Muzyka

16 lutego 2018 r.

Pierwszy polski koncert Emeli Sande odbędzie się już 22 lutego. Gwiazda wystąpi w ICE Kraków Congress Centre.

Emeli Sande: Artysta musi być szczery sam ze sobą16 lutego 2018 r.

Wokalistka, autorka tekstów, laureatka wielu muzycznych nagród. Emeli Sande już wkrótce odwiedzi Polskę, by wystąpić na jednej z krakowskich scen. "Moim największym marzeniem jest podróżowanie ze swoją muzyką po całym świecie" - wyznaje gwiazda.

12 lutego 2018 r.

Nicholas Payton | Era Jazzu: Aquanet Jazz Festival | 11 kwietnia 2018 godz.20.00 | CK Zamek - Poznań

Era Jazzu: Trębacz Nicholas Payton zagra w Poznaniu12 lutego 2018 r.

Nowoorleański trębacz Nicholas Payton to jeden z najważniejszych muzyków dzisiejszego jazzu, który z niezwykłą wirtuozerią kontynuuje tradycję wielkich mistrzów tego instrumentu z południa Stanów Zjednoczonych. Laureat nagrody Grammy, jeden z czołowych światowych trębaczy jazzowych, multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor. Muzyk wystąpi 11 kwietnia 2018 o godz.20:00 w poznańskim Zamku w ramach Ery Jazzu: Aquanet Jazz Festivalu.

11 lutego 2018 r.

- Warto uświadomić sobie, że najlepszym sposobem wsparcia sztuki, jest korzystanie z tego w sposób legalny. Powstawanie kolejnych utworów czy płyt zależy od tego, czy twórcy będą mogli żyć ze swojej twórczości. Jeśli nie, przestaną to robić i zaczną szukać innych źródeł utrzymania. A dziś muzyka jest naprawdę tania. - mówi w wywiadzie Michał Urbaniak, fot. Katarzyna Rainka

Michał Urbaniak bezczelnie żeni jazz z hip-hopem. „Urbanator Days"11 lutego 2018 r.

Jazz to muzyka buntu i kontrkultury, spotkanie afrykańskich rytmów i europejskiej muzyki na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wkrótce zamiast do disco polo będziemy tańczyć do jazzu – mówi Michał Urbaniak, polski skrzypek, który grał z tak wybitnymi osobowościami jak Miles Davis, Herbie Hancock i Krzysztof Komeda. Po czterech latach milczenia wydał nowa płytę „Urbanator Days: Beats & Pieces”, na której bezczelnie żeni jazz z hip-hopem.

9 lutego 2018 r.

Po 70 latach od końca roku kalendarzowego, w którym zmarł autor utworu, dzieło przechodzi do domeny publicznej i na jego wykorzystanie nie potrzebujemy zgody ani spadkobierców ani innych podmiotów.

Jak legalnie użyć muzyki do filmu?9 lutego 2018 r.

Dziś każdy może być twórcą. Dzięki smartfonom i aparatom z wbudowanymi kamerami dobrej jakości „kręcimy” filmy i dzielimy się z nimi na portalach społecznościowych. Często filmy ilustrujemy znanymi utworami muzycznymi często łamiąc prawa autorskie. Jak zrobić to legalnie i z poszanowaniem twórców?

Polecane

Polecane

Reklama