Teatr

14 września 2018 r.

Teatr PAPAHEMA, fot. Katarzyna Pietruska

Stolica, czyli pępek świata. „Niepodległość słoików" premierowo w Teatrze WARSawy14 września 2018 r.

Spektakl. Komedia. Dramat. Stand-up. I... Muppet Show! Wszystko to jednego wieczoru, i to na jednej scenie! Teatr PAPAHEMA i Teatr Montownia zapraszają na widowisko, jakiego jeszcze nie było. Rafał Rutkowski opowie o ekscytacjach i zgryzotach ryzykantów, których bryza nadziei na lepsze jutro przywiała do Warszawy - pępka świata zwanego Polską. Temat aktualny, bo przecież wszyscy - niezależnie od wieku, płci, wzrostu, wyznania i orientacji - zmierzamy do Warszawy.

12 września 2018 r.

Adam Sajnuk

Teatr WARSawy zapowiada nowy sezon, a raczej pół. Kłopoty lokalowe coraz większe12 września 2018 r.

- Od 5 lat, odkąd znajdujemy się w budynku na Rynku Nowego Miasta, nic w sprawie zamiany i odzyskania budynku dla teatru nie drgnęło. Na razie dobre relacje z właścicielem budynku pozwalają nam na to, żeby spróbować zaplanować najbliższe pół roku - mówił o planach repertuarowych Teatru WARSawy jego dyrektor Adam Sajnuk. Wśród propozycji także prapremiera sztuki Davida Eldridge’a w reżyserii Adama Sajnuka „Beginning”, w której zagrają Maria Seweryn i Tomasz Kot.

12 września 2018 r.

6 grudnia odbędzie się polska prapremiera sztuki Davida Eldridge'a "Beginning" w reżyserii Adama Sajnuka. "To jest dwuosobowa sztuką z Marią Seweryn i Tomaszek Kotem. (...) Prapremierę to miało na West Endzie w lutym tego roku. Tekst zrobił olbrzymią furorę, zdobył bardzo dużo nagród" - mówił dyrektor Teatru WARSawy.

Cztery premiery Teatru WARSawy w nowym sezonie12 września 2018 r.

Dwa spektakle Pożaru w Burdelu - "Duszpasterz hipsterów" i "Cześć i Chwała Bohaterkom", "Niepodległość słoików" Teatru PAPAHEMA, "Miłość szuka mieszkania" wg Jurandota i polska prapremiera sztuki "Beginning" Eldridge'a - to propozycje Teatru WARSawy w nowym sezonie.

12 września 2018 r.

"Matki" - Teatr Żydowski, fot. Krzysztof Bieliński

Warszawa zabezpieczyła 150 mln zł dla Teatru Żydowskiego12 września 2018 r.

W wieloletnim planie finansowym Warszawy zabezpieczono dla Teatru Żydowskiego środki w kwocie 150 mln zł. Kamienica przy ul. Próżnej 14, w której ma się mieścić nowa siedziba Teatru, pozostanie własnością miasta - poinformowała we wtorek dyrektor tej sceny Gołda Tencer.

28 sierpnia 2018 r.

Plac Muranowski w Warszawie. Widok z placu w kierunku północno-wschodnim, po lewej wylot ulicy Sierakowskiej, po prawej − Muranowskiej. Źródło: Warszawskie getto 1943−1988. W 45 rocznicę powstania, Wydawnictwo Interpress, Warszawa 1988

„Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie”. Prapremiera w Teatrze Żydowskim28 sierpnia 2018 r.

Najwybitniejsze literackie świadectwo Holokaustu i dzieło światowej literatury „Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie” (Dos lid fun ojsgehargetn jidiszn folk) Icchaka Kacenelsona zostanie przełożone na język teatru. Spektakl poetycko-muzyczny w reżyserii Gołdy Tencer i z muzyką Piotra Mossa będzie miał swoją prapremierę 5 września 2018 w Synagodze im. Nożyków.

Polecane

Polecane