Muzyka

8 sierpnia 2018 r.

Jubileuszowy koncert „Era Jazzu-gramy już 20 lat!” w prestiżowej Auli UAM odbędzie się w sobotę 24 listopada. Gwiazdą wieczoru będzie najwybitniejsza skrzypaczka jazzu, Regina Carter (na zdjęciu) – genialna instrumentalistka, powszechnie uznawana za najwybitniejszą skrzypaczkę jazzową na świecie, honorowana najważniejszymi laurami oraz uznawana od lat przez prestiżowy magazyn Down Beat za Jazzową Skrzypaczkę Roku.

„Era Jazzu: gramy już 20 lat!". Gwiazdą wieczoru będzie genialna Regina Carter8 sierpnia 2018 r.

Dwadzieścia lat temu powstała Era Jazzu – cykl koncertów klubowych i galowych najwybitniejszych gwiazd współczesnego jazzu oraz znaczące przedsięwzięcie kulturalne plasowane w czołówce europejskich i polskich imprez jazzowych. Kulminacją Ery Jazzu jest coroczny, wielodniowy, Aquanet Jazz Festival, który obejmuje zarówno koncerty wielkich gwiazd, jak i szeroką prezentację najciekawszych jazzowych zjawisk i trendów. Od lat realizowany jest także Poznań Jazz Project promujący młodych, poznańskich muzyków.

4 sierpnia 2018 r.

Tomasz Stańko, fot. Oliver Abels / Wikimedia  Commons / lic. cc-by-sa

Stańko. Jazz, czyli wolność4 sierpnia 2018 r.

Gdyby nie jazz, pewnie byłby plastykiem lub artystą grafikiem, bo do tego w młodości zmierzał. Odmienił go koncert Dave’a Brubecka w 1958 r. „To było to” ‒ wspominał Tomasz Stańko, który jako szesnastolatek słuchał „mistrza coolu” w krakowskim klubie Rotunda.

30 lipca 2018 r.

W składzie Scorpions od 2003 roku znajduje się Polak Paweł Mąciwoda, grający na gitarze basowej. Oprócz niego obok do dzisiaj występujących założycieli zespołu – Klausa Meina i Rudolfa Schenkera - skład uzupełniają Matthias Jabs i Mikkey Dee.

Scorpions w Łodzi: Legendarny zespół wciąż w formie [WIDEO]30 lipca 2018 r.

To był porządny, zagrany z iście niemiecką precyzją koncert. Scorpions po raz kolejny dali z siebie wszystko i przekonali się, że na polskich fanów można zawsze liczyć. A do tego kultowe „Send Me An Angel” zadedykowali zmarłej dzień wcześniej Korze Jackowskiej, co zrobiło piorunujące wrażenie. Kilkunastotysięczna publiczność wypełniająca po brzegi Atlas Arenę w Łodzi śpiewała razem z Klausem, Rudolfem, Matthiasem, Pawłem i Mikkeyem ich największe przeboje, które przeszły do historii światowego rocka.

28 lipca 2018 r.

Kora (Olga Sipowicz) foto by Mariusz Kubik

Nie żyje Kora, liderka zespołu Maanam28 lipca 2018 r.

W sobotę, o godz. 5.30 zmarła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka odeszła w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację potwierdziła PAP prof. Magdalena Środa, która towarzyszyła artystce w chwili śmierci.

26 lipca 2018 r.

Above & Beyond przed koncertem w Polsce: To zawsze wielka frajda przyjeżdżać tutaj26 lipca 2018 r.

Paavo Siljamaki oraz Tony McGuinness z Above & Beyond odpowiedzieli na pytania polskich fanów. Czym nas zaskoczą podczas europejskiej trasy? Jakie są najlepsze utwory z płyty Common Ground? Kto uwielbia pływać w zamarzniętych jeziorach? Jakie mają wspomnienia związane z Polską? O tym wszystkim mówią liderzy Above & Beyond w specjalnym wywiadzie, którego udzielili trzy tygodnie temu przy okazji ich ostatniego pobytu w naszym kraju.

Polecane

Polecane