Naczelna Rada Adwkacka i Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs zapraszają na specjalny pokaz filmu "Udając Boga" w reż. Karin Jurschick oraz debatę panelową pt. Prawnik wobec bezprawia, które odbędą się 8 grudnia br. (piątek) w stołecznym kinie Muranów. Pokaz filmu i debata rozpoczną zarazem Przegląd Kina Prawniczego "Adwokat w roli głównej. Edycja dokumentalna". Serwis GazetaPrawna.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia. Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć poprawnie na jedno pytanie.

Debata współorganizowana przez Naczelną Radę Adwokacką i American Bar Association pt. „Prawnik wobec bezprawia” otworzy 8 grudnia o godzinie 18:30 w Kinie Muranów Przegląd Kina Prawniczego "Adwokat w roli głównej. Edycja dokumentalna".

Panelistami debaty będą:

  • William Meyer, amerykański prawnik z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem, pierwszy dyrektor CEELI Institute, który pracował jako ekspert przy projektach reform wymiaru sprawiedliwości w wielu państwach, ekspert American Bar Association;
  • prof. Ewa Łętowska - Fundacja Helsińska; była rzecznik praw obywatelskich i sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, członek Polskiej Akademii Nauk;
  • adw. Jakub Wende, członek NRA, specjalizuje się w prawie karnym i karnym gospodarczym oraz
  • adw. Sylwia Gregorczyk-Abram, sędzia WSD, specjalizuje się w prawie karnym i prawie medycznym, laureatka tegorocznej nagrody Prawnik Pro Bono za działalność pro bono na rzecz praw człowieka.

Przed debatą o godz. 18:30 odbędzie się projekcja filmu „Udając Boga” („Playing God”, reż. Karin Jurschick, Niemcy 2017, 96 min.), którego głównym bohaterem jest Kenneth Feinberg, czołowy amerykański prawnik i mediator odpowiedzialny za rozdział środków z utworzonego przez Kongres funduszu odszkodowawczego dla rodzin ofiar zamachów z 11 września 2001 r.

Uczestnicy debaty „Prawnik wobec bezprawia” postawią m.in. pytania o to, jak powinien zachować się prawnik-praktyk wobec załamania zasady państwa prawa, jakimi środkami dysponuje, aby przeciwstawić się demontażowi praworządności. Na ile załamanie zasady państwa prawa odczuwalne jest w sprawach sądowych dla tak zwanych zwykłych obywateli? I wreszcie – czy możemy liczyć na tak zwaną rozproszoną kontrolę konstytucyjności prawa przez sędziów sądów powszechnych? O swoich doświadczeniach opowiedzą adwokaci i sędziowie, a szerszą perspektywę zapewni udział gości zagranicznych.

Po debacie odbędzie się bankiet.

O MFF Watch Docs

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie od 17 lat konsekwentnie popularyzuje ambitne, społeczne kino dokumentalne wśród polskiej publiczności. Jest to jeden z największych na świecie festiwali filmowych poświęconych prawom człowieka. Na tegoroczną edycję (7-14.12.2017) składa się blisko 60 filmów, debaty, spotkania, warsztaty i inne wydarzenia towarzyszące.

Konkurs

Serwis GazetaPrawna.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Aby otrzymać jedno z nich wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć poprawnie na jedno pytanie.

Pytanie konkursowe:
Na jakiej uczelni Kenneth Feinberg - bohater filmu "Udając Boga" - ukończył w 1970 roku studia prawnicze?

Odpowiedź należy przesłać mailowo na adres hubert.rabiega@infor.pl (tytuł maila: Konkurs). W mailu prosimy dodatkowo podać imię i nazwisko oraz adres poczty tradycyjnej, na który prześlemy zaproszenie.

O wygranej decyduje kolejność wpłynięcia odpowiedzi. Zwycięzców poinformujemy o wygranym zaproszeniu drogą mailową.

Więcej informacji o Przeglądzie Kina Prawniczego można znaleźć na stronach:

www.watchdocs.pl >>
Watch Docs na Facebooku >>
Przegląd Kina Prawniczego na Facebooku >>