowych emocji film inspirowany prawdziwą historią zawodnika MMA z Erykiem Lubosem, Mamedem Khalidovem i Aleksandrą Popławską w rolach głównych. Jednym z koproducentów filmu oraz jego dystrybutorem jest NEXT FILM.

„Underdog” to historia upadku i powrotu na szczyt zawodnika MMA, czyli mieszanych sztuki walki, które mają w Polsce ogromną rzeszę fanów, choć wzbudzają skrajne emocje i sporo kontrowersji. „Underdog” to pierwszy polski film o tym sporcie i pełna realistycznych scen akcji opowieść o słabościach i sile człowieka, zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość, a także o walce z przeciwnościami losu i o podnoszeniu się po upadku.

Borys „Kosa” Kosiński jest u szczytu formy. W walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem popełnia błąd, który przekreśla jego dalszą karierę. To wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość.

Zwiastun filmu:

W filmie oprócz Eryka Lubosa i Mameda Khalidova, międzynarodowego mistrza KSW, który debiutuje na ekranie, pojawi się gwiazdorska obsada: Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno i Mariusz Drężek.

Więcej o filmie „Underdog”: Underdog.Sport.pl

Jednym z koproducentów i dystrybutorem filmu „Underdog” jest NEXT FILM – firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. NEXT FILM wprowadził dotychczas na ekrany kin m.in. „Bogów” Łukasza Palkowskiego, „Sztukę kochania Michaliny Wisłockiej” Marii Sadowskiej, „Pokot” Agnieszki Holland oraz „Kamerdynera” Filipa Bajona.

W 2019 r. swoje premiery będą miały kolejne produkcje z portfolio firmy m.in. kontynuacja kultowych komedii „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”, komedia romantyczna „Całe szczęście”, film biograficzny „Ikar. Legenda Mietka Kosza” czy dramat historyczny „Piłsudski”.