Teatr

16 października 2018 r.

„Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet będzie można obejrzeć w tym roku jeszcze w kilku miastach.

„Jezioro łabędzie” Royal Moscow Ballet dorównuje gwiazdom rocka16 października 2018 r.

Najpiękniejszy spektakl w historii klasycznego baletu w wykonaniu znakomitej grupy baletowej - The Royal Moscow Ballet okazał się frekwencyjnym hitem. Popularnością dorównuje gwiazdom rocka i popu, które gromadziły podobną publiczność. Zespół powrócił do Polski z „Jeziorem łabędzim” i pokaże swoje umiejętności w kilku miastach.

11 października 2018 r.

„Krzesła" Ionesco w Teatrze Polonia, fot. Katarzyna Kural-Sadowska

„Krzesła" Ionesco na 13. urodziny Teatru Polonia11 października 2018 r.

Teatr Polonia zaprasza na premierę „tragicznej farsy” Eugène’a Ionesco pt. „Krzesła", która odbędzie się 25 października. W rolach Starej i Starego – nietuzinkowo śmiesznych, jak i tragicznych bohaterów – Ewa Szykulska i Leon Charewicz. Reżyseruje Piotr Cieplak.

9 października 2018 r.

Spektakl „NO 43. Błoto" w stołecznym Nowym Teatrze już 12 października 2018. Fot. Tiit Ojasoo

Nowości w stołecznym Nowym Teatrze: Gościnne „Błoto" i premierowy „Thriller"9 października 2018 r.

Podczas gdy nasze życie toczy się wypełnione wydarzeniami, relacjami, emocjami, nasze ciało żyje własnym życiem – niezauważalnym, niezrozumianym, lekceważonym. To życie złożone i ukryte za fasadą tego, co prezentujemy na zewnątrz. Tego właśnie dotyczy „Thriller", którego premiera przypada 24 października 2018. Świeżych i dobrze znanych propozycji stołecznego Nowego Teatru na najbliższe tygodnie jest zresztą znacznie więcej.

8 października 2018 r.

Do przestrzeni „Golema” można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Spektakl jest otwarty dla publiczności przez kilka godzin i tak jak w galerii sztuki, widzowie sami decydują, ile trwa spektakl i które fragmenty historii chcą zobaczyć.

[KONKURS] Wygraj podwójne zaproszenie na „Golema” w Teatrze Żydowskim8 października 2018 r.

Legenda o Golemie, sztucznym człowieku, jest jedną najstarszych z tradycji żydowskiej. Od lat przenika różne kultury i nadaje nowe sensy. Jak wiele figura sztucznego człowieka mówi o nas samych? Jak silnym jest elementem zbiorowej wyobraźni? Czy jest projektem marzeń o dorównaniu Bogu? „Golem”, po „Dybuku” i „Malowanym ptaku”, jest ostatnią częścią tryptyku, realizowanego przez Maję Kleczewską i Łukasza Chotkowskiego w Teatrze Żydowskim. Dla naszych Czytelników mamy cztery podwójne zaproszenia na ten spektakl.

3 października 2018 r.

„Kompleks Portnoya” w Teatrze WARSawy, fot. Kasia Chmura

[KONKURS] Wygraj podwójne zaproszenie na „Kompleks Portnoya” w Teatrze WARSawy3 października 2018 r.

Bohater spektaklu stara się odnaleźć własną tożsamość, jej czystą i niezapisaną formę - wolną od semickiego wychowania, powinowactwa i przywiązania. Jeszcze nie wie, że to niemożliwe. „Kompleks Portnoya” wg Philipa Rotha, w reż. Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej zobaczyć można w Teatrze WARSawy. Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na ten spektakl na piątek, 5 października.

Polecane

Polecane