« Powrót do artykułu

Project Glass: Google pokazał okulary przyszłości

Google pokazał koncepcyjny projekt okularów, znany do tej pory jako "Project Glass", który umożliwia korzystanie w rewolucyjny sposób z funkcji dostępnych do tej pory jedynie na smartfonach.

 • Okulary firmy Google
statystyki

Komentarze (19)

 • milena81(2013-03-08 18:27) Zgłoś naruszenie 00

  ja tego shitu nie chce - raz cenie prywatność, a dwa to nie chce mieć później problemów ze wzrokiem. Zresztą, inni niech sobie mają, niech się w to bawią, młodsi.. później będą może żałować.. mam nadzieje, że moje pokolenie nie doczeka sytuacji z filmu "1984"... wole jak jest tak jak jest.. mnie tam starczy to co mam

  Odpowiedz
 • Marcin(2012-04-06 14:53) Zgłoś naruszenie 00

  Super! Najbardziej mi sie bedzie podobac jak w czasie jazdy samochodem pojawi mi sie w polu widzenia wiadomosc ze cicia z Koluszek pisze SMS'a. Ale AR jest super - tak trzymac Google!

  Odpowiedz
 • fafik(2012-04-16 02:07) Zgłoś naruszenie 00

  @Marcin H: "i wtedy google nie zbiera żadnych informacji na twój temat ." - chyba pracujesz w dziale PR Google, albo jesteś taki naiwny. Google zbiera wszystko, co się otrze o serwisy należące do nich, a nawet samo śledzi aktywność całych sieci. To, że zadeklaruje ograniczenie wobec części Twoich danych i aktywności, nie oznacza wcale, że nic nie przetwarza. Polecam lekturę wszystkich dokumentów od G. A numer z jedną polityką prywatności będącą przykrywką dla handlowania informacjami wcześniej zebranymi, to mega gnojstwo ze strony tej gigantycznej korporacji.

  Odpowiedz
 • edgar(2012-04-11 08:35) Zgłoś naruszenie 00

  Niedługo we łbach sie pomiejsza ! Durnota

  Odpowiedz
 • Marcin H(2012-04-10 10:56) Zgłoś naruszenie 00

  Napewno gdyby pojawiły się jakiekolwiek problemy w relacji Google>Użytkownik>Policja czy coś (jak napisal szymek) a ludzie byliby niezadowoleni google poprostu wycofalo by projekt z polski tak jak to mialo miejsce w Szkoplandzie ze Street View . Niepodobalo im się ze ludzie z całego świata będą oglądać ich domy i projekt nie bedzie juz u nich kontynuowany .

  Odpowiedz
 • Kanapka(2012-04-09 13:05) Zgłoś naruszenie 00

  Do Rafała i Szymona
  Punkt pierwszy, okulary nie zostaną przymocowane siłą do twojej głowy, a zdjęcie ich nie będzie skutkowało krzesłem elektrycznym. Takie urządzenie byłoby używane na skalę tak masową, że jedyne co google będzie miało to statystyki. Myślisz że spośród miliarda ludzi to twoje nastroje, lokalizacje i zainteresowania będą obserwowane, jak tak to jesteś strasznym egocentrykiem. Technologia idzie na przód, pewne rzeczy są nie uniknione, jak nie google to ktoś inny zdominuje tą branżę.

  Odpowiedz
 • Rudnicze(2012-04-09 14:51) Zgłoś naruszenie 00

  Moja Matka też wie gdzie jestem. Nie czuję się przez to zniewolony. Jeśli jesteś dobrym człowiekiem i nie masz konfliktów z prawem to czego się obawiasz?

  Odpowiedz
 • Zosia(2012-04-08 19:43) Zgłoś naruszenie 00

  Ja mogę tych okularów nie chcieć, ale już moje dzieci będą chciały - bo tylu ludzi ma, bo to wygodne, bo głupio nie mieć. Gdzie Wasza osobowość i inteligencja, skoro już dziś Google podpowiada nam, w którą warto iść stronę? Nam wszystkim, globalnie, a z drugiej strony tak bardzo indywidualnie, bo przecież tak dobrze nas wujek Google zna.

  Obudźcie się! Wasze najintymniejsze chwile w życiu odbywają się w obecności tych czarnych gówien, nie umiecie nawet z mapy skorzystać czy linijki, bo przecież są stosowne aplikacje :/

  Odpowiedz
 • bonus(2012-04-06 20:56) Zgłoś naruszenie 00

  te komputery nas zabija . nie dlugo jak bedziesz mial zawal i nie podasz hasla i loginu to ci karetka nie wezmie. poki co dobre cos innego.

  Odpowiedz
 • Szymek(2012-04-06 13:23) Zgłoś naruszenie 00

  A gdyby mieć takie okulary i np. weszła w życie umowa ACTA i np. Policja czy coś miała dostęp do takich informacji co widzisz co robisz , z jaką predkością jedziesz samochodem/motocyklem... Nigdy nie wiedział byś kto jeszcze patrzy z twoich oczu...

  Odpowiedz
 • ja(2012-04-06 20:12) Zgłoś naruszenie 00

  szymek zawsze mozesz odlozyc okulary i isc krasc bez nich

  Odpowiedz
 • Marcin H(2012-04-05 21:56) Zgłoś naruszenie 00

  Eeee ... Zapewne widzicie tutaj jakies teorie spiskowe ! Google nie jest NSA . Nie robią tego zeby wiedzieć kiedy jakis Kowalski pójdzie postawić kloca ! cała ta integracja jest stworzona dla ułatwienia (udoskonalenia) interfejsu dla użytkowników. UŻYTKOWNIKÓW ! Przed uruchomieniem jakiejkolwiek aplikacji google jest Regulamin w którym wszystko jest zawarte . No a jeżeli ktoś klika AKCEPTUJĘ bez przeczytania to może miec później pretensję tylko do siebie. Na koncie google każdy użytkownik może sprawdzic jakie informacje i w jakim celu na jego temat są przechowywane . Mi na przykład pasuje że google zamiast wyświetlać reklamy podpasek jak przegladam internet wyświetla reklamy sprzetu którym się interesuję. A dane które zbierają pomogą w udoskonaleniu aplikacji. No ale pomijając wszystkie za i przeciw... Zasada jest prosta albo to instalujesz, akceptujesz regulamin i używasz albo nie i wtedy google nie zbiera żadnych informacji na twój temat . Pozdrawiam tych którzy chociaż raz przeczytali regulamin. Ps Właśnie pisze z telefonu który dzieki aplikacją google pozwala mi przeglądać internet, oglądać telewizje, sprawdzać poczte email i kontaktować się za darmo na bieżąco z rodziną mieszkającą za granicą.

  Odpowiedz
 • Michał(2012-04-05 19:06) Zgłoś naruszenie 00

  Paszportu też nikt nie każe robić i odciski paluchów zastawiać.

  Odpowiedz
 • Rafal(2012-04-05 15:35) Zgłoś naruszenie 00

  Do: Paweł:
  zgadzam się z Tobą i na szczęście mam jeszcze taką możliwość wyboru

  Do Łukasz:
  jesteś człowiekiem, który swoją wartość opiera na posiadaniu takich właśnie gadżetów - tak samo jak Pan Gusto, problem polega na tym iż jesteście skłonni zrezygnować z własnej prywatności dla okularów i/lub smartphona.
  Żal mi Was

  Odpowiedz
 • Łukasz(2012-04-05 12:29) Zgłoś naruszenie 00

  Co z tego że będą wiedzieć gdzie jestem, ale taka techonlogia ułatwia życie. Chcęęęę :)

  Odpowiedz
 • gusto(2012-04-05 11:42) Zgłoś naruszenie 00

  Super! Ja chce takie!!!

  Odpowiedz
 • Rafał(2012-04-05 10:27) Zgłoś naruszenie 00

  Data wprowadzenia tych okularów do sprzedaży jako ogólnodostępny produkt okaże się ostatnim krokiem w zniewoleniu i śledzeniu ludzkości!! Google będzie wtedy wiedziało dosłownie o wszystkim, co widzisz, co robisz, jaki masz humor - totalna zagłada prywatności człowieka!!!

  Odpowiedz
 • Paweł(2012-04-05 11:29) Zgłoś naruszenie 00

  Nikt nie kaze Ci tego kupowac ;)

  Odpowiedz
 • >strzałka >(2012-04-20 10:56) Zgłoś naruszenie 00

  a mnie strzałka miedzy nogami pani. Pani trzyma 3 psy na uwięzi. Co za sugestywne fantazje.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!