Muzyka

12 października 2017 r.

W tym roku ukazała się kolejna praca Portera, poświęcony pamięci Nata "Kinga" Cole'a album "Nat King Cole and me", na którym piosenkarz wykonuje własne wersje najsłynniejszych piosenek Cole'a, m.in. "Mona Lisa", "Nature Boy" czy "Smile".

Gregory Porter koncertuje w Polsce12 października 2017 r.

Amerykański wokalista jazzowy Gregory Porter wystąpi 16 października w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Wcześniej -12 października artysta wystąpi w katowickiej siedzibie NOSPR, natomiast 15 października zagra w hali Gdynia Arena.

5 października 2017 r.

Kompozytor cieszy się świetną reputacją wśród krytyków. Zawdzięcza ją pracy dla szerokiej gamy zespołów, w tym dla chórów, orkiestr symfonicznych czy kwartetów smyczkowych. Na zdj. Michael Nyman, mat. pras. festiwalu Soundedit'17

Soundedit ’17 - Michael Nyman w Filharmonii Łódzkiej5 października 2017 r.

Jeden z najbardziej innowacyjnych i cenionych kompozytorów brytyjskich. Twórca muzyki filmowej (m.in. „Fortepian”), oper i koncertów orkiestrowych. Znany również jako pianista, dyrygent, lider zespołu, muzykolog, a także fotograf i filmowiec. Mimo, iż przez swoją skromność Michael Nyman nie pozwala nazywać się człowiekiem renesansu, jego niepohamowana kreatywność i wieloaspektowa sztuka uczyniły go jedną z najbardziej fascynujących i wpływowych ikon kultury naszych czasów.

2 października 2017 r.

Koncerty odbędą się w piątek, 6 października 2017, godz. 19:30 oraz w sobotę, 7 października 2017, godz. 18:00.

Utytułowany Daniel Blendulf poprowadzi Orkiestrę Filharmonii Narodowej2 października 2017 r.

Orkiestrę Filharmonii Narodowej poprowadzi jeden z najbardziej cenionych młodych dyrygentów skandynawskich - Daniel Blendulf. Laureat Herbert Blomstedt Conducting Prize (2014) i Swedish Conducting Competition (2008) w 2010 roku ukończył studia dyrygenckie w Royal College of Music w Sztokholmie. Na swoim koncie ma już współpracę m.in. z BBC National Orchestra of Wales, Sydney Symphony, New Zealand Symphony, Malaysian Philharmonic i Finnish Radio Symphony.

16 września 2017 r.

Występ Jana Pietrzaka w Opolu. A na widowni pustawo

KFPP w Opolu: Premiery i benefis Pietrzaka16 września 2017 r.

Drugi dzień 54. KFPP odbywał się pod znakiem premier. O tytuł wykonawcy najlepszej premiery roku walczyło kilkunastu wykonawców. Do finałowej trójki awansował Pectus z "Iluzją", Katarzyna Cerekwicka ("Bez Ciebie") i Izabela Trojanowska ("Skos"). Nagrodę im Karola Musioła 54 KFPP po głosowaniu sms-owym otrzymała Katarzyna Cerekwicka.

11 września 2017 r.

Sound'n'Grace & Filip Lato – 100

Sound’n’Grace – chór, który podbija listy przebojów11 września 2017 r.

Filip Lato i zespół Sound'n'Grace wspólnie nagrali singiel o tytule "100". Jak doszło do ich współpracy? Ile osób do tej pory obejrzało w internecie ich klip? W "Dzień Dobry TVN" wokalista wraz z przedstawicielem chóru Kamilem Mokrzycem opowiedzieli o swoim wspólnym utworze. Kiedy pojawią się ich płyty? Sound'n'Grace wraz z Filipem Lato wykonali również na scenie programu piosenkę "100".

7 września 2017 r.

Ron Carter już w latach 60-tych współpracował z tak wybitnymi przedstawicielami nowoczesnego jazzu, jak Eric Dolphy, Don Ellis, Cannonball Adderley, Mal Waldron i Thelonious Monk. Współtworzył (wraz z Herbiem Hancockiem i Tonym Williamsem) słynną sekcję rytmiczną zespołu Milesa Davisa i wraz z genialnym trębaczem zrealizował kultowe albumy "Seven Steps To Heaven", "E. S. P." oraz "My Funny Valentine".

Legenda Jazzu - Ron Carter - zagra na gali Ery Jazzu7 września 2017 r.

Legenda Jazzu - Ron Carter - najsłynniejszy kontrabasista jazzu, współtwórca i muzyk legendarnych zespołów Milesa Davisa, Cannonballa Adderleya, Herbiego Hancocka i Theloniusa Monka zagra 19 listopada na gali Ery Jazzu i będzie to jego jedyny koncert w Polsce.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama