KINO | Ziemia została opanowana przez niewidome, pozaziemskie stworzenia z niezwykle wrażliwym słuchem. Niebezpieczne potwory, które wychwytują nawet delikatne dźwięki. Aby przeżyć, trzeba żyć w absolutnej ciszy. Nawet szmer może być śmiertelnie groźny.

Rodzina Abbottów - Lee i jego żona Evelyn, ich niesłysząca córka Regan oraz synowie Marcus i Beau - pozostają tak cicho, jak to możliwe i komunikują się niewerbalnie tylko językiem migowym. Żyją w absolutnej ciszy. Nie rozmawiają głosem. Migają. Wszystkie czynności wykonują niemal bezszelestnie. Brzęk kluczy czy nawet szmer może być wychwycony przez pozaziemskie istoty, które - choć zupełnie niewidome - są niezwykle czułe na każdy dźwięk. I potwornie niebezpieczne.

W śmiercionośnych szponach pozaziemskich zabójców ginie mały Beau. Ojciec pozbawia swojego syna głośnej zabawki, której dźwięk mógłby przyciągnąć niebezpieczne stworzenia. Nieostrożny syn wkłada jednak później baterie z powrotem i włącza zabawkę. Brzmienie przyciąga jedno ze stworzeń, które morduje syna Abbottów. Niesłysząca Regan obwinia się za śmierć ukochanego brata, bo to ona zlitowała się i dała mu baterie do zabawki.

W końcu nadchodzi decydujące starcie. Będąca w zaawansowanej ciąży Evelyn przypadkiem rani się w stopę i upuszcza portret rodzinny, który trzymała w dłoni. Dźwięk spuszczonego przedmiotu wychwytuje jedno ze stworzeń. Rozpoczyna się nierówna walka o życie. Wydaje się, że Abbottowie skazani są na śmierć. Jednak nieoczekiwanie pojawia się nadzieja.

W rolach głównych występują:

  • Emily Blunt jako Evelyn
  • John Krasinski jako Lee
  • Noah Jupe jako Marcus Abbott
  • Millicent Simmonds jako Regan Abbott
  • Cade Woodward jako Beau Abbott

Amerykański thriller w reżyserii Johna Krasinskiego na ekranach polskich kin już od piątku, 13 kwietnia 2018.

Zobacz zwiastun: