Muzyka

20 marca 2017 r.

Michael Nyman

Multiartysta Michael Nyman jedną z gwiazd Soundedit ’1720 marca 2017 r.

Jeden z najbardziej innowacyjnych i cenionych kompozytorów brytyjskich. Twórca muzyki filmowej (m.in. „Fortepian”), oper i koncertów orkiestrowych. Znany również jako pianista, dyrygent, lider zespołu, muzykolog, a także fotograf i filmowiec. Mimo, iż przez swoją skromność Michael Nyman nie pozwala nazywać się człowiekiem renesansu, jego niepohamowana kreatywność i wieloaspektowa sztuka uczyniły go jedną z najbardziej fascynujących i wpływowych ikon kultury naszych czasów.

16 marca 2017 r.

Metallica

Metallica zagra w Krakowie16 marca 2017 r.

Amerykański zespół Metallica 28 kwietnia przyszłego roku wystąpi w Tauron Arenie Kraków w ramach europejskiej części trasy WorldWired promującej nowy album "Hardwired…To Self-Destruct". Będzie to jedyny koncert grupy w Polsce.

15 marca 2017 r.

Festiwal Era Jazzu

Poznański festiwal Era Jazzu w rytmie gitary15 marca 2017 r.

Wybitni gitarzyści John Scofield, Jean Paul Bourelly, Leni Stern wystąpią podczas kolejnej edycji festiwalu "Era Jazzu", która na początku kwietnia odbędzie się w kilku poznańskich salach i klubach. Na większość koncertów nie ma już biletów - poinformowali organizatorzy.

9 marca 2017 r.

Nagroda Akademii Fonograficznej Fryderyk 2017

Ogłoszono nominacje do muzycznych Fryderyków9 marca 2017 r.

Złotymi Fryderykami za szczególnie zasługi dla kultury muzycznej uhonorowano Urszulę Dudziak, Piotra Palecznego oraz zespół Dżem. Najwięcej nominacji do Fryderyka 2017 zdobyli Brodka, Organek i zespół Hey - po trzy. Werdykt Akademii Fonograficznej ogłoszono w czwartek.

7 marca 2017 r.

Zmarła śpiewaczka operowa Nina Stano7 marca 2017 r.

W wieku 97 lat zmarła śpiewaczka operowa, uczennica Ady Sari Nina Stano - poinformowała PAP we wtorek autorka pracy magisterskiej jej poświęconej Magdalena Krysztoforska. Uroczystości żałobne odbędą się w piątek w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie.

6 marca 2017 r.

Jazz nad Odrą

53. edycja Jazzu nad Odrą już w kwietniu6 marca 2017 r.

Amerykański saksofonista Ravi Coltrane, perkusista Jeff „Tain Watts oraz saksofonistka Tie Fuller to niektóre z gwiazd 53. edycji festiwalu Jazz nad Odrą, który odbędzie się w dniach 26-30 kwietnia we Wrocławiu. W programie festiwalu znalazło się 30 koncertów.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama