Teatr

13 sierpnia 2018 r.

„Zawsze prezentujemy najciekawsze zjawiska teatralne, definiujące kulturową tożsamość współczesnego człowieka - mówi Tomasz Rodowicz, dyrektor artystyczny festiwalu. - Program tegorocznej edycji skonstruowaliśmy tak, by pokazać najbardziej skrajne i różnorodne sposoby użycia SŁOWA w teatrze współczesnym. Zobaczymy więc spektakle, które wyznaczają nowe myślenie o teatrze, zacierają różnice między koncertem i misterium, widowiskiem i rytuałem. Wcielają słowo w ciało, a aktora w pieśń i ruch” - podkreśla Rodowicz.

Mocne nazwiska, premiery, głośne polskie tytuły. Retroperspektywy ruszają w Łodzi13 sierpnia 2018 r.

Uznani artyści z Portugalii, Białorusi, Izraela i Grecji, niektórzy po raz pierwszy w Polsce. Mocne nazwiska, premiery, głośne polskie tytuły. Ponadto spotkania „master class” z Mają Komorowską, Ireną Jun, Cláudią Martins i Rafaelem Carriço. Już w przyszły weekend Teatr CHOREA zaprasza do Łodzi na Międzynarodowy Festiwal Retroperspektywy.

28 czerwca 2018 r.

Wystawiane są tu także spektakle dla dzieci i całych rodzin.

Teatr Żydowski wraca w okolice placu Grzybowskiego28 czerwca 2018 r.

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich - Centrum Kultury Jidysz otrzyma siedzibę w zabytkowej kamienicy na ulicy Próżnej 14. To ważna decyzja dla jedynego teatru żydowskiego w Polsce, wystawiającego spektakle nie tylko w języku polskim, ale również w jidysz.

25 czerwca 2018 r.

Jan Englert: Staram się pilnować, żeby przedstawienia z różnych estetyk, twórców o różnych światopoglądach, były przede wszystkim zrobione, doprowadzone pod każdym względem do końca, żeby ich konstrukcja była stabilna i przejrzysta. I pan jako krytyk musi to przyznać: w Narodowym nie dostanie pan chłamu. A jeżeli coś takiego kiedyś się zdarzyło, to tylko incydentalnie.

Jan Englert: W Teatrze Narodowym nie dostanie pan chłamu25 czerwca 2018 r.

Jako szef Narodowego jestem dość dobrze zabezpieczony, bo już bardzo wcześnie nauczyłem się jednej rzeczy: by porażkę ciągnąć w górę, a sukces spychać na dół – mówi PAP Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatr Narodowego, zapowiadając nowy sezon artystyczny 2018/2019.

19 czerwca 2018 r.

„Sonata jesienna" Bergmana w Teatrze WARSawy

Opowieść o matce. "Sonata jesienna" w Teatrze WARSawy19 czerwca 2018 r.

„Sonata jesienna” swoją premierę kinową miała 40 lat temu. To na tyle niedawno, że przenosząc ją do teatru ryzykuje się porównanie z oryginałem, a na tyle dawno, by chcieć ponownie przyjrzeć się scenariuszowi, wyłowić z niego ponadczasowe treści, inaczej rozłożyć akcenty.

Polecane

Polecane