Teatr

22 września 2017 r.

Teatr TV: Premiera spektaklu "Lekcja polskiego" w TVP122 września 2017 r.

W poniedziałek o g. 20.25 TVP1 pokaże premierę spektaklu Teatru Telewizji pt. "Lekcja polskiego". Sztukę Anny Bojarskiej o uczuciach, które połączyły gen. Tadeusza Kościuszkę z młodą uczennicą Emilią Zeltner wyreżyserował Mariusz Malec. Kościuszkę kreuje Artur Żmijewski.

14 września 2017 r.

Komedia obyczajowa "ZUS, czyli Zalotny..." (fot. Rafał Latoszek). Autor: Michael Cooney. Reżyseria: Emilian Kamiński. Tytuł oryginału: „Cash On Delivery” „Z rączki do rączki”. Przekład: Elżbieta Woźniak. Scenografia: Emilian Kamiński.

Komedia "ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia" na Letniej Scenie Monopolis14 września 2017 r.

Warszawski Teatr Kamienica wystawił „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia”. To komedia z elementami czarnego humoru i wątkiem miłosnym w tle. Obok reżysera Emiliana Kamińskiego na scenie wystąpiło wielu wspaniałych aktorów: Sambor Czarnota, Ewa Lorska, Krystyna Tkacz, Dorota Kamińska, Paweł Burczyk, Paweł Tucholski, Władysław Grzywna, Tomasz Gęsikowski oraz Laura Raab.

11 września 2017 r.

W nowym sezonie widzowie Studia obejrzą m.in. monodram Ewy Błaszczyk "Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam". Fallaci, jedna z najbardziej wszechstronnych, wyrazistych i „słyszanych” dziennikarek swojej epoki, tłumaczyła zawsze, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co jest prawdziwe, obnaża ich piękno i brzydotę, głupotę i inteligencję, tchórzostwo i odwagę.

"Biesy", "Proces" i Oriana Fallaci. Rusza nowy sezon w Studio teatrgalerii11 września 2017 r.

"Proces" Franza Kafki w reżyserii Krystiana Lupy czy "Dobra terrorystka" Doris Lessing w reżyserii Agnieszki Olsten to tylko niektóre propozycje repertuarowe Studio teatrgalerii na nowy sezon. Ponadto na widzów czekają także wystawy, spektakle taneczne, warsztaty, wydarzenia specjalne oraz transmisje na żywo z nowojorskiej The Metropolitan Opera.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama