"Dr Quinn" i "Cudowne lata". Seriale lat 90., które wszyscy oglądali

SERIALE | Szlachetna i odważna Doktor Quinn, nadludzko pomysłowy MacGyver, a może kultowy "Przystanek Alaska"? Kiedy wieczorami zaczynały się kolejne odcinki popularnych seriali, ulice i osiedla polskich miast i miasteczek pustoszały, a okna niebieściały telewizorami. Oto kilka bardzo znanych i lubianych tytułów z tamtych lat.

Dr. Quinn

żródło: Materiały Prasowe

Doktor Quinn

Serial oprócz wątku obyczajowo-przygodowego, porusza liczne tematy społeczne, jak alkoholizm, narkotyki, rasizm, równouprawnienie, tolerancja. Choć zdecydowanie dominują w nim postacie i wydarzenia fikcyjne, pojawiają się też te autentyczne lub wyraźnie do nich nawiązujące. Dalszoplanowymi bohaterami są więc generał George Custer i indiański wódz Czarny Kocioł. Jeden z odcinków trzeciego sezonu z kolei opowiada o masakrze nad Washita River, choć umiejscawia ją w innym miejscu i czasie historycznym. Walka o prawa Indian jest jednym z najważniejszych wątków pobocznych, przewijającym się przez cały serial.

Serial powstawał przez sześć sezonów – w sumie nakręcono 150 odcinków, a w latach 1999 i 2001 dodatkowo dwa filmy telewizyjne. Większość zdjęć powstała na ranczu filmowym Paramount Movie Ranch.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!