Muzyka

25 kwietnia 2018 r.

Katarzyna Groniec: Dzisiaj jest strasznie dużo wszystkiego. Odnalezienie kogoś, kto zachwyci nas na dłużej niż pięć minut, dotarcie do młodych wykonawców i twórców poprzez ten gąszcz jest strasznie trudne. Debiut dziś to zupełnie inna para kaloszy. Fot. Szymon Szcześniak / Warner Music Poland

Katarzyna Groniec: Odnalezienie kogoś, kto zachwyci nas na dłużej niż pięć minut, jest strasznie trudne25 kwietnia 2018 r.

Nie potrafię funkcjonować w różnych światach. W momencie, w którym wchodzę w jakąś opowieść, to po prostu w niej jestem. Nie można wychodzić do ludzi i mówić „wprawdzie gramy to już 10 lat, ale wciąż z wielkim entuzjazmem”. Uczciwość jest ważna - mówi Katarzyna Groniec, wokalistka, aktorka i autorka tekstów. Przy okazji nowego albumu rozmawiamy o szybowaniu nad fiordami i ziemi szczęśliwej.

25 kwietnia 2018 r.

Za nagrania rockowe Fryderyka otrzymał zespół HEY za płytę "CDN". Jest to 32 statuetka tego zespołu.

Muzyczne Fryderyki dla Darii Zawiałow oraz zespołu HEY25 kwietnia 2018 r.

Daria Zawiałow oraz zespół HEY otrzymali Fryderyki - nagrody Akademii Fonograficznej. Podczas wtorkowej gali w Teatrze Polskim w Warszawie muzycy odebrali statuetki w kategorii muzyki rozrywkowej i jazzowej. Za całokształt pracy artystycznej uhonorowano Andrzeja Dąbrowskiego i śp. Zbigniewa Wodeckiego.

19 kwietnia 2018 r.

Nocna Zmiana Bluesa. Od lewej: Marek Dąbrowski, Witold Jąkalski, Sławek Wierzcholski, Piotr Dąbrowski, Grzegorz Minicz. Fot. Sławek Wierzcholski / Wikimedia Commons, lic. cc-by

Nocna Zmiana Bluesa i Sławek Wierzcholski grają już 35 lat19 kwietnia 2018 r.

Mam szczęście w życiu bo mogłem zajmować się tym, co było moją pasją. 35 lat gram z tym zespołem i mogłem robić to, o czym zawsze marzyłem - powiedział PAP lider zespołu Nocna Zmiana Bluesa Sławek Wierzcholski. Grupa obchodzi w czwartek 35. rocznicę powstania, a Sławek Wierzcholski - 60. urodziny.

12 kwietnia 2018 r.

Armin van Buuren to ikona sceny muzycznej, holenderski wielki mistrz, producent, DJ i prowadzący audycję radiową „A State of Trance” pasjonat tanecznych dźwięków.

Armin van Buuren i Gromee kolejnymi gwiazdami Sunrise Festival 201812 kwietnia 2018 r.

Do szesnastej edycji Sunrise Festival pozostało już zaledwie 107 dni. Ostatni weekend lipca zapowiada się niezwykle gorąco. Nad polskie morze przylecą gwiazdy wielkiego formatu do których dołączają legenda muzyki tanecznej Armin van Buuren oraz Gromee. Ostatnie bilety do nabycia na stronie internetowej organizatora.

9 kwietnia 2018 r.

Era Jazzu: Trębacz Nicholas Payton

Jazzowa śmietanka w Poznaniu. Na otwarcie laureat Grammy - Nicholas Payton9 kwietnia 2018 r.

Festiwalowa Era Jazzu - jak to w zwyczaju tej prestiżowej imprezy - zaprezentuje (na jedynych koncertach w Polsce!) najciekawsze gwiazdy, trendy i zjawiska dzisiejszego jazzu. Kultowe, skandynawskie Tingvall Trio, słynnego kubańskiego pianistę Omara Sosę oraz sardyńskiego trębacza Paolo Fresu, legendarnego trębacza z Nowego Orleanu - Nicholasa Paytona, nowojorską formacje E.J. Strickland Quintet, nową gwiazdę jazzowej wokalistyki - Sarah McKenzie oraz Poznań Jazz Project, który przygotował tegoroczny laureat nagrody Ery Jazzu - harmonijkarz Kacper Smoliński.

29 marca 2018 r.

Cory Henry and The Funk Apostles zagrają w warszawskiej Stodole oraz w krakowskim Klubie Studio

Cory Henry and The Funk Apostles koncertują w Polsce29 marca 2018 r.

Cory Henry and The Funk Apostles wracają do Polski. Amerykański pianista jazzowy wraz z ekipą zagrają 17 kwietnia w warszawskiej Stodole oraz 18 kwietnia w krakowskim Klubie STUDIO. Koncert w Krakowie odbędzie się w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie".

26 marca 2018 r.

E.J. STRICKLAND Quintet - ERA JAZZU: Aquanet Jazz Festival

Era Jazzu: Charyzmatyczny perkusista E.J. Strickland zagra w Poznaniu26 marca 2018 r.

JAZZ | Elitę nowojorskiego jazzu przedstawia charyzmatyczny perkusista E.J. Strickland. Album "The Undying Spirit" oraz europejska trasa koncertowa jest najlepszą wizytówka jego kwintetu. Płyta zyskała doskonale recenzje w jazzowej prasie amerykańskiej i jest doskonale (także koncertami kwintetu) przyjmowana w Europie. Niezwykle kreatywny koncert, perfekcyjne brzmienie, ciekawa koncepcja artystyczna zespołu oraz subtelna gra perkusisty oczarowują wszystkich.

12 marca 2018 r.

Tingvall Trio | ERA JAZZU: Aquanet Jazz Festival | 12.04.2018, godz.20.00 - CK Zamek- Poznań

Era Jazzu: Tingvall Trio zagra w Poznaniu12 marca 2018 r.

Sensacją ostatnich lat jest Tingvall Trio, formacja która swoją muzyką i postrzeganiem jazzu znakomicie nawiązała do kultowego E.S.T. trio, amerykańskiego Bad Plus trio oraz znakomitych, fortepianowych wirtuozów, którzy najczęściej skrywają się za popularnym dzisiaj idiomem "scandinavian jazz-piano style". To już nie tylko solowe sukcesy Esbjörna Svenssona, Ethana Iversona, Bugge Wesseltofta, Vijay Iyera, Leszka Możdzera, Iiro Rantali oraz Ketila Bjornstada, ale klasyka nowoczesnego, współczesnego jazzu pianisty Martina Tingvalla i jego znakomitego trio (kontrabasista Omar Rodriguez Calvo oraz perkusista Jürgen Spiegel).

Polecane

Polecane