Teatr

26 lipca 2017 r.

Urząd Miasta przeprowadził w teatrze kontrolę i upublicznił jej wyniki.

Dyrektor Łaźni Nowej: Moja rezygnacja jest formą sprzeciwu26 lipca 2017 r.

Dyrektor krakowskiego teatru Łaźnia Nowa Bartosz Szydłowski oświadczył, że jego rezygnacja z funkcji dyrektora naczelnego jest "formą sprzeciwu dla nieczytelnych i często sprzecznych przepisów dotyczących prowadzenia instytucji kultury"; to, co dzieje się wokół tej sceny, nazwał "publicznym linczem".

7 lipca 2017 r.

Wojciech Malajkat, fot. Bartek Warzecha

Wojciech Malajkat: Chciałbym, by posiadanie dyplomu Akademii Teatralnej otwierało wszystkie drzwi7 lipca 2017 r.

-Jest moją ambicją, by studenci wychodzący z Akademii Teatralnej w Warszawie, bez trudu znajdowali pracę, wyposażyć w takie umiejętności, by posiadanie naszego dyplomu otwierało im wszystkie drzwi. Wojciech Malajkat o pierwszym roku na stanowisku rektora AT, o odczarowaniu teatru Syrena oraz o  Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w rozmowie z gazetaprawna.pl.

26 czerwca 2017 r.

W ramach warszawskiego Festiwalu widzowie zobaczą 30 przedstawień młodych adeptów sztuki teatralnej z 10 krajów.

30 przedstawień z całego świata. Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF rusza 30 czerwca26 czerwca 2017 r.

TEATR | 9. edycja warszawskiego Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF potrwa w tym roku od 30 czerwca do 6 lipca. Studenci szkół teatralnych z 10 państw (m.in. z Belgii, Iranu, Izraela, USA) zaprezentują swoje prace dyplomowe na deskach stołecznego Teatru Collegium Nobilium, Teatru Syrena i Teatru Ateneum. W programie znalazło się aż 30 przedstawień.

23 czerwca 2017 r.

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego 2017

33 tytuły i 57 spektakli. Letni Przegląd Teatru Dramatycznego 201723 czerwca 2017 r.

TEATR | Teatr Dramatyczny gra cały lipiec. W repertuarze wieloobsadowe widowiska i kameralne spektakle aktorskie, obok klasyki dramatu, adaptacje wybitnej literatury, komedie i musicale. Sztuki Szekspira, Hanocha Levina, Iwana Wyrypajewa, Friedricha Dürrenmatta, Tadeusza Słobodzianka, Simona Stephensa i Carla Goldoniego. Premierą Przeglądu jest musical „Kinky Boots”, wybuchowa mieszanka popu, soulu, rocka, drag queens i prowincji. Spektakl z muzyką na żywo o przyjaźni i woli, która zmienia świat. Do sztuki na podstawie scenariusza Geoffa Deana i Tima Firtha muzykę i słowa napisała amerykańska piosenkarka i aktorka Cyndi Lauper. Przedstawienie reżyseruje Ewelina Pietrowiak, która realizowała w Dramatycznym ”Cabaret”. W głównych rolach Mateusz Weber i Krzysztof Szczepaniak. Premiera 7. lipca na Scenie Gustawa Holoubka.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama