Teatr

23 czerwca 2017 r.

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego 2017

33 tytuły i 57 spektakli. Letni Przegląd Teatru Dramatycznego 201723 czerwca 2017 r.

TEATR | Teatr Dramatyczny gra cały lipiec. W repertuarze wieloobsadowe widowiska i kameralne spektakle aktorskie, obok klasyki dramatu, adaptacje wybitnej literatury, komedie i musicale. Sztuki Szekspira, Hanocha Levina, Iwana Wyrypajewa, Friedricha Dürrenmatta, Tadeusza Słobodzianka, Simona Stephensa i Carla Goldoniego. Premierą Przeglądu jest musical „Kinky Boots”, wybuchowa mieszanka popu, soulu, rocka, drag queens i prowincji. Spektakl z muzyką na żywo o przyjaźni i woli, która zmienia świat. Do sztuki na podstawie scenariusza Geoffa Deana i Tima Firtha muzykę i słowa napisała amerykańska piosenkarka i aktorka Cyndi Lauper. Przedstawienie reżyseruje Ewelina Pietrowiak, która realizowała w Dramatycznym ”Cabaret”. W głównych rolach Mateusz Weber i Krzysztof Szczepaniak. Premiera 7. lipca na Scenie Gustawa Holoubka.

20 czerwca 2017 r.

Spektakl wyrasta z fascynacji ambiwalencją i skomplikowaniem oryginalnego tekstu. Komentarz stanowi to, czego dramaturg nie dopowiedział. Artyści śpiewają między innymi requiem dla Ofelii, która w oryginalnym tekście popełniła samobójstwo, zatem jest niegodna mszy żałobnej. - Odwracamy sytuację, pytając co by było, gdyby Ofelia jednak zasłużyła na requiem – mówi Grzegorz Bral. "Hamlet-komentarz" Teatr Pieśń Kozła, fot. Mateusz Bral

„Hamlet – komentarz”, czyli wojna w mikroskali. Najnowsza premiera Teatru Pieśń Kozła już 2 lipca20 czerwca 2017 r.

TEATR | Teatr Pieśń Kozła kontynuuje cykl szekspirowskich spektakli. „Hamlet – komentarz” będzie już czwartą – po „Pieśniach Leara”, „Makbet” i „Wyspie” na podstawie „Burzy” - realizacją inspirowaną dramatem Williama Szekspira. - Żaden inny dramatopisarz tak bardzo mnie pobudza. Za każdym razem podaje inną odpowiedź na pytania, które stawiam jego tekstom – mówi Grzegorz Bral, reżyser i dyrektor Teatru Pieśń Kozła.

20 czerwca 2017 r.

Pytany przez publiczność o to, czy skrzywdził kogoś jako dyrektor sceny narodowej w Krakowie, przywoływał słowa jednego z profesorów, którego spotkał, że „każdy chirurg ma swój cmentarz”. „I jest dla mnie oczywiste, że każdy dyrektor ma na swoim koncie takie osoby, które +skrzywdził+. Tak, są takie osoby – ale nie nawiedzają mnie w nocy w koszmarach” – przyznał reżyser i ocenił, że każdy, kto chce sprawować władzę i zmienić coś, musi się komuś narazić.

Jan Klata zapowiada powrót do Warszawy20 czerwca 2017 r.

Dyrektor Narodowego Starego Teatru w Krakowie Jan Klata zapowiedział, że po zakończeniu kadencji wróci do Warszawy. Podczas spotkania z publicznością mówił też, że jego "największym niespełnieniem" jest to, że w Starym Teatrze nie pracował Krystian Lupa.

15 czerwca 2017 r.

Aukcja na rzecz festiwalu potrwa do 17 września, a lista licytowanych przedmiotów będzie uzupełniania na bieżąco

Poznań: Ruszyła aukcja na rzecz festiwalu Malta15 czerwca 2017 r.

Niemal 100 przedmiotów podarowanych przez ponad 50 ludzi kultury organizatorom Malta Festival Poznań można od czwartku licytować na portalu charytatywni.allegro.pl. Dochód ma wesprzeć tegoroczny festiwal, który nie dostanie dotacji z ministerstwa kultury.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama