kino

Kino – rodzaj sztuki widowiskowej uwiecznionej na taśmie filmowej lub wideo, w której aktor lub grupa aktorów odgrywa role dla widowni, lub nagrany jest obraz ruchomy z podkładem dźwiękowym lub bez.


 • Perły Samorządu 2017: Gminy miejsko-wiejskie - włodarze

  Perły Samorządu 2017: Gminy miejsko-wiejskie - włodarze

   W Aleksandrowie Łódzkim geotermy pozwolą zmniejszyć koszty ogrzewania, w Morawicy karta mieszkańca uprawnia do ulg i rabatów, a w Niepołomicach sensory powietrza informują o ilości smogu w powietrzu.

  czytaj więcej

 • Wszyscy na Plac Defilad. Od 1 czerwca koncerty, filmy, spektakle, tańce, wystawy

  Wszyscy na Plac Defilad. Od 1 czerwca koncerty, filmy, spektakle, tańce, wystawy

  Czwarty sezon projektu Plac Defilad to 120 dni darmowych wydarzeń w samym sercu miasta. Kiedy chcesz, jak chcesz, z kim chcesz, ale na pewno na dobrym poziomie. Koncerty, filmy, spektakle, tańce, wystawy i tyle miejsca do spędzania czasu razem, ile tylko potrzebujesz. Z Placu patrzymy na świat z zachwytem i uwagą, z szacunkiem i życzliwością do drugiego człowieka. Plac jest dla wszystkich, bez względu na poglądy, wyznanie i pochodzenie. Przyjdź, sprawdź, zostań, bądź u siebie.

  czytaj więcej

 • Warto mieszkać i pracować w Bolesławcu

  Warto mieszkać i pracować w Bolesławcu

  W Bolesławcu zwolnione są z podatku od nieruchomości budynki mieszkalne i lokale mieszkalne, które nie są zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej, oraz grunty pozostałe (pod budynkami mieszkalnymi, lokalami mieszkalnymi i pozostałymi budynkami).

  czytaj więcej

 • Trzymają kasę w tablecie, oszczędzają na brokuły, a zyskują na promocjach

  Trzymają kasę w tablecie, oszczędzają na brokuły, a zyskują na promocjach

   - Zbieram na przyszłość. Mojej skarbonki nikt nie rusza, tylko jak czasem tata musi rozmienić – przychodzi do mnie i ja robię za bank. Czasem jak mu zabraknie drobniaków, to pożycza. Zawsze oddaje, czasem kupi colę w zamian. Czy boję się, że ktoś mnie okradnie? Te osoby tak tego nie nazywają, tylko nazywają to podatkiem - mówi 16-letni Patryk. Klara Klinger rozmawiała z dziećmi o oszczędzaniu. Przeczytajcie koniecznie.

  czytaj więcej

 • "Sieranevada": Pełne czarnego humoru filmowe arcydzieło w kinach

  "Sieranevada": Pełne czarnego humoru filmowe arcydzieło w kinach

  Po co spotyka się każda rodzina? Z miłości? Z obowiązku? Żeby sobie wygarnąć? "Sieranevada", najnowszy film w reżyserii Cristiego Puiu, to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny.

  czytaj więcej

 • Kino w trampkach: 6 filmów, na które powinieneś zabrać swoje dziecko

  Kino w trampkach: 6 filmów, na które powinieneś zabrać swoje dziecko

  Piąta edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach już trwa! Specjalnie dla was w ramach współpracy z organizatorami wydarzenia przygotowaliśmy wyjątkową selekcję festiwalowych filmów, które można będzie zobaczyć w weekend w warszawskiej Kinotece oraz Kinie Luna. Zabierz swoje dziecko do kina i razem z twórcami odpowiedzcie na pytanie, jak to jest być młodym we współczesnym świecie.Festiwal Kino w Trampkach potrwa do 11 czerwca. Bilety na seanse można nabyć w kinowych kasach w cenie 12 zł. Życzymy niezapomnianych filmowych wrażeń!

  czytaj więcej

 • Merkel: Nikt i nic nie powstrzyma nas przed walką o klimat

  Merkel: Nikt i nic nie powstrzyma nas przed walką o klimat

  Kanclerz Angela Merkel oświadczyła w piątek w Berlinie, że decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o wycofaniu się z paryskiego porozumienia klimatycznego nie tylko nie powstrzyma Niemiec i ich sojuszników, lecz zwiększy ich determinację w walce ze zmianami klimatu.

  czytaj więcej

 • Podatkowy spór o kulturę: Jaki podatek od nieruchomości dla wytwórni filmowych?

