Teatr

20 marca 2017 r.

Czy samoświadoma sztuczna inteligencja spowoduje degradację gatunku homo sapiens sapiens? Ciemne zakamarki nieznanej przyszłości zbada "B.R.I.N. projekt"

Mroczna opowieść na koniec człowieka i futurystyczny kryminał. „B.R.I.N. projekt”20 marca 2017 r.

Sergiej Brin, współzałożyciel Google’a, jednej z najbogatszych korporacji świata, inwestuje miliony dolarów w projekty przedłużania i poprawy jakości ludzkiego życia. Już kilka lat temu zaprzągł wszystkie moce obliczeniowe swojej firmy do zbadania, czy odziedziczył po swojej matce geny odpowiedzialne za chorobę Parkinsona. „B.R.I.N. projekt” to futurystyczny kryminał i rytuał przejścia, a na scenie drony i nanoroboty. Zaprasza Komuna// Warszawa.

20 marca 2017 r.

„Quo vadis” to klasyka w wykonaniu Teatru Montownia, fot. Bartosz Siedlik

Klasyka z przymrużeniem oka i nutką ironii: "Trzej muszkieterowie" i "Quo vadis"20 marca 2017 r.

Dwa klasyki i to, co widzowie kochają najbardziej: nieoczekiwane zwroty akcji, barwne postaci i nieustannie zmieniający role aktorzy Montowni. Dumas i Sienkiewicz z przymrużeniem oka i nutką ironii. Zabawa w teatr, gra ze stereotypami i popkulturowymi wyobrażeniami na temat doskonale wszystkim znanych powieści.    Klasyka zostanie rozmontowana już niebawem:  1 i 2 kwietnia - "Trzej muszkieterowie", Teatr WARSawy 8 i 9 kwietnia - "Quo vadis", Teatr Powszechny.

19 marca 2017 r.

"Lamaila" - widowisko taneczne Teatru Wielkiego w Łodzi

"Lamaila". Duże widowisko w stylu disneyowskim19 marca 2017 r.

Teatr Wielki w Łodzi przygotowuje się do premiery pierwszego w historii tej sceny widowiska tanecznego. 25 marca w spektaklu "Lamaila" w reżyserii Macieja Pawłowskiego wystąpi ok. 70 tancerzy i akrobatów pochodzących z dziewięciu krajów.

18 marca 2017 r.

Białystok: Obchody Światowego Dnia Lalkarstwa18 marca 2017 r.

Spacer po zakamarkach zabytkowego budynku Akademii Teatralnej, premiera spektaklu "Cień" w Białostockim Teatrze Lalek, a także słuchowisko teatralne i zwiedzanie teatru - złożą się na obchody Światowego Dnia Lalkarstwa w Białymstoku. Imprezy zaplanowano na weekend.

17 marca 2017 r.

"Ludzie inteligentni" Olaf Lubaszenko

„Ludzie inteligentni” w reżyserii Olafa Lubaszenki. Premiera 5 kwietnia w Teatrze Imka17 marca 2017 r.

„Inteligentni ludzie podejmują dojrzałe i przemyślne decyzje. Rozmawiają ze sobą i dochodzą do konstruktywnych wniosków. Wnioski, do których dochodzą inteligentni ludzie oddalają ich coraz bardziej od sedna. Czyli tego co czują naprawdę”. Szóstka przyjaciół. Trzy pary. Pozornie przemyślane rozstanie jednej z nich staje się początkiem fali międzypłciowych nieporozumień.

16 marca 2017 r.

Tata wiesza się w lesie

„Tata wiesza się w lesie”. Nowa odsłona spektaklu w Studio teatrgalerii16 marca 2017 r.

„Tata wiesza się w lesie” to sztuka o trudnym dzieciństwie, o problemach z męskością, seksualnością, ale przede wszystkim satyra na nieskuteczność terapii. Nowa odsłona spektaklu Przemysława Pilarskiego w reżyserii Moniki Rejtner w przestrzeni Izolatki - instalacji Olgi Mokrzyckiej-Grospierre i Nicolasa Grospierre na małej scenie STUDIO teatrgalerii.

16 marca 2017 r.

Międzynarodowy (ty)Dzień Teatru Studio teatrgaleria

Międzynarodowy (ty)Dzień Teatru w Studio teatrgaleria16 marca 2017 r.

W tym sezonie Teatru Studio zmienił się w Studio teatrgalerię. Taka nazwa oddaje interdyscyplinarny charakter tego miejsca. To „nowe otwarcie” to okazja do tego, by lepiej się poznać. Oczywiście teatr daje się poznać widzowi nieustannie - przez spektakle, wystawy i wydarzenia. Ale gdyby tak poznać się z trochę innej strony? Warto spróbować. Jest ku temu doskonały pretekst: 27 marca to obchodzony w tym roku już po raz pięćdziesiąty szósty Międzynarodowy Dzień Teatru.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama