Teatr

14 lutego 2018 r.

„Śmierć pięknych saren” to ciepła, komediowa opowieść o losach pechowego komiwojażera, sprzedającego odkurzacze i lodówki szwedzkiej firmy „Elektrolux”, zapalonego wędkarza, zakochanego w żonie szefa, artysty w swoim fachu, romantyka, pod koniec nabiera tragicznego wymiaru. Fot. Andrzej Wencel

„Śmierć pięknych saren” Jana Szurmieja na kameralnej scenie Teatru Żydowskiego14 lutego 2018 r.

„Śmierć pięknych saren” w reżyserii Jana Szurmieja jest jedną z najciekawszych propozycji repertuarowych małej sceny Teatru Żydowskiego. Pokazy przedstawienia w dniach 16-19 lutego na scenie przy ulicy Senatorskiej 35. Spektakl powstał na podstawie zbioru opowiadań wydanego w 1971 r., autorstwa uznanego i popularnego również w Polsce, czechosłowackiego pisarza Oty Pavla. Opowiadania te autor pisał w ramach terapii po stwierdzeniu u niego zaburzeń psychicznych.

13 lutego 2018 r.

Festiwal zakończy koncert „Nasz portret. Piosenki Osieckiej, Kofty i Młynarskiego” poprzedzony występem laureatów I Konkursu Piosenki Aktorskiej.

OFF-Północna po raz drugi. Młody łódzki festiwal teatralny z dwoma premierami13 lutego 2018 r.

Przejmujące i kontrowersyjne? A może lżejsze z komediowym zabarwieniem? Dla miłośników wszelkich odcieni teatru offowego i małych form wokalno-aktorskich propozycję ma Teatr Muzyczny w Łodzi. Po raz drugi organizuje Festiwal OFF-Północna, podczas którego spektaklom niezależnych polskich grup teatralnych towarzyszyć będą spotkania, interaktywne wykłady, rozmowy o teatrze muzycznym i offowym oraz warsztaty impro. Początek 19 lutego.

13 lutego 2018 r.

W najnowszym repertuarze Teatru Nowego w Warszawie na widzów czeka m.in. „Jeden gest". Rzecz o językach migowych. Spektakl o porozumiewaniu się ze światem – światem słyszących i światem innych Głuchych.

Sylwia Chutnik, warsztaty i „Proces" Lupy w stołecznym Nowym Teatrze13 lutego 2018 r.

Co nowego w warszawskim Nowym Teatrze? Druga premiera „Procesu" w reżyserii Krystiana Lupy na podstawie powieści Franza Kafki. Sylwia Chutnik czyta „Niksy" - objawienie ostatnich miesięcy, amerykańską powieść o pokoleniu hipisów i współczesnym świecie. Do tego „Jeden gest", czyli rzecz o językach migowych oraz warsztaty, wykłady i pokazy.

12 lutego 2018 r.

Najwięcej nagród – sześć, łącznie z nagrodą dziennikarzy i krytyków – trafiło do twórców spektaklu "Porwać się na życie". Sztuka Roberta Urbańskiego została uznana za najlepszy tekst dramatyczny, a Michał Szcześniak otrzymał nagrodę za reżyserię.

"Sprawa Rity G." nagrodzona na Teatroteka Fest12 lutego 2018 r.

"Sprawa Rity G." Jolanty Janiczak w reż. Darii Kopiec otrzymała Grand Prix II edycji festiwalu Teatroteka Fest. Najwięcej nagród trafiło do twórców spektaklu "Porwać się na życie" Roberta Urbańskiego w reż. Michała Szcześniaka

12 lutego 2018 r.

"Duchy" teatru Pożar w Burdelu i Teatru Polskiego. Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

„Duchy. Musical spirytystyczny". Nowa produkcja Pożaru w Burdelu i Teatru Polskiego12 lutego 2018 r.

Jasnowidze, okultyści, media, mistyczki, poeci i inne osobowości międzywojnia w pierwszym niepodległościowym show Pożaru w Burdelu. Pierwsza w tym roku premiera - „Duchy. Musical spirytystyczny” została wyprodukowana we współpracy z Teatrem Polskim, na którego scenie pokazywane będą spektakle od 17 do 22 lutego oraz 27 i 28 lutego. Poza obsadą trupy Burdeltaty, na scenie pojawi się również m.in. Grażyna Barszczewska oraz Mirosław Zbrojewicz. W roli Marszałka Piłsudskiego – Andrzej Konopka.

Polecane

Polecane

Reklama