Muzyka

18 listopada 2017 r.

Malcolm Young (P) z bratem Aungusem (L) podczas prezentacji albumu "Stiff Upper Lip" w 2000 roku.

Nie żyje Malcolm Young, współzałożyciel AC/DC 18 listopada 2017 r.

Nie żyje Malcolm Young, współzałożyciel legendarnego zespołu rockowego AC/DC - poinformowała grupa w sobotę na Facebooku. Muzyk, współautor przebojów takich jak "Highway to Hell" czy "You Shook Me All Night Long", od lat cierpiał na demencję. Miał 64 lata.

16 listopada 2017 r.

9 grudnia rozstrzygnięty zostanie 4. Międzynarodowy Konkurs na Kompozycję Jazzową.

12. Silesian Jazz Festival już w grudniu w Katowicach16 listopada 2017 r.

Trzy jazzowe wieczory, sześć koncertów – tak zapowiada się program tegorocznej, 12. już edycji Silesian Jazz Festival, która odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Katowicach. Podczas festiwalu rozstrzygnięty zostanie 4. Międzynarodowy Konkurs na Kompozycję Jazzową.

10 listopada 2017 r.

Kariera Guns N' Roses rozpoczęła się wraz z sukcesem ich pierwszej płyty długogrającej, "Appetite For Destruction" (1987). Album sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie i jest uznawany za jeden z ważniejszych w historii muzyki rockowej. Z tego krążka pochodziły pierwsze przeboje GN'R - "Welcome To The Jungle", "Paradise City" czy "Sweet Child O' Mine". Na zdjęciu Saul Hudson z Guns N' Roses

Guns N'Roses zagrają na Stadionie Śląskim10 listopada 2017 r.

Jeden z najpopularniejszych zespołów w historii rocka, Guns N'Roses, wystąpi 9 lipca 2018 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będzie to czwarty koncert zespołu w Polsce i pierwszy występ gwiazdy tej skali po długoletniej modernizacji chorzowskiego obiektu.

3 listopada 2017 r.

"Footloose" (2011) - reżyser: Craig Brewer: Nastolatek z Bostonu, Ren MacCormack (Kenny Wormald) przeprowadza się do małego miasteczka na południu i dosłownie... przeżywa prawdziwy szok kulturowy. Otóż po tragicznym wypadku, wielebny Shaw Moore (Dennis Quaid) zabrania w miasteczku tańca i grania głośnej muzyki. Prowokując pastora, Ren zakochuje się w jego zbuntowanej córce (Julianne Hough), burzy status quo i odmienia miasteczko przywracając je do życia.

Muzyczna filmoteka: „Dreamgirls” i „Dirty Dancing 2”3 listopada 2017 r.

Filmy wypełnione po brzegi muzyką, tańcem i mnóstwem energii na jesienne wieczory? Czemu nie. W ramach cyklu „Muzyczna filmoteka” w listopadzie na CBS Europa zobaczymy: nagrodzone dwoma Oscarami i trzema Złotymi Globami „Dreamgirls” (z Jennifer Hudson i Beyoncé Knowles), kultową „Gorączkę sobotniej nocy” (z Johnem Travoltą), dramat muzyczny „Footloose” (z Kevinem Baconem) oraz melodramat „Dirty Dancing 2” (z Romolą Garai). Na muzyczno-filmowe wrażenia kanał CBS Europa zaprasza w listopadzie w każdą niedzielę o 21:00.

31 października 2017 r.

Szczegółowy program tegorocznej edycji festiwalu Jazzowa Jesień dostępny jest na stronie internetowej www.jazzowajesien.pl. Na zdjęciu Tomasz Stańko, fot. Oliver Abels / Wikimedia  Commons / lic. cc-by-sa

Jazzman T. Stańko: Jestem fanem popkultury [WYWIAD]31 października 2017 r.

Człowiek popełnia błędy, ale sztuką jest wiedzieć jak później z nich wybrnąć; Mozart nie poprawiał swoich partytur - powiedział PAP trębacz Tomasz Stańko dyrektor artystyczny festiwalu Jazzowa Jesień – 15. edycja imprezy rozpocznie się 14 listopada w Bielsku-Białej.

23 października 2017 r.

Festiwal twórczości Marka Grechuty w krakowskim Teatrze im. J. Słowackiego (2008). Fot. Tomasz Wiech / AG

J.K. Pawluśkiewicz o Marku Grechucie: Był i jest fenomenem23 października 2017 r.

Marek jest fenomenem. Mówię w czasie teraźniejszym, dlatego, że w swoim czasie był fenomenem i teraz jest fenomenem - powiedział PAP kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewicz. Jak dodał, to była osobowość artystyczna, która przed laty była równie fascynująca co dzisiaj.

12 października 2017 r.

W tym roku ukazała się kolejna praca Portera, poświęcony pamięci Nata "Kinga" Cole'a album "Nat King Cole and me", na którym piosenkarz wykonuje własne wersje najsłynniejszych piosenek Cole'a, m.in. "Mona Lisa", "Nature Boy" czy "Smile".

Gregory Porter koncertuje w Polsce12 października 2017 r.

Amerykański wokalista jazzowy Gregory Porter wystąpi 16 października w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Wcześniej -12 października artysta wystąpi w katowickiej siedzibie NOSPR, natomiast 15 października zagra w hali Gdynia Arena.

5 października 2017 r.

Kompozytor cieszy się świetną reputacją wśród krytyków. Zawdzięcza ją pracy dla szerokiej gamy zespołów, w tym dla chórów, orkiestr symfonicznych czy kwartetów smyczkowych. Na zdj. Michael Nyman, mat. pras. festiwalu Soundedit'17

Soundedit ’17 - Michael Nyman w Filharmonii Łódzkiej5 października 2017 r.

Jeden z najbardziej innowacyjnych i cenionych kompozytorów brytyjskich. Twórca muzyki filmowej (m.in. „Fortepian”), oper i koncertów orkiestrowych. Znany również jako pianista, dyrygent, lider zespołu, muzykolog, a także fotograf i filmowiec. Mimo, iż przez swoją skromność Michael Nyman nie pozwala nazywać się człowiekiem renesansu, jego niepohamowana kreatywność i wieloaspektowa sztuka uczyniły go jedną z najbardziej fascynujących i wpływowych ikon kultury naszych czasów.

Polecane

Polecane

Reklama