Wiadomości

26 czerwca 2017 r.

W ramach warszawskiego Festiwalu widzowie zobaczą 30 przedstawień młodych adeptów sztuki teatralnej z 10 krajów.

30 przedstawień z całego świata. Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF rusza 30 czerwca26 czerwca 2017 r.

TEATR | 9. edycja warszawskiego Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF potrwa w tym roku od 30 czerwca do 6 lipca. Studenci szkół teatralnych z 10 państw (m.in. z Belgii, Iranu, Izraela, USA) zaprezentują swoje prace dyplomowe na deskach stołecznego Teatru Collegium Nobilium, Teatru Syrena i Teatru Ateneum. W programie znalazło się aż 30 przedstawień.

24 czerwca 2017 r.

Polskie festiwale 2017

25 festiwali w trzy miesiące! Rozpocznij wakacyjną podróż dookoła Polski24 czerwca 2017 r.

MUZYKA | Dziesiątki festiwali, niemal każdy dzień w kalendarzu wypełniony muzyką, literaturą i sztuką, doskonała zabawa, wędrówki po nieznanych miastach i możliwość zobaczenia na żywo swoich największych idoli – czego chcieć więcej od wakacji marzeń?Z każdym rokiem polskich festiwali przybywa. Przybywa również fanów tego rodzaju imprez, którzy przyjeżdżają nie tylko z Polski, lecz także z innych krajów. Każdy, kto chociaż raz był na festiwalu filmowym, muzycznym czy teatralnym, wie, że to jedne z najbardziej atrakcyjnych imprez, na które chce się wrócić. Prezentujemy najpopularniejsze wakacyjne festiwale. Niezależnie od tego, czy uwielbiamy muzykę alternatywną, rock, reggae, muzykę klasyczną czy literaturę i kino, każdy może znaleźć w festiwalowym kalendarzu doskonałą imprezę dla siebie.

24 czerwca 2017 r.

"Czerwony żółw"

Kinowe nowości: "Czerwony żółw" i "Transformers" [ZOBACZ]24 czerwca 2017 r.

KINO | Kinowy weekend należy tym razem do słynnej sagi o robotach Transformers. Numerem dwa może być głośna i obsypana nagrodami, japońska animacja (także dla dorosłych) "Czerwony żółw". Wśród nowości nie zabraknie też filmów akcji ("Tożsamość zdrajcy" albo "Jak dogryźć mafii" z Brucem Willisem) oraz komedii ("Miłość aż po ślub"). Warto zobaczyć zwiastuny.

23 czerwca 2017 r.

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego 2017

33 tytuły i 57 spektakli. Letni Przegląd Teatru Dramatycznego 201723 czerwca 2017 r.

TEATR | Teatr Dramatyczny gra cały lipiec. W repertuarze wieloobsadowe widowiska i kameralne spektakle aktorskie, obok klasyki dramatu, adaptacje wybitnej literatury, komedie i musicale. Sztuki Szekspira, Hanocha Levina, Iwana Wyrypajewa, Friedricha Dürrenmatta, Tadeusza Słobodzianka, Simona Stephensa i Carla Goldoniego. Premierą Przeglądu jest musical „Kinky Boots”, wybuchowa mieszanka popu, soulu, rocka, drag queens i prowincji. Spektakl z muzyką na żywo o przyjaźni i woli, która zmienia świat. Do sztuki na podstawie scenariusza Geoffa Deana i Tima Firtha muzykę i słowa napisała amerykańska piosenkarka i aktorka Cyndi Lauper. Przedstawienie reżyseruje Ewelina Pietrowiak, która realizowała w Dramatycznym ”Cabaret”. W głównych rolach Mateusz Weber i Krzysztof Szczepaniak. Premiera 7. lipca na Scenie Gustawa Holoubka.

23 czerwca 2017 r.

„Znam pewnego mężczyznę, żonatego i z dwójką dzieci, który wiele lat temu kupił pod Denver motel z dwudziestoma jeden pokojami po to, żeby podglądać swoich gości."

Radosny seks to rzadkość. Ludzie są raczej smutnymi zwierzętami23 czerwca 2017 r.

KSIĄŻKA | Ironia tej książki – a nie jest to ironia prześmiewcza – kryje się w tym, że ludzie są raczej smutnymi zwierzętami. Radosny seks to rzadkość, podobnie zresztą jak miłosne oddanie. Podglądacz, raz podjąwszy swoje brzemię, nie może albo nie umie się już wycofać. W związku z tym cierpi straszliwe katusze, świadkując z reguły niezmierzonym pasmom nudy, wstrętu, frustracji, upokorzenia i osamotnienia, które stają się udziałem jego gości. Sam popada w związku z tym w depresję, ewentualnie dostaje ataków szału na widok klientów wycierających łapy z majonezu (i nie tylko majonezu) w czyściutkie poszewki i prześcieradła. Satyryk nie wymyśliłby lepszej puenty.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama