Wiadomości

13 sierpnia 2018 r.

„Zawsze prezentujemy najciekawsze zjawiska teatralne, definiujące kulturową tożsamość współczesnego człowieka - mówi Tomasz Rodowicz, dyrektor artystyczny festiwalu. - Program tegorocznej edycji skonstruowaliśmy tak, by pokazać najbardziej skrajne i różnorodne sposoby użycia SŁOWA w teatrze współczesnym. Zobaczymy więc spektakle, które wyznaczają nowe myślenie o teatrze, zacierają różnice między koncertem i misterium, widowiskiem i rytuałem. Wcielają słowo w ciało, a aktora w pieśń i ruch” - podkreśla Rodowicz.

Mocne nazwiska, premiery, głośne polskie tytuły. Retroperspektywy ruszają w Łodzi13 sierpnia 2018 r.

Uznani artyści z Portugalii, Białorusi, Izraela i Grecji, niektórzy po raz pierwszy w Polsce. Mocne nazwiska, premiery, głośne polskie tytuły. Ponadto spotkania „master class” z Mają Komorowską, Ireną Jun, Cláudią Martins i Rafaelem Carriço. Już w przyszły weekend Teatr CHOREA zaprasza do Łodzi na Międzynarodowy Festiwal Retroperspektywy.

12 sierpnia 2018 r.

Twórczość Naipaula była porównywana do twórczości Conrada

Zmarł pisarz V.S. Naipaul, laureat nagrody Nobla12 sierpnia 2018 r.

W wieku 85 lat zmarł brytyjski pisarz, laureat nagrody Nobla w 2001 r.w dziedzinie literatury, V.S. Naipaul - poinformowała w sobotę BBC. Pisarz zmarł w swoim domu w Londynie w otoczeniu rodziny. Naipaul uznawany jest za jednego z najwybitniejszych brytyjskich pisarzy XX wieku.

10 sierpnia 2018 r.

Rafał Woś

Woś o ksiażce Siegela: Kto kliknie? I po co? [RECENZJA]10 sierpnia 2018 r.

Jest bardzo prawdopodobne, że cała ta analityka predykcyjna to kolejne „abrakadabra” branży konsultingowej. Szanse, że tak właśnie jest, oceniam na jakieś 70 proc. (oczywiście swojego algorytmu stojącego za tym wyliczeniem wam nie zdradzę). Ale nawet jeśli mamy tu na tacy nowe „mambo dżambo”, to przecież warto wiedzieć, co też nowego biznesowi doradcy wymyślają, żeby uzasadnić rację swego istnienia oraz sowite wynagrodzenia.

Polecane

Polecane