galeria


 • Belweder, Kancelaria Premiera, Sejm i Senat otwarte w Noc Muzeów

  Belweder, Kancelaria Premiera, Sejm i Senat otwarte w Noc Muzeów

  W Noc Muzeów otwarte dla zwiedzających będą drzwi Belwederu, kancelarii premiera oraz Sejmu i Senatu. Zobaczyć będzie można m.in.: zrekonstruowany gabinet marszałka Józefa Piłsudskiego, salę, w której obraduje Rada Ministrów, kuluary sejmowe czy senacką salę posiedzeń.

  czytaj więcej

 • USA: Wystawa obrazów pioniera op-artu Juliana Stańczaka w Nowym Jorku

  USA: Wystawa obrazów pioniera op-artu Juliana Stańczaka w Nowym Jorku

  Wystawą obrazów, prezentacją fragmentów książki i filmu oraz wspomnieniem o współtwórcy op-artu uczczono pamięć o zmarłym niedawno w USA Julianie Stańczaku. Zyskał sobie miano artysty, który pragnął przełożyć dramat i potęgę natury na uniwersalne doświadczenie.

  czytaj więcej

 • Jak przebiegał Kongres Prawników Polskich [GALERIA]

  Jak przebiegał Kongres Prawników Polskich [GALERIA]

  Wymiar sprawiedliwości wymaga reformy, ale nie takiej, jaką proponuje władza - mówili uczestnicy Kongresu Prawników Polskich. Przedstawiciel MS przekonywał, że zmiany nie godzą w niezawisłość sędziów. Zapowiedział poprawkę do projektu ustawy o KRS. Jego wystąpienie było zakłócane.

  czytaj więcej

 • Czy każde miasto musi mieć nowoczesny dom kultury?

  Czy każde miasto musi mieć nowoczesny dom kultury?

  Każde polskie miasto chciałoby mieć nowoczesny dom kultury, teatr, filharmonię czy operę. Kłopot w tym, że nowoczesne nie zawsze znaczy potrzebne

  czytaj więcej

 • Wakacje na Sardynii – co odkryć na zapomnianej wyspie Włoch?

  Wakacje na Sardynii – co odkryć na zapomnianej wyspie Włoch?

  WAKACJE | Jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Szmaragdowa wyspa, leżąca nieco na uboczu Włoch, przez co często pomijana – a przecież ma tyle do zaoferowania! Szmaragdowe Wybrzeże słynące z przepięknych zatoczek w kształcie muszli, Alghero tchnące historią i sztuką, Cagliari, gdzie można zobaczyć flamingi w ich naturalnym środowisku czy Zatoka Orosei słynąca z samotnych zatok i gór, które w tej części wyspy zdają się schodzić wprost do morza. W sumie 1 800 kilometrów nieskazitelnego wybrzeża. Co zobaczyć w każdej jego części? Sprawdźcie!

  czytaj więcej

 • Handel online to już obowiązek

  Handel online to już obowiązek

  Tradycyjne sklepy odchodzą do lamusa. To rzeczywistość, która jest widoczna nie tylko na Zachodzie, ale i w Polsce. O rewolucji, jaka zachodzi w handlu, świadczą m.in. raporty firm notowanych na warszawskiej giełdzie.

  czytaj więcej

 • Niemcy: Sieci handlowe chcą częściej pracować w niedziele

  Niemcy: Sieci handlowe chcą częściej pracować w niedziele

  Niemieckie sieci handlowe chcą, by to do nich, a nie jak obecnie do władz lokalnych, należała decyzja o otwarciu bądź zamknięciu sklepów w niedziele. W tym celu właściciele kilku sieci domów towarowych utworzyli platformę, która ma walczyć o zmianę prawa.

  czytaj więcej

 • Warto mieszkać i pracować w Bolesławcu

  Warto mieszkać i pracować w Bolesławcu

  W Bolesławcu zwolnione są z podatku od nieruchomości budynki mieszkalne i lokale mieszkalne, które nie są zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej, oraz grunty pozostałe (pod budynkami mieszkalnymi, lokalami mieszkalnymi i pozostałymi budynkami).

  czytaj więcej

 • Świat oszalał! Płacimy za logo czy za ubranie?

  Świat oszalał! Płacimy za logo czy za ubranie?

  Ostatnio byłam w galerii handlowej i zaczęłam się zastanawiać, które sklepy odwiedzić. Uświadomiłam sobie, że to zależy od tego, czy chcę sobie kupić coś, co mi się podoba, czy ważne jest dla mnie to, żeby na tym był znaczek jakiejś firmy.

  czytaj więcej

 • Krok u Mazurka: Z czego utrzymuje się artysta? Ten mieszka z mamą, ta obsługuje śluby [WYWIAD]

  Krok u Mazurka: Z czego utrzymuje się artysta? Ten mieszka z mamą, ta obsługuje śluby [WYWIAD]

  Chciałbym zobaczyć tych, którzy dorobili się u nas na inwestowaniu w sztukę. A te wielkie kariery polskich artystów... Są uznawani na świecie, lecz to się nie przekłada na wielkie pieniądze, wystarczy spojrzeć na ceny aukcyjne - mówi w wywiadzie dla DGP Sebastian Krok.

