auto

Autobus – pojazd samochodowy fabrycznie wyposażony w więcej niż 9 miejsc (wg polskich przepisów), łącznie z miejscem dla kierowcy.


 • Szkody wyrządzone przez złodzieja pokryje OC właściciela auta

  Szkody wyrządzone przez złodzieja pokryje OC właściciela auta

  UBEZPIECZENIA Skradziono mi samochód. Złodziej jeszcze tego samego dnia spowodował wypadek, rozbił moje auto i bardzo poważnie uszkodził inne – opowiada pan Marek. – Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach. Niestety, nie opłaciłem autocasco, więc na pokrycie moich strat nie mam co liczyć. Ale okazuje się, że jeszcze dodatkowo to z mojej polisy zostaną pokryte koszty naprawy tego drugiego samochodu. W związku z tym najprawdopodobniej stracę zniżkę. Czy słusznie? Przecież to nie ja spowodowałem wypadek – zastanawia się czytelnik

  czytaj więcej

 • Kierowca Ubera: Trzy tysiące na rękę i skoda na gaz w garażu

  Kierowca Ubera: Trzy tysiące na rękę i skoda na gaz w garażu

  Przeciętny polski współpracownik amerykańskiego potentata to trzydziestokilkuletni, bezdzietny mężczyzna, właściciel sześcioletniego auta.

  czytaj więcej

 • Władzy boimy się bardziej niż mocarstw

  Władzy boimy się bardziej niż mocarstw

  Polacy nie godzą się na wzmocnienie państwa, bo własnej władzy boją się bardziej niż ościennych mocarstw. Z kolei rząd zwykle robi wszystko, by ich w tym utwierdzić.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Brexit? To my, Polacy, rozwaliliśmy Unię

  Tejchman: Brexit? To my, Polacy, rozwaliliśmy Unię

  W sumie nie powinienem być zdziwiony. To, co się szykuje, mogłem dostrzec owego pięknego wieczoru, kiedy spotkałem się z Mariuszem – zaprzyjaźnionym opolskim kierowcą. To Mariusz chciał płacić, portfel miał pełen.

  czytaj więcej

 • Policja w służbie bożka statystyki

  Policja w służbie bożka statystyki

  Przewałów w internecie było coraz więcej, co paskudziło statystyki kryminalne, więc zdecydowano, by wszystkie oszustwa internetowe przyporządkowano wydziałom gospodarczym. Tam spadło, tu wzrosło, wszyscy się cieszą - wyjaśnia Marcin Trybalski podinspektor policji w stanie spoczynku.

  czytaj więcej

 • Jajachim Loew jeździłby volvo

  Jajachim Loew jeździłby volvo

  Trener niemieckiej drużyny w przeszłości przyłapany został na zajadaniu się zawartością własnego nosa, a kilka dni temu na sprawdzaniu, czy w portkach ma wszystko na swoim miejscu oraz czy odpowiednio dobrze to pachnie. Niewątpliwie to postęp. Powinniśmy spodziewać się, że za dwa lata na mundialu zobaczymy go załatwiającego się podczas meczu otwarcia na środku boiska.

  czytaj więcej

 • Bilans nawałnic nad Polską: 4 osoby zginęły, połamane drzewa, zerwane dachy

  Bilans nawałnic nad Polską: 4 osoby zginęły, połamane drzewa, zerwane dachy

  4 ofiary śmiertelne, 28 osób rannych, tysiące połamanych drzew, 766 uszkodzonych lub zerwanych dachów, zablokowane drogi i tory - to bilans wichur i burz, które w piątek przeszły na Polską. Strażacy interweniowali ponad 11, 6 tys. razy.

  czytaj więcej

 • ZUS domaga się składek od samochodu

  ZUS domaga się składek od samochodu

  Spółka musi zapłacić należności na ubezpieczenie społeczne od przychodu pracownika korzystającego z auta służbowego do celów prywatnych. Nie ma przy tym znaczenia, że możliwość taka została zapisana w regulaminie firmy.

  czytaj więcej

 • Nawet najlepszemu kierowcy może się zdarzyć przewinienie. Sprawdź, kiedy dostaniesz mandat

  Nawet najlepszemu kierowcy może się zdarzyć przewinienie. Sprawdź, kiedy dostaniesz mandat

  Najwięcej mandatów polscy kierowcy otrzymują za przekraczanie prędkości. Poza karą pieniężną grożą za to także punkty karne oraz utrata prawa jazdy. Z zatrzymaniem licencji na trzy miesiące musi się liczyć każdy, kto przekroczy prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

  czytaj więcej

 • Jak spędzić wakacje jeżdżąc kamperem

  Jak spędzić wakacje jeżdżąc kamperem

  Jeśli lubimy mobilny odpoczynek, dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie kampera. Oznacza to spory koszt, ale uniezależnia od miejsc noclegowych i pozwala jechać, dokąd chcemy. Trzeba jednak przed wyjazdem załatwić sporo formalności. Po pierwsze, dosyć wcześnie warto zarezerwować pojazd (w sezonie mogą być problemy). Są auta małe – dwuosobowe i czteroosobowe czy nawet siedmioosobowe

  czytaj więcej

 • Służbowym autem na wakacje

  Służbowym autem na wakacje

  Dysponowanie firmowym samochodem rodzi pokusę wyjazdu nim na urlop. Czy zatem można pojechać na wakacje służbowym samochodem, zwłaszcza za granicę?

  czytaj więcej

 • Konszachty ze smokiem: Pekin uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  Konszachty ze smokiem: Pekin uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  Już od ponad 70 lat Chiny planują wciągnięcie Polski do swojej strefy wpływów. Czy Pekin ponownie uzna Warszawę za partnera w politycznej grze o wpływy w Europie?

  czytaj więcej

 • Bąk: Panie prezesie, melduję wykonanie zadania

  Bąk: Panie prezesie, melduję wykonanie zadania

  Internet jest kopalnią naprawdę doskonałych tytułów, które same proszą się o rozwinięcie. Tylko dzisiaj na jednym ze sportowych serwisów natknąłem się na bardzo optymistyczny materiał pt. „Finał Euro 2016 stoi przed nami otworem”. Zgadzam się. I chyba nawet wiem, który to otwór. Chwilę później zerknąłem na jakąś stronę przeznaczoną dla facetów i zaatakował mnie tekst „Większość mężczyzn leczy erekcję na własną rękę”. To oczywiste. Zazwyczaj podczas zapoznawania się ze skomplikowaną fabułą niemieckich superprodukcji filmowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej