zapasy

Zapasy – sport walki, polegający na fizycznym zmaganiu dwóch zawodników.


 • Biznesmeni w garści Łukaszenki

  Biznesmeni w garści Łukaszenki

  Nawet znaczny majątek nie chroni przed prezydencką niełaską. Na proces czeka najbogatszy do niedawna Białorusin. W przeciwieństwie do Rosji i Ukrainy na Białorusi nigdy nie powstał system oligarchiczny. Są ludzie, którzy czerpią korzyści z bliskich relacji z władzami, ale żaden z nich nie może czuć się pewny.

  czytaj więcej

 • Syria: Bitwa o Aleppo to bitwa o wszystko

  Syria: Bitwa o Aleppo to bitwa o wszystko

  Najważniejsza bitwa syryjskiej wojny domowej wchodzi właśnie w decydującą fazę. Jeśli rebeliantom uda się przerwać okrążenie wokół Aleppo, mogą przejąć inicjatywę.

  czytaj więcej

 • Igrzyska zakazanych słów. Dlaczego sportowe idee przegrały ze sponsorami

  Igrzyska zakazanych słów. Dlaczego sportowe idee przegrały ze sponsorami

  Po co mówić o idei olimpijskiej, skoro od lat najważniejsi są sponsorzy. Ważniejsi od sportowców. Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, lecz wziąć w nich udział, tak samo jak w życiu nie jest ważne, by triumfować, ale by zmagać się z przeciwnościami”.

  czytaj więcej

 • Kopalnie mają dość niepewności

  Kopalnie mają dość niepewności

  W tym tygodniu kopalnia Makoszowy ma dostać ofertę na sprzedaż specjalnej mieszanki węgla. A we wtorek decyzja w sprawie przyszłości Sośnicy.

  czytaj więcej

 • Ropa w USA lekko zniżkuje. W centrum uwagi OPEC i dane o zapasach

  Ropa w USA lekko zniżkuje. W centrum uwagi OPEC i dane o zapasach

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku nieznacznie spadają. Rynek spekuluje o wyniku wrześniowego spotkania OPEC i czeka na środowe dane o zapasach ropy w USA.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Toblerone, pocieszycielka elit

  Lewestam: Toblerone, pocieszycielka elit

  Podróże nie kształcą ot tak, trzeba się jednak trochę postarać; będąc więc ostatnio na lotnisku, nie popadłam w zwykłe zaślinione odrętwienie przed półką z czekoladą Toblerone w duty free, lecz postałam sobie ci ja przed CNN. A tam – Fareed Zakaria, słynny amerykański autor i dziennikarz; jeśli nie znacie Zakarii, to najlepiej rzec tyle, że gdyby wyciągnąć zeń pierwiastek piątego stopnia, to wyszedłby mniej więcej nasz rodzimy Jacek Żakowski.

  czytaj więcej

 • Światowe giełdy: Parkiety znalazły się lekko pod kreską

  Światowe giełdy: Parkiety znalazły się lekko pod kreską

  W piątek rano Europejskie parkiety znajdują się lekko pod kreską. Inwestorzy czekają na dane makro z Europy i ze Stanów. Przed sesją Niemcy podali odczyt PKB za II kw., a z Chin napłynęły dane o produkcji przemysłowej.

  czytaj więcej

 • Autostrady jak od Prady. "Unia dawała, to budowaliśmy"

  Autostrady jak od Prady. "Unia dawała, to budowaliśmy"

  Pylony wysokości drapaczy chmur, malowane wiadukty, oko Saurona nad obwodnicą. Projektanci w Polsce mieli okazję się wyszaleć. A teraz mają już przestać stawiać sobie pomniki za życia.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Barbarzyńcy u kas

  Lewestam: Barbarzyńcy u kas

  Matka moja osobista poszła do sklepu, a konkretnie do Carrefoura, by kupić Rzeczy Ważne, na przykład masło, mleko, skarpetki z kosza za sześć złotych, mop w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, a także butelkę piwa (no bo co w końcu, kurczę blade). Załadowawszy te dobra do kosza, popchała wyżej wspomniany ku kasom i, jak przystało na obywatelkę, która zna się na społecznych zawiłościach robienia zakupów, grzecznie stanęła w kolejce.

  czytaj więcej

 • Bąk: Niech Włodarczyk tańczy!

  Bąk: Niech Włodarczyk tańczy!

  Pomijając klasyczną siatkówkę i siatkówkę plażową kobiet, igrzyska olimpijskie to cholernie nudne i przewidywalne widowisko. Przecież wiadomo, że pierwszy do mety dobiegnie Bolt, do brzegu dopłynie Phelps, a w tenisa wygra Murray. Wioślarstwo? Cieszy mnie, że zdobyliśmy kilka medali, ale powiedzcie szczerze – czy czujecie podniecenie na samą myśl o tym, że ktoś za chwilę będzie rytmicznie wkładał wiosła do wody raz z prawej, raz lewej i płynął na wprost po tafli wody gładkiej jak pośladki Kerri Walsh-Jennings?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej