Muzyka

25 kwietnia 2017 r.

Fryderyk Chopin

Prawnicy: Wizerunek Chopina jest dobrze chroniony25 kwietnia 2017 r.

Niewiele jest wizerunków wybitnych postaci, których wykorzystanie byłoby tak staranie uregulowane jak Fryderyka Chopina - mówiła prawniczka Dorota Rzążewska podczas poniedziałkowej konferencji "Ochrona wizerunku Fryderyka Chopina" odbywającej się w Warszawie.

25 kwietnia 2017 r.

Gaba Kulka

Gaba Kulka na Muzycznej Scenie OFF25 kwietnia 2017 r.

Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek sceny muzyki niezależnej, Gaba Kulka, wystąpi we wtorek w PROM-ie Kultury Saska Kępa. Piosenkarka i pianistka zagra w Warszawie w ramach cyklu koncertowego Muzyczna Scena OFF.

24 kwietnia 2017 r.

Złotym Fryderykiem za całokształt pracy twórczej, uhonorowano pianistę i pedagoga Piotr Palecznego.

Wręczono Fryderyki w dziedzinie muzyki poważnej24 kwietnia 2017 r.

Piotr Paleczny, Janusz Wawrowski i Kwartet Śląski wśród laureatów Fryderyków w dziedzinie muzyki poważnej. Ceremonia rozdania Nagród Akademii Fonograficznej odbyła się w poniedziałek w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

20 kwietnia 2017 r.

Saksofonista opanował "muzyczny język" Parkera - uważanego za jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii gatunku - już jako nastolatek.

Kwartet Chrisa Pottera wystąpi w Warszawie20 kwietnia 2017 r.

Zespół prowadzony przez amerykańskiego saksofonistę jazzowego Chrisa Pottera zagra w piątek w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Kwartet przyjedzie do Warszawy w ramach cyklu "Światowa scena Jazzarium".

13 kwietnia 2017 r.

Do Warszawy „Stonesi” przylecieli dzień przed występem, 12 kwietnia, z Paryża i od razu zostali skoszarowani w Hotelu Europejskim, przed wojną luksusowym, w latach 60. zaniedbanym, będącym wspomnieniem swojej własnej pięknej przeszłości. Inne źródła przekonują, że muzycy zatrzymali się pod drugiej stronie ulicy, w Hotelu Bristol. Ale ten również stanowił w 1967 r. jedynie wspomnienie przedwojennej świetności.

Pół wieku temu The Rolling Stones zagrali w Sali Kongresowej13 kwietnia 2017 r.

„Rolling Stones przyjechali tylko na jeden dzień, biletów nie starczyło” – relacjonował spiker w PRL-owskiej kroniki przyjazd angielskiego zespołu rockowego do Warszawy w 1967 r. 50 lat temu „Stonesi” zagrali dwa koncerty w Sali Kongresowej, jedyne wówczas w krajach bloku sowieckiego.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama