Wiadomości

23 listopada 2017 r.

"Morderstwo w Orient Expressie" (2017)

Klasyk kryminałów powraca. "Morderstwo w Orient Expressie" w kinach23 listopada 2017 r.

KINO | Najbardziej znana na świecie pisarka kryminałów oraz najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów - Agatha Christie - napisała w 1934 roku dzieło, które przeszło do annałów klasyki w swoim gatunku. Najnowsza ekranizacja to nie lada gratka dla fanów mrocznych opowieści. Tym razem belgijski detektyw Herkules Poirot (w tej roli Kenneth Branagh) w czasie podróży do Europy słynnym pociągiem Orient Express będzie musiał wyjaśnić tajemnicze morderstwo jednego ze współpasażerów: aroganckiego milionera Samuela Ratchetta. 

22 listopada 2017 r.

Teatr Nowy w Łodzi: Szewska pasja Pągowskiego - wernisaż

Szewska pasja Pągowskiego. Wernisaż w łódzkim Teatrze Nowym22 listopada 2017 r.

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza na Szewską pasję Pągowskiego - wystawę plakatów teatralnych zorganizowaną w 40-lecie pracy twórczej​ Andrzeja Pągowskiego. Wystawa zapowiada premierę spektaklu Szewcy w reż. Jerzego Stuhra, do którego artysta zaprojektował plakat i którego premiera odbędzie się 8 grudnia w Dużej Sali Teatru Nowego.

20 listopada 2017 r.

"Robimy film po to, żeby widz mógł coś przeżyć. I to, co on może przeżyć w tym filmie, to jest pewnie rodzaj ataku paniki albo stanu, który jest podobny do tego. Podejrzewam, że widz oglądając ten film, jest w stanie poczuć trochę z tego, co czują bohaterowie i doświadczyć tego lęku, który w tym filmie jest, a przy okazji mieć dobrą zabawę" - ocenił Maślona. Zdjęcie na planie filmu "Atak paniki". Od lewej: Artur Żmijewski, Paweł Maślona i Andrzej Konopka.

Komedia "Atak paniki" Maślony nagrodzona20 listopada 2017 r.

Chcę mówić swoim językiem i myślę, że wielu osobom ten język wydał się ciekawy i prawdziwy - powiedział reżyser Paweł Maślona, odbierając w poniedziałek nagrodę „Perspektywa” im. Janusza Morgensterna dla debiutujących reżyserów. Maślona został uhonorowany za film "Atak paniki".

19 listopada 2017 r.

"Psy"

"Psy" mają 25 lat. Sprawdź, ile pamietasz z filmu [QUIZ]19 listopada 2017 r.

Najbardziej kasowy polski film lat 90. Dziś nazywany kultowym. 25 lat temu, 20 listopada 1992 roku do kin weszły "Psy" w reżyserii Władysława Pasikowskiego z udziałem Bogusława Lindy, Marka Kondrata Janusza Gajosa, Cezarego Pazury i Olafa Lubaszenki. Wywołał sporo kontrowersji, wówczas nieczęsto tak obficie używano w filmach wulgaryzmów. Dyskusje wywołała też scena, gdy pijani esbecy wynoszą nieprzytomnego kolegę, śpiewając Balladę o Janku Wiśniewskim, opowiadającą o masakrze robotników w Grudniu 1970.

18 listopada 2017 r.

Malcolm Young (P) z bratem Aungusem (L) podczas prezentacji albumu "Stiff Upper Lip" w 2000 roku.

Nie żyje Malcolm Young, współzałożyciel AC/DC 18 listopada 2017 r.

Nie żyje Malcolm Young, współzałożyciel legendarnego zespołu rockowego AC/DC - poinformowała grupa w sobotę na Facebooku. Muzyk, współautor przebojów takich jak "Highway to Hell" czy "You Shook Me All Night Long", od lat cierpiał na demencję. Miał 64 lata.

16 listopada 2017 r.

Mala księgarnia

Wsparcie dla małych księgarni potrzebne od zaraz16 listopada 2017 r.

Książka to nie taki sam produkt jak kosmetyki czy artykuły spożywcze, a mała, niesieciowa księgarnia jest nie tylko punktem sprzedaży książek, ale centrum kultury, prowadzonym często przez ludzi z pasją, którzy potrafią doradzić w wyborze lektury.

Polecane

Polecane

Reklama