  czytaj więcej

 • Kino w trampkach: 6 filmów, na które powinieneś zabrać swoje dziecko

  Kino w trampkach: 6 filmów, na które powinieneś zabrać swoje dziecko

  Piąta edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach już trwa! Specjalnie dla was w ramach współpracy z organizatorami wydarzenia przygotowaliśmy wyjątkową selekcję festiwalowych filmów, które można będzie zobaczyć w weekend w warszawskiej Kinotece oraz Kinie Luna. Zabierz swoje dziecko do kina i razem z twórcami odpowiedzcie na pytanie, jak to jest być młodym we współczesnym świecie.Festiwal Kino w Trampkach potrwa do 11 czerwca. Bilety na seanse można nabyć w kinowych kasach w cenie 12 zł. Życzymy niezapomnianych filmowych wrażeń!

  czytaj więcej

 • Sopocki Festiwal Finansowy: Porady dla seniorów o spadkach i ubezpieczeniach

  Sopocki Festiwal Finansowy: Porady dla seniorów o spadkach i ubezpieczeniach

  Warsztaty dla seniorów o prawie spadkowym i zdrowotnym, pokazy bezpiecznych zakupów za pomocą karty płatniczej w sklepie lub w sieci oraz porady na temat ubezpieczeń – to część propozycji rozpoczynającego się w poniedziałek Sopockiego Festiwalu Finansowego.

  czytaj więcej

 • 10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  Czy z hotelowego łóżka można zmienić świat? O jakim hotelu mówi się, że jest galerią sztuki? Czy rzeczywiście ściany hoteli skrywają tyle tajemnic? O hotelowych historiach można rozmawiać godzinami – kryminalne tajemnice, wielkie romanse, piękne wnętrza – niektóre z tych faktów mogą naprawdę zaskoczyć. Przygotowaliśmy 10 najbardziej niecodziennych ciekawostek o hotelach z całego świata. Ciekawe, ile z nich już znałeś!Istnieją na świecie hotele, które stały się legendarne – napisano o nich książki, nakręcono filmy, a nawet nagrano piosenki. Inne były ulubionymi miejscami znanych gwiazd lub odznaczają się wyjątkowym designem czy formą. W zestawieniu przygotowanym przez sieć hoteli AccorHotels znajdują się najciekawsze z nich.

  czytaj więcej

 • Rządowe plany wobec przedsiębiorców. 4 największe zmiany w podatkach

  Rządowe plany wobec przedsiębiorców. 4 największe zmiany w podatkach

  Rząd stale walczy o większe wpływy z podatków. Organy skarbowe zachowują szczególną czujność podczas kontroli wpływów z VAT do budżetu, stąd większość zmian w prawie ma na celu uszczelnienie poboru podatku od towarów i usług. Na planowanych zmianach zyska budżet, a co z podatnikami? Szykują się nowe obowiązki dla firm związane z JPK i mechanizmem podzielonej płatności czyli split payment. Po dużej noweli VAT przyszedł czas na nową Ordynację podatkową. Zgodnie z jej założeniami, nowe przepisy mają ocieplić wizerunek organów skarbowych. Rząd nie zapomina też o wpływach z akcyzy. Na zmiany muszą przygotować się także rolnicy handlujący tytoniem.

  czytaj więcej

 • Lato nie będzie nudne: Poznaj 5 najciekawszych seriali, które mają swoją premierę w czerwcu

  Lato nie będzie nudne: Poznaj 5 najciekawszych seriali, które mają swoją premierę w czerwcu

  Deszczowe letnie dni wcale nie muszą być nudne. Twórcy seriali przygotowali bowiem mocne pozycje na rozpoczynający się wakacyjny okres. Z całej masy czerwcowych premier wybraliśmy dla was pięć seriali, które naszym zdaniem zasługują na specjalną uwagę. Sprawdźcie najciekawsze produkcje, które będą miały swoją premierę w czerwcu!

  czytaj więcej

 • Wilhelm Sasnal: Bardziej niż januszów boję się sprytnych nacjonalistów w koszulach pod krawatem

  Wilhelm Sasnal: Bardziej niż januszów boję się sprytnych nacjonalistów w koszulach pod krawatem

  Bardziej niż januszów boję się nacjonalistów w koszulach pod krawatem. Miałbym życzenie: żeby przyszedł taki deszcz, który zmiótłby cały ten endecki gnój do kanału

  czytaj więcej

 • "Dwa Teatry" po raz 17. w Sopocie. Wielka Nagroda Festiwalu trafi do Ewy Dałkowskiej i Olgierda Łukaszewicza

  "Dwa Teatry" po raz 17. w Sopocie. Wielka Nagroda Festiwalu trafi do Ewy Dałkowskiej i Olgierda Łukaszewicza

  13 spektakli Teatru Telewizji oraz 26 słuchowisk Teatru Polskiego Radia rywalizować będzie o Grand Prix rozpoczynającego się w poniedziałek XVII Festiwalu Dwa Teatry-Sopot. Wielką Nagrodę Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie otrzymają Ewa Dałkowska i Olgierd Łukaszewicz.

  czytaj więcej

 • Prezes Banku Millennium: Kwestia frankowa jest do rozwiązania [WYWIAD]

  Prezes Banku Millennium: Kwestia frankowa jest do rozwiązania [WYWIAD]

  - Lepiej pomóc osobom, które tego potrzebują, niż zwracać spready tym, które sobie radzą -  uważa Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej