"Chcemy promować dobrą muzykę jazzową. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – będzie trochę swingu i tradycyjnego jazzu, a także przebojów granych na nutę jazzową. Chcemy zachęcić do tej muzyki zarówno młodszych, jak i starszych" – powiedział PAP Mieczysław Podsiadło z Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Podczas pikniku wystąpi trio gitarzysty jazzowego Michała Kaczmarczyka. W czasie koncertu będzie można usłyszeć kompozycje lidera, osadzone w stylistyce modern jazzu oraz standardy jazzowe. Wśród wykonawców jest też szczeciński zespół Cafe Jazz Trio – Gypsy Swing, grający klasykę swing jazzu z lat 1930-1960 XX w. W repertuarze są również wybrane motywy muzyki filmowej w swingowych aranżacjach.

"Ukłonem w stronę publiczności" nazywają organizatorzy występ Leszka Cichońskiego wraz z zespołem, który do Stepnicy przyjedzie z projektem "Viva Santana". Muzycy wykonają przeboje gitarzysty Carlosa Santany w nowych aranżacjach, "w konwencji jazzowej".

Zagra też szczecińska grupa Swing Lovers i zespół Adama Czerwińskiego, który chce przypomnieć polskie piosenki z ubiegłego stulecia m.in. Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena czy Skaldów. Utwory zostały specjalnie zaaranżowane na mały jazzowy skład.

Ósma edycja Jazz Pikniku odbędzie się w ramach Dni Stepnicy w sobotę. Rozpocznie się o godz. 15 w stepnickim amfiteatrze nad Zalewem Szczecińskim.