Śledztwo i śmierć: Poznaj najlepsze brytyjskie seriale kryminalne! [TOP 5]

Jak z całej masy seriali serwowanych nam przez telewizje z całego świata wybrać te wyjątkowe? Jeśli szukamy mocnych kryminalnych wrażeń, warto swoje korki skierować ku brytyjskim produkcjom. Trzeba przyznać, że wyspiarze doskonale wiedzą, co należy zrobić, by utrzymać widza w nieustającym napięciu. My natomiast podpowiadamy wam, w których współczesnych serialach ta sztuka udała im się najlepiej! Sprawdźcie nasze zestawienie!

  • <strong>"The Fall"</strong>
<br><br>
Fantastyczna Gillian Anderson wciela się w rolę zimnej i seksownej pani detektyw. Wezwana na mroczne ulice Belfastu będzie próbowała schwytać mordercę (Jamie Dornan) o nieprzeciętnej inteligencji i wyrachowaniu, którego fetyszem jest dokumentowanie cierpienia zamordowanych przez niego kobiet. 
<br><br>
„Upadek” pomimo tradycyjnego schematu śledczy – morderca łatwo wymyka się popkulturowym wzorcom. Dużo pracy twórcy włożyli w to, by widz dokładnie poznał portret psychologiczny mordercy, który coraz śmielej zaczyna sobie pogrywać ze ścigającą go Stellą Gibson. 
<br><br>
<strong>Dlaczego warto obejrzeć? </strong>
<br><br>
- Genialna rola Jakiego Dornana oraz Gillan Anderson
<br><br>
- Centrum wydarzeń to miasto Belfast – często pomijane w tego typu produkcjach 
<br><br>
- Wraz z serialem zagłębiamy się w świat mordercy, dokładnie poznajemy jego sposób działania
  • <strong>"Luther"</strong>
<br><br>
Jeśli Londyn kojarzy wam się jedynie z pocztówkowymi zdjęciami, konieczne musicie poznać mniej przyjemne oblicze tego miasta. Przez ciemne zakątki stolicy Wielkiej Brytanii poprowadzi nas błyskotliwy detektyw Luter. Choć serial obudowany jest początkowo jedynie wokół głównego bohatera, z czasem poznajemy nie mniej znaczącą postać – geniusza i psychopatkę Alice Morgan (świetna rola Ruth Wilson). Gwarantujemy, że psychologiczne gierki pomiędzy postaciami oraz nieprzeciętne kryminalne zagadki sprawią, że nie będziecie mogli oderwać się od ekranu. 
<br><br>
<strong>Dlaczego warto obejrzeć?</strong>
<br><br>
- Poznamy mroczną i ponurą twarz Londynu
<br><br>
- Rewelacyjna rola Idris Elba oraz Ruth Wilson
  • <strong>"Broadchurch"</strong>
<br><br>
Z dużych miast przenosimy się na brytyjską prowincję. Akcja Broadchurch umiejscowiona została bowiem w klimatycznie położonym nadmorskim miasteczku, gdzie życie powinno toczyć się nadzwyczaj spokojnie. Codzienną rutynę mieszkańców przerywają jednak serie dramatycznych zdarzeń, których przebieg stara się ułożyć para detektywów grana przez Olivię Colman i Davida Tennanta.
<br><br>
<strong>Dlaczego warto obejrzeć?</strong>
<br><br>
- Lokalizacja – urokliwie położona brytyjska prowincja 
<br><br>
- Skomplikowane, wielowątkowe sprawy, których rozwiązanie poznajemy na końcu każdego z sezonów (do tej pory wyemitowano 3 sezony serialu)
<br><br>
- Świetnie uzupełniająca się para detektywów o zupełnie odmiennych charakterach
  • <strong>"Happy Valley"</strong>
<br><br>
Serial "Happy Valley" na pewno zamknie usta mężczyznom, którzy twierdzą, że kobiety nie nadają się do pracy w policji. Catherine Cawood niestrudzenie zmaga się bowiem z przestępczą codziennością prowincjonalnego miasteczka w regionie West Yorkshire. Co ciekawe, serial nie skupia się zbyt mocno na samych wątkach kryminalnych. Są one jedynie wplatane w problemy rodzinne głównej bohaterki. W ten sposób otrzymujemy świetny dramat obyczajowym połączony z brutalnym kopniakiem ze strony patologicznej społeczności.
<br><br>
<strong>Dlaczego warto obejrzeć?</strong>
<br><br>
- Dramat społeczny bierze przewagę nad kryminałem
<br><br>
- Świetnie zbudowane postacie
<br><br>
- Obraz toksycznej społeczności w małej brytyjskiej miejscowości
  • <strong>"Sherlock"</strong>
<br><br>
To najgłośniejsza brytyjska produkcja kryminalna stacji emitowana oryginalnie przez BBC One. Jeśli jeszcze nie rozpoczęliście przygody ze współczesnym Sherlockiem Holmesem, koniecznie nadróbcie zaległości! A tych nie będzie znowu tak wiele. Serial „Sherlock” tworzą cztery serie, na które składają się po trzy 90-minutowe odcinki. Dodatkowo wyprodukowano dwa odcinki specjalne. Dla osób, które rozwiązały już wszystkie zagadki z Homesem mamy dobrą wiadomość – w planach jest produkcja piątego sezonu serialu.
<br><br>
<strong>Dlaczego warto obejrzeć?</strong>
<br><br>
- Produkcja obsypana najważniejszymi nagrodami: BAFTA, Emmy
<br><br>
- Dziewiętnastowieczny detektyw przeniesiony we współczesne realia
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

REKLAMA

Reklama