Teatr

12 stycznia 2017 r.

Berlin Alexanderplatz, teatr

"Berlin Alexanderplatz" Natalii Korczakowskiej w Teatrze Studio. Premiera 27 stycznia12 stycznia 2017 r.

"To jest opowieść o Franciszku Biberkopfie - byłym robotniku przemysłu cementowego w Berlinie. Właśnie zwolniono go z więzienia, gdzie siedział z powodu dawniejszych wydarzeń. I oto znów stoi na berlińskiej ulicy i chce być porządny. Z początku mu się to nawet udaje. Potem jednak wikła się w prawdziwą walkę z czymś co przychodzi z zewnątrz, z czymś nieobliczalnym, z czymś, co ma wszelkie pozory ślepego losu. Tym samym leży na obu łopatkach, uważa rundę za przegraną i jest już właściwie załatwiony.

8 stycznia 2017 r.

Związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza w Teatrze Polskim we Wrocławiu zdecydował o wprowadzeniu pogotowia strajkowego

Teatr z natury polityczny8 stycznia 2017 r.

W 493 r. p.n.e. Frynichos wystawił w Atenach tragedię „Zdobycie Miletu”. Za „przypomnienie domowych nieszczęść” ukarano go grzywną, a na utwór nałożono „areszt”, bo nie służył interesom państwa, które było organizatorem widowisk. Taki był początek niekończących się konfliktów między ludźmi teatru a władzą. Każdą władzą, bez wyjątku.

14 grudnia 2016 r.

Twórcy Teatru Malabar Hotel łączą szaloną operetkę Witkacego z tekstami antropolożki Marii Czaplickiej i podróżnika Bronisława Malinowskiego, by podjąć temat różnorodności kulturowej i zapytać, jaki wpływ wywiera na nas miejsce zamieszkania i społeczeństwo.

Jazzband, rewia i tropiki. Premiera „Tutli-Putli. Kto jest dziki?” już 30 grudnia14 grudnia 2016 r.

Operetka Witkacego, teksty podróżnika Bronisława Malinowskiego i antropolożki Marii Czaplickiej to inspiracja dla nowego spektaklu na Scenie Przodownik, czyli „Tutli-Putli. Kto jest dziki?”. Premiera 30 grudnia, a pierwszy spektakl popremierowy w wieczór sylwestrowy. Przedstawienie w reżyserii Magdaleny Miklasz jest koprodukcją Teatru Malabar Hotel i Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

29 listopada 2016 r.

Spektakl "Piekło-Niebo" na deskach Wrocławskiego Teatru Lalek29 listopada 2016 r.

"Piekło-Niebo" to najnowsza produkcja Wrocławskiego Teatru Lalek. Premiera przedstawienia, opowiadającego historię matki podróżującej między niebem i piekłem, w niedzielę. To opowieść o miłości i przemianach, które musimy akceptować, żeby żyć pełnią życia - informują twórcy.

22 listopada 2016 r.

"Wyspa" to najnowszy spektakl Teatru Pieśń Kozła, fot. Mateusz Bral

„Wyspa”. Premiera spektaklu Teatru Pieśń Kozła już 1 grudnia22 listopada 2016 r.

Już 1 grudnia premiera najnowszego spektaklu Teatru Pieśń Kozła. To będzie anarchistyczna gra wyobraźni, prowadzona przez polifoniczny śpiew i współczesny taniec, w monochromatycznej scenografii. „Wyspa” jest inspirowana „Burzą” Szekspira, ale też starą islandzką tradycją opowiadania snów umierającym.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama