Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show odbędą się w ostatni weekend sierpnia w Radomiu. W tym roku wejście na imprezę jest bezpłatne. Trzeba mieć jednak wejściówkę, którą od wtorku będzie można pobrać na portalu internetowym eBilet.pl.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Air Show kpt Magdalena Busz, wejściówki w formie elektronicznej będzie można pobrać do samodzielnego wydruku lub do zapisania w formacie pdf w urządzeniu mobilnym.

Wejściówki będą wydawane oddzielnie na pierwszy i drugi dzień pokazów. Air Show zaplanowano na 26 i 27 sierpnia. „Ze względów bezpieczeństwa - jednorazowo na płycie lotniska będzie mogło przebywać 60 tys. osób” - zaznaczyła rzeczniczka. Zapewniła, że każdy, kto będzie miał kartę wstępu zostanie wpuszczony na imprezę.

Do tej pory pokazy Air Show były biletowane. W tym roku po długich negocjacjach władz Radomia z wojskiem zapadła decyzja, że impreza będzie darmowa. Jak się okazało, nie ma - tak jak to było w poprzednich edycjach - organizacji pożytku publicznego, która zajęłaby się organizacją pokazów od strony finansowej.

Reklama

W tym roku program pokazów ma być nieco skromniejszy niż w poprzednich edycjach. Swój udział zapowiedziało 9 państw. Nad radomskim niebem widzowie będą mogli podziwiać głównie solistów. Z grup akrobacyjnych wystąpią Biało-Czerwone Iskry i Orliki. Dynamicznym pokazom w powietrzu towarzyszyć ma wystawa statyczna. Nowością w tym roku będzie m.in. prezentacja wyposażenia wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce. Wiele atrakcji przewidywanych jest także dla najmłodszych widzów.

Air Show w Radomiu to największa impreza lotnicza w kraju. Od 2003 r. pokazy odbywają się co dwa lata. Ostatnio imprezę zorganizowano w sierpniu 2015 r. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem miłośników lotnictwa. W 2015 roku podczas ostatniej edycji imprezy przez dwa dni podniebne ewolucje obserwowało ponad 180 tys. osób. W sumie w imprezie wzięło udział ok. 260 samolotów i śmigłowców z Polski i 19 innych państw.