Muzyka

3 stycznia 2018 r.

Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Tegoroczna edycja potrwa od 18 do 25 lutego.

Anioły Jazzowe dla Możdżera, Ponty`ego i Ellinga3 stycznia 2018 r.

Pianista Leszek Możdżer, skrzypek Jean Luc Ponty oraz wokalista Kurt Elling zostaną uhonorowani nagrodą Anioła Jazzowego na Lotos Jazz Festival 20. Bielskiej Zadymce Jazzowej, który w lutym odbędzie się w Bielsku-Białej – podał dyrektor imprezy Jerzy Batycki.

1 stycznia 2018 r.

Jan A. P. Kaczmarek, fot. Szymon Kaczmarek

Jan A. P. Kaczmarek: Udany utwór, to zawsze przejaw uprzejmości opatrzności [WYWIAD]1 stycznia 2018 r.

- Wychowywałem się w off-owym, intelektualnym klimacie. Jeśli coś nie było z półki Grotowskiego, nowocześnie zrobionego Szekspira czy Kantora, to w ogóle nie było o czym mówić. Dopiero Ameryka nauczyła mnie, że wartość dzieła może być mierzona trochę inaczej - siłą społecznej interakcji i emocji, które wzbudza. A one z kolei wyzwalają inspiracje i przynoszą ludziom radość lub smutek. Z Janem A. P. Kaczmarkiem, kompozytorem i zdobywcą Oscara za muzykę do filmu "Marzyciel" rozmawia Ryszard Jaźwiński. O bezwarunkowej przyjaźni, współpracy z wybitnymi twórcami, inspiracjach i planach.

18 listopada 2017 r.

Malcolm Young (P) z bratem Aungusem (L) podczas prezentacji albumu "Stiff Upper Lip" w 2000 roku.

Nie żyje Malcolm Young, współzałożyciel AC/DC 18 listopada 2017 r.

Nie żyje Malcolm Young, współzałożyciel legendarnego zespołu rockowego AC/DC - poinformowała grupa w sobotę na Facebooku. Muzyk, współautor przebojów takich jak "Highway to Hell" czy "You Shook Me All Night Long", od lat cierpiał na demencję. Miał 64 lata.

16 listopada 2017 r.

9 grudnia rozstrzygnięty zostanie 4. Międzynarodowy Konkurs na Kompozycję Jazzową.

12. Silesian Jazz Festival już w grudniu w Katowicach16 listopada 2017 r.

Trzy jazzowe wieczory, sześć koncertów – tak zapowiada się program tegorocznej, 12. już edycji Silesian Jazz Festival, która odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Katowicach. Podczas festiwalu rozstrzygnięty zostanie 4. Międzynarodowy Konkurs na Kompozycję Jazzową.

10 listopada 2017 r.

Kariera Guns N' Roses rozpoczęła się wraz z sukcesem ich pierwszej płyty długogrającej, "Appetite For Destruction" (1987). Album sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie i jest uznawany za jeden z ważniejszych w historii muzyki rockowej. Z tego krążka pochodziły pierwsze przeboje GN'R - "Welcome To The Jungle", "Paradise City" czy "Sweet Child O' Mine". Na zdjęciu Saul Hudson z Guns N' Roses

Guns N'Roses zagrają na Stadionie Śląskim10 listopada 2017 r.

Jeden z najpopularniejszych zespołów w historii rocka, Guns N'Roses, wystąpi 9 lipca 2018 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będzie to czwarty koncert zespołu w Polsce i pierwszy występ gwiazdy tej skali po długoletniej modernizacji chorzowskiego obiektu.

3 listopada 2017 r.

"Footloose" (2011) - reżyser: Craig Brewer: Nastolatek z Bostonu, Ren MacCormack (Kenny Wormald) przeprowadza się do małego miasteczka na południu i dosłownie... przeżywa prawdziwy szok kulturowy. Otóż po tragicznym wypadku, wielebny Shaw Moore (Dennis Quaid) zabrania w miasteczku tańca i grania głośnej muzyki. Prowokując pastora, Ren zakochuje się w jego zbuntowanej córce (Julianne Hough), burzy status quo i odmienia miasteczko przywracając je do życia.

Muzyczna filmoteka: „Dreamgirls” i „Dirty Dancing 2”3 listopada 2017 r.

Filmy wypełnione po brzegi muzyką, tańcem i mnóstwem energii na jesienne wieczory? Czemu nie. W ramach cyklu „Muzyczna filmoteka” w listopadzie na CBS Europa zobaczymy: nagrodzone dwoma Oscarami i trzema Złotymi Globami „Dreamgirls” (z Jennifer Hudson i Beyoncé Knowles), kultową „Gorączkę sobotniej nocy” (z Johnem Travoltą), dramat muzyczny „Footloose” (z Kevinem Baconem) oraz melodramat „Dirty Dancing 2” (z Romolą Garai). Na muzyczno-filmowe wrażenia kanał CBS Europa zaprasza w listopadzie w każdą niedzielę o 21:00.

Polecane

Polecane

Reklama