FESTIWALE | Większość festiwali muzycznych już ogłosiła swoje największe gwiazdy. Na kilka koncertów bilety zostały wyprzedane. Liczba znakomitych artystów, którzy w ciągu najbliższych miesięcy odwiedzą nasz kraj, może przyprawić fanów występów na żywo o zawrót głowy i znaczne uszczuplenie portfela. Oto krótki przegląd ważniejszych koncertów.
Największy z festiwali nad Wisłą, gdyński Open’er odbędzie się w tym roku w dniach 28.06–1.07. Koncertem, którego na pewno nie można przegapić na tej imprezie, jest Radiohead. Zespół po ośmiu latach przerwy ponownie przyjedzie do Polski, tym razem z nowym materiałem „A Moon Shaped Pool”. To jednak niejedyni giganci Open’era 2017. Zagrają też chociażby Foo Fighters Dave’a Grohla, a do tego m.in. G-Eazy, The Kills, The XX i Royal Blood. A to zapewne nie koniec ogłoszeń.
Dwa tygodnie wcześniej święto dla fanów mocnego grania w Krakowie. Podczas Impact Festivalu 2017 15 i 17.06 wystąpią tam System of a Down, Linkin Park, Royal Republic i Machine Gun Kelly.
Początek sierpnia to tradycyjnie katowicki Off Festival. Tutaj wśród artystów znaleźli się z kolei Swans czy Shellac. Na pewno wkrótce czekają nas jeszcze kolejne festiwalowe ogłoszenia.
Fani elektroniki powinni za to zarezerwować sobie drugi weekend lipca. Podczas Tauron Nowej Muzyki w Katowicach na scenie staną Róisín Murphy czy The Cinematic Orchestra.
Pomiędzy festiwalami nie będzie specjalnie czasu na przerwy. Na pojedynczych występach pojawi się bowiem masa gwiazd swoich gatunków. Wystarczy wymienić Stinga (27.03), Korn (31.03), Bruno Marsa (27.05), Bryana Ferry’ego (28.05), Aerosmith (2.06), Coldplay (18.06), Guns N’ Roses (20.06), Jean-Michela Jarre’a (8, 9.07), Eltona Johna (9.07), Depeche Mode (21.07), Red Hot Chili Peppers (25.07), Robbiego Williamsa (13.08) czy Nicka Cave’a (24.10). Niestety na niektóre z nich brakuje już biletów. Zapowiada się wyjątkowo ciekawy koncertowy rok.