Teatr

26 kwietnia 2018 r.

"Skrzypek na dachu", fot. Marta Kuśmierz

Jeśli majówka w Warszawie, to ze „Skrzypkiem na dachu”26 kwietnia 2018 r.

Jak spędzić majówkę w Warszawie? Najlepiej w teatrze, oglądając znany i lubiany na całym świecie musical „Skrzypek na dachu”! Widowisko w reżyserii Jana Szurmieja jest największym hitem Teatru Żydowskiego z Warszawy, które cieszy się niesłabnącą popularnością od ponad 15 lat. Najbliższe przedstawienia wystawiane będą w Klubie Dowództwa Garnizonu (al. Niepodległości 141A) w dniach 3-4 maja, więc jeśli ktoś jeszcze nie ma planów na majówkowe wieczory, Teatr Żydowski poleca się uwadze.

27 marca 2018 r.

Maja Kleczewska

Maja Kleczewska: Mówię aktorom i widzom, by się oburzali27 marca 2018 r.

Życzę nam, byśmy mieli odwagę protestować przeciwko pogardzie i utracie pamięci, przeciwko fałszowi i obłudzie, przeciwko hipokryzji i świętemu spokojowi, byśmy mieli odwagę naruszenia tabu, byśmy rozbijali stereotypy i obnażali intelektualne lenistwo, byśmy umieli podważać własne przyzwyczajenia i byśmy nigdy nie stawiali pomników sami sobie. Niech teatr będzie dla nas przestrzenią spotkania, zaufania, wolnego myślenia, i wolności słowa - pisze autorka tegorocznego orędzia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru reżyserka, Maja Kleczewska.

21 marca 2018 r.

„Otchłań" w łódzkim Teatrze Jaracza

Obsesje, pożądanie, morderstwa. „Otchłań" Grzegorzka w Teatrze Jaracza w Łodzi21 marca 2018 r.

„Otchłań" to przejmujący dramat o spustoszeniu duchowym, jakiego dokonuje w nas nowoczesna technologia. Wszyscy o tym wiemy. Jednak zanurzeni w internetowych fantazmatach nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak szybko i nieodwracalnie stajemy się emocjonalnymi wrakami, niezdolnymi do prawdziwych uczuć i relacji. Prapremiera spektaklu Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka 6 kwietnia 2018 r. na Scenie Kameralnej Teatru im. S. Jaracza w Łodzi.

Polecane

Polecane