kierowca

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kierowca. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kierowca.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Mandaty dla rowerzystów w 2018. Sprawdź, za co możesz zostać ukarany

  Mandaty dla rowerzystów w 2018. Sprawdź, za co możesz zostać ukarany

  Prawo o ruchu drogowym obowiązuje także użytkowników rowerów. Dowiedz się, w jakich sytuacjach dozwolone jest poruszanie się na rowerze po chodniku oraz kiedy możesz zostać ukarany mandatem.

  czytaj więcej

 • Kierowcy mogą przechodzić na wcześniejszą emeryturę

  Kierowcy mogą przechodzić na wcześniejszą emeryturę

  Do stażu ich pracy w warunkach szczególnych wliczają się czynności spedycji, załadunku czy rozładunku pojazdu – uznał wczoraj Sąd Najwyższy.

  czytaj więcej

 • Bąk: Żółtodzioby i stary wyjadacz

  Bąk: Żółtodzioby i stary wyjadacz

   Pamiętam, jak prawie 20 lat temu Toyota wprowadzała na rynek pierwszą na świecie seryjną hybrydę – priusa. Prezes koncernu z pełną powagą oświadczył wtedy publicznie, że przyszłość motoryzacji należy do tego typu samochodów. Śmiechom nie było końca. Wyglądem auto przypominało obuch młotka, jego wnętrze było równie urodziwe co plastikowa butelka, a osiągi zbliżone do śpiącego leniwca. Z priusa szydzili wszyscy: kierowcy, eksperci, inne koncerny. – Japończycy to idioci. To się nie ma prawa udać – powiedzieli głośno Niemcy i wrócili do udoskonalania diesli.

  czytaj więcej

 • Szahaj: Rower a niechęć do kapitalizmu

  Szahaj: Rower a niechęć do kapitalizmu

  Nie lubię hummerów. I nie znoszę SUV-ów. Po prostu nie przepadam za autami, które gabarytami przypominają czołgi. Lubię za to rowery. Ale nie chodzi w tym tekście o moje sympatie czy antypatie, lecz o stan polskiego społeczeństwa oraz kultury. Pretekstem do jego napisania stały się badania, które przeprowadzono na zlecenie „Gazety Wyborczej”. Okazało się, że większość mieszkańców miast życzy sobie ograniczenia w nich ruchu samochodowego oraz bardzo życzliwie odnosi się do budowy ścieżek rowerowych.

  czytaj więcej

 • Podlaskie: Nagrania z policyjnych kamer, umieszczonych na mundurach, mogą posłużyć jako dowód

  Podlaskie: Nagrania z policyjnych kamer, umieszczonych na mundurach, mogą posłużyć jako dowód

  Policyjne kamery na mundurach podlaskich policjantów po ponad miesiącu od wprowadzenia pilotażowego programu zarejestrowały blisko 7 tys. zdarzeń. Kilkaset z nagrań może służyć jako dowód w postępowaniach.

  czytaj więcej

 • Wielkopolskie: Areszt dla Łotysza w związku ze spowodowaniem katastrofy na autostradzie A2

  Wielkopolskie: Areszt dla Łotysza w związku ze spowodowaniem katastrofy na autostradzie A2

  Sąd zdecydował w sobotę o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu tymczasowego dla 54-letniego Romansa M., który w czwartek na autostradzie A2 w Wielkopolsce wjechał nietrzeźwy ciężarówką w auta stojące przed punktem poboru opłat.

  czytaj więcej

 • Rząd nie będzie budować stacji diagnostycznych

  Rząd nie będzie budować stacji diagnostycznych

  Ministerstwo Infrastruktury rezygnuje z koncepcji tworzenia Centrów Badań Transportowego Dozoru Technicznego. – Zgodnie z przyjętymi założeniami nowe zadania z zakresu przeprowadzania badań technicznych pojazdów dyrektor TDT będzie wykonywał w ramach komercyjnych stacji kontroli pojazdów. Ma to na celu zapewnienie szerszej dostępności obywateli do badań technicznych będących w kompetencji dyrektora TDT – informuje Szymon Huptyś, rzecznik prasowy resortu.

  czytaj więcej

 • Brexit to kłopoty dla wszystkich przewoźników

  Brexit to kłopoty dla wszystkich przewoźników

  Co osiem sekund granice Wielkiej Brytanii przejeżdża ciężarówka. Aż 80 proc. przewozów jest realizowanych przez firmy inne niż brytyjskie. Największą grupę wśród nich (23 proc.) stanowią pojazdy na polskich rejestracjach. Nic więc dziwnego, że brexit i toczące się negocjacje na temat warunków opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię już dziś spędzają sen z powiek przewoźnikom kontynentalnym.

  czytaj więcej

 • Pakiet przewozowy: KAS kontroluje niewiele, za to skutecznie

  Pakiet przewozowy: KAS kontroluje niewiele, za to skutecznie

  W ubiegłym roku Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała ponad 11 proc. przedsiębiorców, którzy zgłosili przewóz towarów wrażliwych w rejestrze SENT. U co 10. z nich stwierdzono nieprawidłowości – poinformował wiceminister finansów Piotr Walczak w odpowiedzi na interpelację poselską.

  czytaj więcej

 • Przestępstwa z nienawiści krzywdzą nas wszystkich

  Przestępstwa z nienawiści krzywdzą nas wszystkich

  Organom ścigania warto przypomnieć wytyczne prokuratora generalnego w zakresie postępowań o przestępstwa z nienawiści z 26 lutego 2014 r. Mimo zmian w prawie są one aktualne.

  czytaj więcej

 • Więźniarka Auschwitz: W obozie nie miałam lęku przed śmiercią

  Więźniarka Auschwitz: W obozie nie miałam lęku przed śmiercią

  Nie miałam lęku, że umrę, tylko cały czas myślałam, żebym nie zapomniała opowiedzieć tego mamie - wspominała więźniarka obozu Auschwitz-Birkenau Janina Iwańska, która w poniedziałek po południu spotka się z izraelskimi dziennikarzami w Muzeum Powstania Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej