Muzyka

16 września 2017 r.

Występ Jana Pietrzaka w Opolu. A na widowni pustawo

KFPP w Opolu: Premiery i benefis Pietrzaka16 września 2017 r.

Drugi dzień 54. KFPP odbywał się pod znakiem premier. O tytuł wykonawcy najlepszej premiery roku walczyło kilkunastu wykonawców. Do finałowej trójki awansował Pectus z "Iluzją", Katarzyna Cerekwicka ("Bez Ciebie") i Izabela Trojanowska ("Skos"). Nagrodę im Karola Musioła 54 KFPP po głosowaniu sms-owym otrzymała Katarzyna Cerekwicka.

11 września 2017 r.

Sound'n'Grace & Filip Lato – 100

Sound’n’Grace – chór, który podbija listy przebojów11 września 2017 r.

Filip Lato i zespół Sound'n'Grace wspólnie nagrali singiel o tytule "100". Jak doszło do ich współpracy? Ile osób do tej pory obejrzało w internecie ich klip? W "Dzień Dobry TVN" wokalista wraz z przedstawicielem chóru Kamilem Mokrzycem opowiedzieli o swoim wspólnym utworze. Kiedy pojawią się ich płyty? Sound'n'Grace wraz z Filipem Lato wykonali również na scenie programu piosenkę "100".

7 września 2017 r.

Ron Carter już w latach 60-tych współpracował z tak wybitnymi przedstawicielami nowoczesnego jazzu, jak Eric Dolphy, Don Ellis, Cannonball Adderley, Mal Waldron i Thelonious Monk. Współtworzył (wraz z Herbiem Hancockiem i Tonym Williamsem) słynną sekcję rytmiczną zespołu Milesa Davisa i wraz z genialnym trębaczem zrealizował kultowe albumy "Seven Steps To Heaven", "E. S. P." oraz "My Funny Valentine".

Legenda Jazzu - Ron Carter - zagra na gali Ery Jazzu7 września 2017 r.

Legenda Jazzu - Ron Carter - najsłynniejszy kontrabasista jazzu, współtwórca i muzyk legendarnych zespołów Milesa Davisa, Cannonballa Adderleya, Herbiego Hancocka i Theloniusa Monka zagra 19 listopada na gali Ery Jazzu i będzie to jego jedyny koncert w Polsce.

30 sierpnia 2017 r.

5 rzeczy, których nie wiesz o Katy Perry30 sierpnia 2017 r.

Katy Perry zasłynęła piosenką „I Kissed A Girl”, ale jak się okazuje, nie zawsze była taka wyzwolona! Gwiazda, która tak naprawdę nazywa się Katheryn Elizabeth Hudson, pochodzi z bardzo religijnej rodziny, w której rodzice byli pastorami. Jako dziecko nie mogła słuchać popu, czytać Harry’ego Pottera ani oglądać bajek. W wieku 15 lat rzuciła szkołę, by zrobić karierę muzyczną. Czego jeszcze nie wiemy o popularnej wokalistce?

29 sierpnia 2017 r.

Najnowszy album Nite Jewel nosi tytuł „Real High” i jest to piękny ukłon w kierunku muzyki lat 90. Najsilniejszą inspiracją są tu czołowe przedstawicielki amerykańskiego R’n’B z tamtego okresu, na przykład Janet Jackson czy Aaliyah.

Nite Jewel gwiazdą tegorocznego Soundrive Poznajcie Polkę, która z nią współpracowała29 sierpnia 2017 r.

Krąży opinia, że Nite Jewel brzmi jak owoc miłości Sade i Kraftwerk. O tym, ile jest w tym stwierdzeniu prawdy przekonamy się 1 września podczas gdańskiego festiwalu Soundrive. Ramona Gonzalez, jak naprawdę nazywa się piosenkarka, potrafi uwodzić nie tylko wyjątkowym wokalem, ale również zaskakującymi teledyskami. Jeden z nich został zrealizowany przez polską artystkę.

18 sierpnia 2017 r.

Aga Zaryan

Aga Zaryan: Jazz to muzyka wolności18 sierpnia 2017 r.

Mam poczucie, że wszystko, co najlepsze dopiero przede mną. Jest jeszcze tyle wyzwań i tyle inspirujących tematów, które mogę ubrać w jazzowe szaty - mówi Aga Zaryan. Z jedną z najsłynniejszych polskich wokalistek jazzowych rozmawiamy o poezji, muzycznych biografiach i tym, co jej w duszy gra.

9 sierpnia 2017 r.

O. Michał Legan

O. Michał Legan podczas Przystanku Woodstock: Tu jest Kościół moich marzeń [WYWIAD]9 sierpnia 2017 r.

- "Wracamy z Woodstocku tak samo śmierdzący jak cała reszta. Przytulamy mnóstwo osób, które od tygodnia się nie myły i które przenoszą na nas zapach piwa i błoto. Nie widzę w tym nic złego, nie wstydzę się. Jak mawia papież Franciszek, pasterz musi pachnieć jak owce. Gdy pachnie perfumami, a nie owcami, to znaczy, że nie jest dobrym pasterzem -  opowiada o. Michał Legan. Aktualnie posługuje na Jasnej Górze, jest także wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama