KINO | Superbohater-najemnik wytwórni Marvel Comics powraca. Nasączone dużą dawką czarnego humoru dialogi i spektakularne sceny walki powinny i tym razem zaspokoić fanów komiksowych opowieści rodem z uniwersum osadzonego w świecie X-Men.

Oszpecony w wyniku śmiertelnie groźnego ataku bydła podkuchenny ze stołówki zakładowej nie cofnie się przed niczym, by spełnić największe marzenie swego życia - chce zostać wybrany najseksowniejszym barmanem miejscowej sieci barów mlecznych i udowodnić, że jeszcze się taki nie narodził, który mógłby mu nadmuchać w kakao. Walczy przy tym o odzyskanie utraconego poczucia smaku i skradzionego kondensatora strumienia, stawiając czoło wojownikom ninja, japońskim gangsterom spod znaku yakuzy i sforze agresywnych seksualnie czworonogów. Przemierzając kulę ziemską, odkrywa siłę rodziny, przyjaźni i pikantny smak przygody, a przy okazji zdobywa pożądany puchar dla Najlepszego Kochanka Świata.(opis dystrybutora)

Główny bohater, Wade Wilson, walczy z przeróżnymi przestępcami i typami spod ciemnej gwiazdy pod pseudonimem Deadpool. Po nieudanym zamachu na szefa nowojorskiego kartelu narkotykowego Wilson wraca do domu swojej dziewczyny, Vanessy Carlysle, aby świętować ich rocznicę (oczywiście się spóźnia). Narkotykowy boss i jego ludzie nie dadzą mu jednak spokoju. Z tej potyczki żywy jednak wyjdzie tylko obdarzony nadludzkimi zdolnościami Deadpool.

Sceny walki z gangiem narkotykowym to dopiero skromny początek całej serii spektakularnych walk okraszonych czarnym humorem ze sporą dawką wulgaryzmów.

W rolach głównych występują:

  • Ryan Reynolds jako Deadpool
  • Josh Brolin jako Cable
  • Morena Baccarin jako Vanessa
  • Zazie Beetz jako Domino
  • Brianna Hildebrand jako Negasonic Teenage Warhead

Amerykańska komedia przygodowa z gatunku sci-fi w kinach już od 18 maja 2018.

Zobacz zwiastun: