Muzyka

18 listopada 2017 r.

Malcolm Young (P) z bratem Aungusem (L) podczas prezentacji albumu "Stiff Upper Lip" w 2000 roku.

Nie żyje Malcolm Young, współzałożyciel AC/DC 18 listopada 2017 r.

Nie żyje Malcolm Young, współzałożyciel legendarnego zespołu rockowego AC/DC - poinformowała grupa w sobotę na Facebooku. Muzyk, współautor przebojów takich jak "Highway to Hell" czy "You Shook Me All Night Long", od lat cierpiał na demencję. Miał 64 lata.

16 listopada 2017 r.

9 grudnia rozstrzygnięty zostanie 4. Międzynarodowy Konkurs na Kompozycję Jazzową.

12. Silesian Jazz Festival już w grudniu w Katowicach16 listopada 2017 r.

Trzy jazzowe wieczory, sześć koncertów – tak zapowiada się program tegorocznej, 12. już edycji Silesian Jazz Festival, która odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Katowicach. Podczas festiwalu rozstrzygnięty zostanie 4. Międzynarodowy Konkurs na Kompozycję Jazzową.

10 listopada 2017 r.

Kariera Guns N' Roses rozpoczęła się wraz z sukcesem ich pierwszej płyty długogrającej, "Appetite For Destruction" (1987). Album sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie i jest uznawany za jeden z ważniejszych w historii muzyki rockowej. Z tego krążka pochodziły pierwsze przeboje GN'R - "Welcome To The Jungle", "Paradise City" czy "Sweet Child O' Mine". Na zdjęciu Saul Hudson z Guns N' Roses

Guns N'Roses zagrają na Stadionie Śląskim10 listopada 2017 r.

Jeden z najpopularniejszych zespołów w historii rocka, Guns N'Roses, wystąpi 9 lipca 2018 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będzie to czwarty koncert zespołu w Polsce i pierwszy występ gwiazdy tej skali po długoletniej modernizacji chorzowskiego obiektu.

3 listopada 2017 r.

"Footloose" (2011) - reżyser: Craig Brewer: Nastolatek z Bostonu, Ren MacCormack (Kenny Wormald) przeprowadza się do małego miasteczka na południu i dosłownie... przeżywa prawdziwy szok kulturowy. Otóż po tragicznym wypadku, wielebny Shaw Moore (Dennis Quaid) zabrania w miasteczku tańca i grania głośnej muzyki. Prowokując pastora, Ren zakochuje się w jego zbuntowanej córce (Julianne Hough), burzy status quo i odmienia miasteczko przywracając je do życia.

Muzyczna filmoteka: „Dreamgirls” i „Dirty Dancing 2”3 listopada 2017 r.

Filmy wypełnione po brzegi muzyką, tańcem i mnóstwem energii na jesienne wieczory? Czemu nie. W ramach cyklu „Muzyczna filmoteka” w listopadzie na CBS Europa zobaczymy: nagrodzone dwoma Oscarami i trzema Złotymi Globami „Dreamgirls” (z Jennifer Hudson i Beyoncé Knowles), kultową „Gorączkę sobotniej nocy” (z Johnem Travoltą), dramat muzyczny „Footloose” (z Kevinem Baconem) oraz melodramat „Dirty Dancing 2” (z Romolą Garai). Na muzyczno-filmowe wrażenia kanał CBS Europa zaprasza w listopadzie w każdą niedzielę o 21:00.

31 października 2017 r.

Szczegółowy program tegorocznej edycji festiwalu Jazzowa Jesień dostępny jest na stronie internetowej www.jazzowajesien.pl. Na zdjęciu Tomasz Stańko, fot. Oliver Abels / Wikimedia  Commons / lic. cc-by-sa

Jazzman T. Stańko: Jestem fanem popkultury [WYWIAD]31 października 2017 r.

Człowiek popełnia błędy, ale sztuką jest wiedzieć jak później z nich wybrnąć; Mozart nie poprawiał swoich partytur - powiedział PAP trębacz Tomasz Stańko dyrektor artystyczny festiwalu Jazzowa Jesień – 15. edycja imprezy rozpocznie się 14 listopada w Bielsku-Białej.

23 października 2017 r.

Festiwal twórczości Marka Grechuty w krakowskim Teatrze im. J. Słowackiego (2008). Fot. Tomasz Wiech / AG

J.K. Pawluśkiewicz o Marku Grechucie: Był i jest fenomenem23 października 2017 r.

Marek jest fenomenem. Mówię w czasie teraźniejszym, dlatego, że w swoim czasie był fenomenem i teraz jest fenomenem - powiedział PAP kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewicz. Jak dodał, to była osobowość artystyczna, która przed laty była równie fascynująca co dzisiaj.

Polecane

Polecane

Reklama