Muzyka

18 sierpnia 2017 r.

Aga Zaryan

Aga Zaryan: Jazz to muzyka wolności18 sierpnia 2017 r.

Mam poczucie, że wszystko, co najlepsze dopiero przede mną. Jest jeszcze tyle wyzwań i tyle inspirujących tematów, które mogę ubrać w jazzowe szaty - mówi Aga Zaryan. Z jedną z najsłynniejszych polskich wokalistek jazzowych rozmawiamy o poezji, muzycznych biografiach i tym, co jej w duszy gra.

9 sierpnia 2017 r.

O. Michał Legan

O. Michał Legan podczas Przystanku Woodstock: Tu jest Kościół moich marzeń [WYWIAD]9 sierpnia 2017 r.

- "Wracamy z Woodstocku tak samo śmierdzący jak cała reszta. Przytulamy mnóstwo osób, które od tygodnia się nie myły i które przenoszą na nas zapach piwa i błoto. Nie widzę w tym nic złego, nie wstydzę się. Jak mawia papież Franciszek, pasterz musi pachnieć jak owce. Gdy pachnie perfumami, a nie owcami, to znaczy, że nie jest dobrym pasterzem -  opowiada o. Michał Legan. Aktualnie posługuje na Jasnej Górze, jest także wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

24 lipca 2017 r.

Audioriver 2017

Blisko stu artystów na ośmiu scenach. Oto program Audioriver 201724 lipca 2017 r.

MUZYKA | Jeden z największych polskich festiwali muzycznych właśnie podał godzinowy program koncertów i wydarzeń towarzyszących, które czekają nas już w ten weekend w Płocku. Blisko stu artystów wystąpi przez trzy dni na ośmiu scenach, więc jest co planować! Warto też zaplanować szybki zakup biletu, ponieważ zostały ostatnie sztuki i wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejna z rzędu wyprzedana edycja.

14 lipca 2017 r.

Najwięcej pieniędzy na kulturę przeznacza Zamość, lecz wliczają sięw to fundusze na rewitalizację rynku. Fot.flickr/Ava Weintraub Photography

Kto płaci, ten wymaga. Ile państwa w kulturze?14 lipca 2017 r.

ILE PAŃSTWA W KULTURZE | Sponsorować i nadzorować czy dotować i nie ingerować? Artysta chce robić sztukę za publiczne pieniądze i zachować niezależność. Instytucje kultury chcą, aby wizja artysty była podporządkowana oczekiwaniom publiczności

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama