« Powrót do artykułu

Dlaczego radio gra to, co gra? Rozgłośniom nie opłaca się poszukiwać nowych artystów

Ciągle słyszysz to samo? Tak ma być. Obowiązujące przepisy sprawiają, że rozgłośniom nie opłaca się poszukiwać nowych artystów. Ale to może się wkrótce zmienić

radio, muzyka

żródło: ShutterStock

Abba zaistniała na świecie dzięki Eurowizji. W Polsce mamy odwrotność – Gromee, który będzie reprezentował nasz kraj podczas konkursu w Portugalii (8–12 maja), stał się znany dopiero po zwycięstwie w naszych eliminacjach, mimo że był prezentowany w rozgłośniach radiowych na wszystkich kontynentach, występował też na wielu światowych festiwalach.

statystyki

Komentarze (2)

  • wolna...(niedziela)(2018-04-14 00:12) Zgłoś naruszenie 10

    Dlaczego radio gra to, co gra? na tak postawione pytanie , może odpowiedzieć > TYLKO p. Niedźwiedzki.!!

    Odpowiedz
  • Cyklon(2018-04-15 16:28) Zgłoś naruszenie 10

    Najpierw należało by zapytać ile polskości w polskich piosenkach, zajrzyjcie do ZAiKS-u tam praktycznie nie ma polskich kompozytorów, polskich autorów tekstów, są sami sydzi, od wojny tylko sydzi z ZSRR , Hazary i później import odpadów z zachodu. To nie tylko chodziło o kasę, sławę ale o utrwalanie dominacji ZSRR poprzez eliminowanie wszystkich artystów Polaków. To trwa do dziś z tym że dzisiaj głównym motorem jest solidarność sydowska i próba utrzymania dominacji w kulturze i sztuce. Ja jestem autorem około 300 piosenek - w ZAiKS-ie mi nie zarejestrowano ani jednej, ani jednej nie przyjęto w zarządzanie aby zbierać tantiemy, zarabia kto inny ktoś kto odkupił ode mnie lub ukradł przedłożone przeze mnie w ZAiKS-ie - nawet w Polsce są grane jako kompozycje autorów zachodnich.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!