Muzyka

13 maja 2018 r.

Netta

Piosenka nawiązująca do ruchu #MeToo wygrała Eurowizję13 maja 2018 r.

63. Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie należy do Izraela. Zwyciężyła go reprezentantka tego kraju, 25-letnia Netta. - Wierzę, że autentyczność się przebija - wyznała gwiazda. Podczas konkursu zaśpiewała utwór „Toy”, nawiązując do ruchu #MeToo. Uzyskała dzięki niemu 529 punktów.

10 maja 2018 r.

Music Power Explosion odbędzie się 13 lipca na wrocławskim stadionie i będzie najgłośniejszą imprezą muzyki elektronicznej tego lata. Na scenie pojawią się czołowi przedstawiciele światowej sceny: Tiesto, Afrojack, Zedd, Don Diablo oraz Steve Aoki. Obok nich zaprezentują się polscy artyści: Blinders i Kuba&Neitan.

Blinders oraz Kuba&Neitan zagrają na Music Power Explosion10 maja 2018 r.

Topowi polscy DJ-e: Blinders oraz Kuba&Neitan dołączają do składu Music Power Explosion we Wrocławiu. Młode talenty zaliczane są obecnie do czołówki polskich twórców muzyki klubowej i zagrzeją atmosferę przed występami zagranicznych headlinerów: Afrojack, Don Diablo, Steve Aoki, Tiesto i Zedd.

30 kwietnia 2018 r.

Zmarła francuska piosenkarka Rose Laurens30 kwietnia 2018 r.

W wieku 65 lat zmarła po długiej chorobie Rose Laurens, francuska piosenkarka mająca polskie korzenie, wykonawczyni słynnego w latach 80. utworu "Africa". Jej prawdziwe imię i nazwisko to Rose Podwojny, a jej dziadek był Polakiem.

25 kwietnia 2018 r.

Katarzyna Groniec: Dzisiaj jest strasznie dużo wszystkiego. Odnalezienie kogoś, kto zachwyci nas na dłużej niż pięć minut, dotarcie do młodych wykonawców i twórców poprzez ten gąszcz jest strasznie trudne. Debiut dziś to zupełnie inna para kaloszy. Fot. Szymon Szcześniak / Warner Music Poland

Katarzyna Groniec: Odnalezienie kogoś, kto zachwyci nas na dłużej niż pięć minut, jest strasznie trudne25 kwietnia 2018 r.

Nie potrafię funkcjonować w różnych światach. W momencie, w którym wchodzę w jakąś opowieść, to po prostu w niej jestem. Nie można wychodzić do ludzi i mówić „wprawdzie gramy to już 10 lat, ale wciąż z wielkim entuzjazmem”. Uczciwość jest ważna - mówi Katarzyna Groniec, wokalistka, aktorka i autorka tekstów. Przy okazji nowego albumu rozmawiamy o szybowaniu nad fiordami i ziemi szczęśliwej.

25 kwietnia 2018 r.

Za nagrania rockowe Fryderyka otrzymał zespół HEY za płytę "CDN". Jest to 32 statuetka tego zespołu.

Muzyczne Fryderyki dla Darii Zawiałow oraz zespołu HEY25 kwietnia 2018 r.

Daria Zawiałow oraz zespół HEY otrzymali Fryderyki - nagrody Akademii Fonograficznej. Podczas wtorkowej gali w Teatrze Polskim w Warszawie muzycy odebrali statuetki w kategorii muzyki rozrywkowej i jazzowej. Za całokształt pracy artystycznej uhonorowano Andrzeja Dąbrowskiego i śp. Zbigniewa Wodeckiego.

Polecane

Polecane