Muzyka

22 czerwca 2018 r.

Marek Karewicz

Nie żyje artysta fotografik Marek Karewicz22 czerwca 2018 r.

Nie żyje Marek Andrzej Karewicz - artysta fotografik specjalizujący się w zdjęciach muzyków jazzowych i rockowych. Dziennikarz muzyczny, animator jazzu miał 80 lat. O śmierci artysty poinformował w piątek na Facebooku red. naczelny magazynu "Jazz Forum" Paweł Brodowski.

11 czerwca 2018 r.

Stanisława Celińska w filmie „#WszystkoGra" (2016)

Celińska: Wszystko zaczęło się od Opola11 czerwca 2018 r.

Swój debiut na tym festiwalu wspominam jako wzruszające przeżycie. Wszystko zaczęło się od Opola - powiedziała PAP aktorka i wokalistka Stanisława Celińska. Podczas niedzielnego koncertu na 55. KFPP w Opolu artystka została odznaczona Nagrodą Telewizyjnej Jedynki.

7 czerwca 2018 r.

Grzegorz Turnau, fot. Grażyna Marks / AG

Grzegorz Turnau: Jestem swoim własnym kierownikiem muzycznym7 czerwca 2018 r.

Tak naprawdę najpierw uczyłem się śpiewać po angielsku, a dopiero później zacząłem komponować muzykę do wierszy pisanych lub wydawanych po polsku - powiedział PAP Grzegorz Turnau. Muzyk i kompozytor opowiada o swoich fascynacjach muzycznych i poetyckich oraz o najbliższych planach koncertowych.

13 maja 2018 r.

Netta

Piosenka nawiązująca do ruchu #MeToo wygrała Eurowizję13 maja 2018 r.

63. Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie należy do Izraela. Zwyciężyła go reprezentantka tego kraju, 25-letnia Netta. - Wierzę, że autentyczność się przebija - wyznała gwiazda. Podczas konkursu zaśpiewała utwór „Toy”, nawiązując do ruchu #MeToo. Uzyskała dzięki niemu 529 punktów.

10 maja 2018 r.

Music Power Explosion odbędzie się 13 lipca na wrocławskim stadionie i będzie najgłośniejszą imprezą muzyki elektronicznej tego lata. Na scenie pojawią się czołowi przedstawiciele światowej sceny: Tiesto, Afrojack, Zedd, Don Diablo oraz Steve Aoki. Obok nich zaprezentują się polscy artyści: Blinders i Kuba&Neitan.

Blinders oraz Kuba&Neitan zagrają na Music Power Explosion10 maja 2018 r.

Topowi polscy DJ-e: Blinders oraz Kuba&Neitan dołączają do składu Music Power Explosion we Wrocławiu. Młode talenty zaliczane są obecnie do czołówki polskich twórców muzyki klubowej i zagrzeją atmosferę przed występami zagranicznych headlinerów: Afrojack, Don Diablo, Steve Aoki, Tiesto i Zedd.

Polecane

Polecane