  Podatkowy spór o kulturę: Jaki podatek od nieruchomości dla wytwórni filmowych?

  Zdaniem fiskusa i sądów, prywatne wytwórnie filmowe powinny płacić daninę od nieruchomości jak wszystkie firmy. Te jednak nie chcą być porównywane do innych biznesów.

  czytaj więcej

 • Kino w halach stoczni. Festiwal Filmów Kultowych rusza w Gdańsku

  Kino w halach stoczni. Festiwal Filmów Kultowych rusza w Gdańsku

  Ponad 50 filmów pokazanych zostanie na 20. Festiwalu Filmów Kultowych, który rozpocznie się w piątek w Gdańsku. Projekcje odbywać się będą m.in. w byłych i obecnych stoczniowych halach, a także w punkcie kasacji pojazdów. Impreza potrwa do 17 czerwca.

  czytaj więcej

 • Woś o książce Harveya: Marks cyfrowo zrekonstruowany

  Woś o książce Harveya: Marks cyfrowo zrekonstruowany

  Po kryzysie 2008 r. wzrosło na Zachodzie zainteresowanie marksowską analizą kapitalizmu. Tylko jak czytać „Kapitał” 150 lat po jego wydaniu? David Harvey znalazł na to sposób.

  czytaj więcej

 • 10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  Czy z hotelowego łóżka można zmienić świat? O jakim hotelu mówi się, że jest galerią sztuki? Czy rzeczywiście ściany hoteli skrywają tyle tajemnic? O hotelowych historiach można rozmawiać godzinami – kryminalne tajemnice, wielkie romanse, piękne wnętrza – niektóre z tych faktów mogą naprawdę zaskoczyć. Przygotowaliśmy 10 najbardziej niecodziennych ciekawostek o hotelach z całego świata. Ciekawe, ile z nich już znałeś!Istnieją na świecie hotele, które stały się legendarne – napisano o nich książki, nakręcono filmy, a nawet nagrano piosenki. Inne były ulubionymi miejscami znanych gwiazd lub odznaczają się wyjątkowym designem czy formą. W zestawieniu przygotowanym przez sieć hoteli AccorHotels znajdują się najciekawsze z nich.

  czytaj więcej

 • "Gdzie twoja burka". Ochroniarz na Okęciu obraża reżyserkę o irańskich korzeniach

  "Gdzie twoja burka". Ochroniarz na Okęciu obraża reżyserkę o irańskich korzeniach

  Holenderska artystka, zaproszona na festiwal „Kino w Trampkach”, padła ofiarą rasistowskich uwag ze strony osoby, mającej strzec bezpieczeństwa pasażerów.

  czytaj więcej

 • Między handlem tradycyjnym a internetowym trwa wojna

  Między handlem tradycyjnym a internetowym trwa wojna

  Między handlem tradycyjnym a internetowym trwa realna wojna. W Wielkiej Brytanii czy Chinach 30-40 proc. sprzedaży już odbywa się przez internet - powiedział w rozmowie z PAP dyrektor w zespole ds. transformacji cyfrowej w PwC Michał Kreczmar. Dodał, że również w Polsce ten rynek będzie rósł.

  czytaj więcej

 • Prezes Banku Millennium: Kwestia frankowa jest do rozwiązania [WYWIAD]

  Prezes Banku Millennium: Kwestia frankowa jest do rozwiązania [WYWIAD]

  - Lepiej pomóc osobom, które tego potrzebują, niż zwracać spready tym, które sobie radzą -  uważa Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

  czytaj więcej

 • Daniel Day-Lewis ogłosił koniec swej kariery artystycznej

  Daniel Day-Lewis ogłosił koniec swej kariery artystycznej

  Trzykrotny laureat Nagrody Akademii Firmowej, 60-letni brytyjski aktor Daniel Day-Lewis podjął decyzję o zakończeniu kariery artystycznej – poinformowała we wtorek w Los Angeles jego rzeczniczka i zarazem autorka biografii aktora, Leslee Dart.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej