Teatr

22 listopada 2017 r.

Teatr Nowy w Łodzi: Szewska pasja Pągowskiego - wernisaż

Szewska pasja Pągowskiego. Wernisaż w łódzkim Teatrze Nowym22 listopada 2017 r.

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza na Szewską pasję Pągowskiego - wystawę plakatów teatralnych zorganizowaną w 40-lecie pracy twórczej​ Andrzeja Pągowskiego. Wystawa zapowiada premierę spektaklu Szewcy w reż. Jerzego Stuhra, do którego artysta zaprojektował plakat i którego premiera odbędzie się 8 grudnia w Dużej Sali Teatru Nowego.

13 listopada 2017 r.

"Pięć łatwych utworów" w reżyserii Milo Rau (mat. pras. Nowego Teatru w W-wie)

"Proces" w reżyserii Krystiana Lupy. Premiera w stołecznym Nowym Teatrze13 listopada 2017 r.

Premierowy "Proces" według powieści Franza Kafki w reżyserii Krystiana Lupy to najmocniejsza pozycja repertuarowa najbliższych dni w stołecznym Nowym Teatrze. Na widzów czeka także m.in. spektakl "Pięć łatwych utworów" (reż. Milo Rau) w ramach cyklu prezentacji najistotniejszych europejskich zjawisk teatralnych oraz czytanie dramatu "Doppelganger" Sandry Szwarc (czytać będzie Adam Ferency). Ponadto szereg innych wydarzeń, w tym spotkanie inaugurujące Konstytucyjny Klub Książki.

2 listopada 2017 r.

Zdjęcie: Zuza Krajewska do spektaklu "Polowanie na łosia" dla Fundacji Garnizon Sztuki

Czarna komedia „Polowanie na łosia” w Teatrze Imka. Premiera 8 grudnia2 listopada 2017 r.

W warszawskim Teatrze Imka w ramach projektu scena Imka Light 8 grudnia 2017 roku odbędzie się galowa premiera czarnej komedii Michała Walczaka „Polowanie na łosia”. W spektaklu zobaczymy plejadę znakomitych aktorów, a wśród nich: Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Grażynę Wolszczak, Leszka Lichotę oraz Piotra Cyrwusa.

27 października 2017 r.

Laboratorium Dramatu to projekt o charakterze eksperymentalno-edukacyjnym powstały w 2003 roku w Warszawie przy Teatrze Narodowym, następnie działający pod egidą Towarzystwa Autorów Teatralnych, potem „Sztuki Dialogu” – Fundacji Tadeusza Słobodzianka na Rzecz Rozwoju Teatru i Dramatu, obecnie funkcjonujący w Teatrze Dramatycznym.

Man, Paczocha, Wojtyszko. Rusza III Laboratorium Dramatu27 października 2017 r.

Teatr Dramatyczny zaprasza na inaugurację III Laboratorium Dramatu. Już 13 listopada rozpocznie się cykl otwartych czytań, podczas których jako pierwsze zaprezentujemy najciekawsze dramaty polskich i zagranicznych autorów zakwalifikowane do międzynarodowego projektu „Fabulamundi. Dramaturgia w Europie: ponad granicami?”. Po każdym z czytań zapraszamy na dyskusje poświęcone współczesnej dramaturgii, w których udział wezmą autorzy sztuk, reżyserzy, aktorzy oraz zaproszeni goście. Czytania odbywać się będą w poniedziałki w Teatrze Dramatycznym przy pl. Defilad 1, w Sali im. Witolda Zatorskiego o godzinie 19:00.

Polecane

Polecane

Reklama