Potter dorobił się pozycji jednego z najbardziej rozchwytywanych saksofonistów swego pokolenia dzięki długiej pracy w zespole, kierowanym przez jednego z pionierów be-bopu, trębacza Reda Rodneya, dawnego współpracownika Charliego "Birda" Parkera.

Saksofonista opanował "muzyczny język" Parkera - uważanego za jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii gatunku - już jako nastolatek. Swój pierwszy koncert na saksofonie altowym dał w wieku 13 lat. Praca u boku Rodneya zaowocowała zaproszeniami do gry ze strony takich jazzowych tuzów jak perkusista Paul Motian, kontrabasista Dave Holland, gitarzysta Jim Hall czy trębacz Dave Douglas.

Od najmłodszych lat zdradzał talent muzyczny, ucząc się gry na fortepianie i gitarze. Zdecydował się ostatecznie na saksofon, gdy po raz pierwszy usłyszał grę Paula Desmonda, saksofonisty z kwartetu Dave'a Brubecka. Po latach zdobywania muzycznego wykształcenia w nowojorskich szkołach Potter ruszył w trasę koncertową z Rodneyem, by zdobyć reputację jednego z najlepszych młodych saksofonistów. W 1994 r. zadebiutował jako lider albumem "Presenting Chris Potter".

W 2015 r. muzyk wydał swoją 15. autorską płytę, "Imaginary Cities", nagraną dla prestiżowej monachijskiej wytwórni ECM. Ponadto Potter pracował także przy nagrywaniu prac innych muzyków, m.in. Pata Metheny'ego, Mike'a Sterna, Dave'a Hollanda, Paula Motiana i Steve'a Swallowa.

Saksofoniście akompaniować będą: David Virelles (fortepian), Marcus Gilmore (perkusja) i Joe Martin (bas).