6 filmów, które sprawią, że zatęsknisz za dzieciństwem

Twórcy filmowi uwielbiają wracać do czasów dzieciństwa. Łatwo przychodzi im obrazowanie niesamowitych przygód, okraszonych zawsze nutą grozy i niebezpieczeństwa. Nie boją się uciekać także w wyimaginowane światy dziecięcej wyobraźni. I w końcu pokazują realne problemy z jakimi muszą zmierzyć się najmłodsi.

W każdym z przedstawionych przez nas filmów znajdziecie na pewno cząstkę emocji związanych z waszym dzieciństwem. A skoro jesteśmy świadomi, że nie ma szans na powrót do tamtych czasów, możemy bez wyrzutów sumienia zagłębić się w światy prezentowane nam przez wybitnych reżyserów. Zapraszamy na sentymentalną podróż!

  • <strong>Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom, reż. Wes Anderson</strong>
<br><br>
Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser Wes Anderson przedstawia wzruszającą historię uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków. Zauroczeni sobą młodzi nie zważają na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia w bezkresnej głuszy lasów Nowej Anglii.
  • <strong>Królowie lata, reż. Jordan Vogt-Roberts</strong>
<br><br>
Joe, Patrick i Biaggio skończyli już 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan... Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka.
  • <strong>Postrzeleńcy. The Goonies, reż. Richard Donner</strong>
<br><br>
Mikey wraz z bratem i przyjaciółmi znajdują na strychu ojca mapę z 1632 roku. Wyruszają na miejsce zaznaczone na mapie, która prowadzi do nieczynnej restauracji, gdzie przebywa gang Fratellich poszukiwany przez policję. Dzieciaki znajdują w restauracji wejście do tunelu mające prowadzić do Jednookiego Willy'ego i jego skarbu...
  • <strong>Dziewczynka w trampkach, reż. Haifaa Al-Mansour</strong>
<br><br>
Wadjda ma 10 lat i mieszka w Rijadzie. W szkole uchodzi za buntowniczkę, ponieważ chodzi w porysowanych długopisem trampkach i próbuje bawić się z chłopcami. Jej największym marzeniem jest rower. Niestety, w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić samochodów, zaś dziewczynkom nie wypada jeździć na rowerze – ma to jakoby zagrażać ich cnotliwości. Aby zdobyć pieniądze na upragniony rower i przekonać dorosłych o swojej pobożności, Wadjda postanawia wziąć udział w konkursie recytacji Koranu
  • <strong>Gdzie mieszkają dzikie stwory, reż. 
Spike Jonze</strong>
<br><br>
Spike Jonze opowiada przygody Maksa, małego psotnika, którego mama posłała do pokoju za nieposłuszeństwo. Nieskrępowana wyobraźnia przenosi chłopca do lasu rosnącego nieopodal rozległego morza. Zachwycony Max zostaje królem nieokiełznanej krainy.
  • <strong>E.T., reż. Steven Spielberg</strong>
<br><br>
E.T. to historia wyjątkowej przyjaźni, która rozwija się między Elliottem, samotnym chłopcem żyjącym na jednym z kalifornijskich przedmieść, a mądrym przybyszem z obcej planety, który gubi się na Ziemi. Kiedy Elliott usiłuje pomóc przyjacielowi skontaktować się z jego planetą, obaj muszą unikać naukowców i agentów rządowych za wszelką cenę pragnących wykorzystać przybysza do swoich celów. Wszystko to prowadzi do wspaniałej przygody, większej od wszystkiego co mogli sobie wyobrazić.
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

REKLAMA