Książki

23 grudnia 2016 r.

Marcowe targi w Londynie i Essex Book Festival będą jednak tylko pierwszym krokiem w tej największej prezentacji polskiej literatury w Wielkiej Brytanii.

Polski rok w Londynie23 grudnia 2016 r.

PREZENTACJA | To będzie największa w historii prezentacja polskiej literatury i rynku wydawniczego w Wielkiej Brytanii. W przyszłym roku, w marcu, będziemy gościem honorowym The London Book Fair w Londynie.

25 listopada 2016 r.

Książka "Moja śmierć będzie taka, jak moje życie. Biografia Leopolda Tyrmanda" ukazała się nakładem wydawnictwa MG.

Ukazała się nowa biografia Leopolda Tyrmanda25 listopada 2016 r.

To nie był tylko facet od panienek i kolorowych skarpetek. Tyrmand przeżywa pośmiertny swój benefis. Zasłużył na to - mówi PAP Marcel Woźniak, autor właśnie opublikowanej biografii autora "Złego" zatytułowanej "Moja śmierć będzie taka, jak moje życie".

26 października 2016 r.

Paul Beatty laureatem literackiej nagrody Bookera26 października 2016 r.

Paul Beatty został we wtorek pierwszym amerykańskim pisarzem w historii, który został laureatem Nagrody Bookera, najbardziej prestiżowej nagrody literackiej w Wielkiej Brytanii. Pisarza nagrodzono za książkę "The Sellout", która w satyryczny sposób opowiada o relacjach rasowych w USA.

23 października 2016 r.

Szczepan Twardoch, fot. Zuza Krajewska

Szczepan Twardoch: Pisanie niszczy życie23 października 2016 r.

PRZEDWOJENNA WARSZAWA | W polskiej narracji historycznej jest miejsce tylko dla Żydów, którzy uważali się za Polaków. Podobne zresztą Polacy wyznaczają miejsce Ślązakom – mówi Szczepan Twardoch, autor powieści „Król”

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama