Ekscentryczny pisarz-milioner. Włoskie miasteczko. Atrakcyjna młoda kobieta. I zagadka, której rozwiązanie zostało ukryte w zamierzchłej przeszłości. Czy Abelie i Paolo zdążą rozwikłać zagadkę tajemniczego manuskryptu? „Trzecia księga” Adama Ablera to historia o namiętności i intrydze sprzed wieków, które powracają we współczesności ze zdwojoną siłą.
ikona lupy />
„Trzecia księga” Adama Ablera / Media

Mąż już dawno przestał dostrzegać Abelie. Do tego dają o sobie znać jej niespełnione ambicje pisarskie. Trzydziestosześcioletnia kobieta otrzymuje ofertę od ekscentrycznego pisarza Paolo, który chciałby, aby przeprowadziła się do jego willi i pomogła w pracy nad książką. Choć z początku propozycja zdaje się onieśmielać Abelie, z czasem ją przyjmuje. Podziw dla twórczości pisarza szybko przeradza się w fascynację.

Sielskie życie we włoskim miasteczku przerywa jednak niewytłumaczalne odkrycie. Pomagając mężczyźnie w pisaniu powieści Abelie odkrywa niezwykłe podobieństwa między książką mistrza a... własną. To nie jedyna tajemnica, którą będą musieli rozwiązać. Kiedy Abelie opuszczała sierociniec, w którym została wychowana, zakonnice przekazały jej przedmioty po zmarłej matce. Wśród nich znajdował się fragment tajemniczego starodruku…

„Trzecia księga” to historia o namiętności i intrydze sprzed wieków, które powracają we współczesności ze zdwojoną siłą. To więcej niż thriller – trzymająca w napięciu powieść, gdzie tajemnica miesza się z uczuciem. Magia wina, włoskich plaż, rzeźb i romańskiej architektury przeplata się z dramatycznymi zwrotami akcji, które doprowadzają bohaterów do odkrycia szokującej prawdy.

Życiorys Adama Ablera (pseudonim Adama Zaremby-Śmietańskiego) sam mógłby stać się tematem niesamowitej powieści. Dzieciństwo spędził w Ghanie, gdzie często przebywał pod opieką lokalnego szamana. Jak twierdzi, to właśnie wtedy obudziła się jego pierwsza potrzeba opisywania rzeczywistości. W Polsce postawił na własny biznes, prowadzony z sukcesem. Filantrop, któremu bliski jest los drugiego człowieka, postanowił zbudować jeden z najnowocześniejszych w kraju szpitali. Kolejnym wyzwaniem, które sobie postawił jest kariera pisarska. „Trzecia księga” to jego druga powieść.

Tytuł: „Trzecia księga”
Autor: Adam Abler
Wydawnictwo: Oficynka
Premiera: 10 października