KINO | Minionkowe dialogi stały się już kultową częścią kina. Znane i lubiane niemal pod każdą szerokością geograficzną. Humor filuternie owijany wstęgami w niemal każdej kolejnej scenie. Absolutnie nie tylko dla najmłodszych kinomanów.

Wszystko zaś zaczęło się w 2010 roku. Dwa scenarzyści - Ken Daurio i Cinco Paul - pokazali wtedy światu animację "Jak ukraść księżyc". Majstersztyk możliwości speców od przyjemnej dla oka, dynamicznej i płynnej animacji. W podobnej stylistyce dwa lata wcześniej ci sami panowie stowrzyli także animację "Horton słyszy Ktosia". Produkcja "Jak ukraść księżyc" okazała się strzałem w dziesiątkę. trzy lata później uazał się sequel "Minionki rozrabiają". Czarodzieje animacji z Universal Pictures idą za ciosem i w 2015 roku rzeszom fanów ukazują się "Minionki". Dwuletni odstęp między kolejnymi kinowymi premierami zostaje utrzymany i tym razem. Premiera "Gru, Dru i Minionki" niemal z definicji skazana jest na sukces. Perypetie przesymaptycznych, żółtych postaci mają już bowiem pozycję animowanego klasyka.

Kiedy premiera? Najnowsza odsłona Minionków rodem z wytwórni Illumination Entertainment oraz Universal Pictures wchodzi na ekrany polskich kin już w piątek, 30 czerwca.

Zobacz zwiastun: