Niedzielnym koncertem haitańskiej artystki Melanie Charles w Opolu rozpoczął się XXVI Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Drum Fest.

Odbywający się w kilku miastach Dolnego i Górnego Śląska festiwal to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki perkusyjnej. Przez ponad miesiąc m.in. w Opolu, Chorzowie, Gliwicach, Wałbrzychu będą rozbrzmiewać mocne rytmy w wykonaniu uznanych artystów. W ramach festiwalu, oprócz występów, przewidziano warsztaty gry na instrumentach perkusyjnych z udziałem muzyków o międzynarodowej sławie.

Organizatorzy zapraszają na koncert znanego i lubianego w Polsce pochodzącego z Kuby Jose Torresa i Havana Dreams. Swój repertuar przedstawi także Stanisław Sojka z Buba Badjie. Perełką tegorocznego festiwalu będzie jedyny w Polsce występ Franka Gambla oraz basisty Stu Hamma. Swój kunszt przedstawi indyjski perkusita Trilok Gurtu oraz Craig Blundell.

Miłośnicy muzyki zespołu Genesis liczą na występy The Carpet Crawlers, który nie tylko odtwarza muzykę, ale i wciela się w postacie Phila Collinsa i Petera Gabriela.

MFP Drum Fest jest pomysłem opolskich miłośników muzyki. Jej organizatorom z Polskiego Stowarzyszenia Perkusyjnego z siedzibą w Opolu co roku udaje się ściągnąć do Polski uznane, światowe sławy muzyki perkusyjnej. Impreza, która początkowo trwała kilka dni, z czasem przedłużyła się do kilku tygodni, a niektóre koncerty zaczęły być organizowane także w miastach poza województwem opolskim.