KINO | W spektakularnym finale sagi o „Więźniu labiryntu” Thomas staje na czele grupy zbiegłych Streferów, którzy wyruszają z ostateczną misją. Jeśli chcą ocalić swych przyjaciół, muszą wkraść się do legendarnego Ostatniego Miasta.

W pierwszej odsłonie kinowej sagi sci-fi „Maze Runner" Wesa Balla (2014) nastoletni Thomas (Dylan O’Brien) budzi się w ciemnej windzie, nie pamiętając niczego. Trafia do Strefy - zamkniętego obszaru zamieszkanego przez grupę chłopców, którzy dostali się tam w identyczny sposób. Każdego ranka mur otaczający Strefę otwiera się, ukazując wejście do Labiryntu, z którego od trzech lat najstarsi mieszkańcy próbują znaleźć wyjście. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy do Strefy trafia dziewczyna w śpiączce – Teresa.

Zaledwie rok później (2015) widzowie otrzymali kontynuację opowieści o Strefie pt. „Więzień labiryntu: Próby ognia". Tym razem po ucieczce z Labiryntu Thomas i pozostali mieszkańcy Strefy stanęli przed kolejnym wyzwaniem. Musieli w ciągu kilku dni przejść przez najbardziej zniszczoną część Ziemi, by dowiedzieć się jaki był prawdziwy cel umieszczenia ich w Strefie.

Na co mogą liczyć fani w trzeciej odsłonie „Maze Runner"? W spektakularnym finale epickiej sagi o „Więźniu labiryntu” Thomas staje na czele grupy zbiegłych Streferów, którzy wyruszają z ostateczną misją. Jeśli chcą ocalić swych przyjaciół, muszą wkraść się do legendarnego Ostatniego Miasta – kontrolowanego przez DRESZCZ labiryntu, który kryje w sobie najniebezpieczniejszą z dotychczasowych pułapek. Ci, którzy wyjdą z niej żywi, poznają odpowiedzi na pytania, które Streferzy zadają sobie od chwili, gdy znaleźli się w pierwszym labiryncie. (opis dystrybutora)

W rolach głównych występują:

  • Dylan O'Brien jako Thomas
  • Kaya Scodelario jako Teresa
  • Nathalie Emmanuel jako Harriet
  • Walton Goggins jako Lawrence
  • Katherine McNamara jako Sonya

Najnowszy amerykański thriller w reżyserii Wes Balla w kinach od piątku, 26 stycznia.

Zobacz zwiastun: