Muzyka

23 stycznia 2017 r.

Muzyczne nowości

Muzyczne nowości: The Flaming Lips, Brian Eno i Marek Dyjak [POSŁUCHAJ]23 stycznia 2017 r.

Jego niski, knajpiany głos pięknie współgra z instrumentami w jazzowym „Synku, wstań” i utrzymanych w podobnym tonie balladach „Laura” i „Uwierz mi”. Doskonały popis umiejętności dają tu Jerzy Małek na trąbce, Grzegorz Jabłoński przy pianinie czy Michał Jaros na kontrabasie. Nie przekonują mnie z kolei bardziej aktorskie kompozycje, jakby wyjęte z Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Dyjak ma jednak w sobie prawdę, która przyciąga.

25 grudnia 2016 r.

Billie Holiday

Ikona jazzu, kochanka, barwna postać. „Lady Day śpiewa bluesa”25 grudnia 2016 r.

AUTOBIOGRAFIA LEGENDY | Ikona jazzu, wokalistka o głosie nie do pomylenia z żadnym innym, kochanka Orsona Wellesa, barwna postać starego Hollywoodu. Lecz także narkomanka, prostytutka i więźniarka. W styczniu wydawnictwo Czarne po sześciu dekadach od amerykańskiej premiery wypuści na polski rynek kontrowersyjną autobiografię Billie Holiday „Lady Day śpiewa bluesa”

23 grudnia 2016 r.

The Clash na scenie – symbol muzycznego buntu lat 70., fot. Wikimedia Commons / Helge Øverås, cc-by-sa

Chrzanić to, mamy dość, oto prawda. Bunt nie umarł23 grudnia 2016 r.

MUZYKA REBELII | Chrzanić to, mamy dość, oto prawda – zdanie wypowiedziane w dokumencie o Sex Pistols „Wściekłość i brud”, w pewnym sensie definiujące punkową rebelię lat 70. nie straciło dziś na wartości. Muzyka wciąż ma buntowniczy charakter, a artystom nie ubyło powodów do gniewu

9 grudnia 2016 r.

Laura Pergolizzi "Lost On You"

Odkrycie ostatnich miesięcy. Laura Pergolizzi „Lost On You”9 grudnia 2016 r.

PŁYTA I KONCERT | Laura Pergolizzi, a dokładniej jej piosenka „Lost On You”, jest bez wątpienia jednym z największych odkryć na naszej scenie w ostatnich miesiącach. Piosenka brylowała na listach przebojów, znalazła się także na szczycie w serwisach streamingowych. Zresztą numer był popularny nie tylko w Polsce, spodobał się m.in. we Francji i w Hiszpanii. Laura wydała go pod pseudonimem LP. Numer znalazł się na wydanej niedawno epce „Death Valley”.

25 listopada 2016 r.

Rasizm to wciąż wielki, nierozwiązany problem Ameryki. Brzydzi mnie już samo wypowiadanie nazwiska Trump, ale problem nie na tym polega, nie o niego chodzi. Niestety, otacza się naprawdę niebezpiecznymi ludźmi, a potem napuszcza ich na siebie nawzajem.

Harrington: Rasizm to wciąż wielki problem Ameryki [wywiad]25 listopada 2016 r.

Rasizm to wciąż wielki, nierozwiązany problem Ameryki. Mam głęboką nadzieję, że amerykańskie instytucje i kultura będą w stanie się temu przeciwstawić; muzycy, twórcy muszą to zrobić - mówi PAP skrzypek, założyciel słynnego amerykańskiego kwartetu smyczkowego David Harrington.

11 listopada 2016 r.

Kanadyjski poeta i piosenkarz Leonard Cohen.

Metz: Cohen pozostał kimś w rodzaju ojca duchowego11 listopada 2016 r.

Gdy przyjechał do Polski w latach 80., wyraźnie opowiedział się za naszymi dążeniami do niepodległości. Pozostał kimś w rodzaju ojca duchowego – powiedział dziennikarz Piotr Metz o Leonardzie Cohenie, zmarłym w czwartek kanadyjskim bardzie i poecie.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama