Książki

17 marca 2017 r.

Zamieszanie wokół ustawy o książce cieszy. O sprawie napisał już nawet Pudelek.pl – gdzieś pomiędzy historiami o gwiazdach a zdjęciami szafiarek znalazła się analiza ewentualnych zmian na rynku książki

Bitwa o cenę książki17 marca 2017 r.

„Horror jak za komuny”, „rząd chce mieć analfabetów, bo łatwiej nimi rządzić”. Czemu biją alarmowe dzwony? Nie uwierzycie, ale w obronie książek, a konkretnie prawa do obniżania ich cen.

16 marca 2017 r.

"Dzisiaj rozmawiamy o Pani", Wydawnictwo Literackie

Siedem kobiet w cieniu sławnych mężów. "Dzisiaj rozmawiamy o Pani"16 marca 2017 r.

"Dzisiaj rozmawiamy o Pani" (Wydawnictwo Literackie) to rozpisana na siedem żeńskich głosów opowieść o życiu w pozornym cieniu męża, które wcale nie musi być nużące, pozbawione wyzwań. Wręcz przeciwnie. Zawarte w książce rozmowy to barwne portrety kobiet pełnych pasji, zdobywających kolejne zawodowe i życiowe szczyty; kobiet szczęśliwych.

13 marca 2017 r.

Pratchett niewątpliwie kochał naukę i fakt ten był powszechnie znany. Nic więc dziwnego, że gdy w Nowej Zelandii odkryto skamielinę nieznanego dotychczas gatunku żółwia, nadano mu nazwę Psephophorus terrypratchetti.

Co wiemy o twórcy Świata Dysku? Wszystko o Terrym Pratchettcie13 marca 2017 r.

Napisał ponad 70 książek. W Świecie Dysku działy się rzeczy niesamowite, choć widocznie nawiązujące do absurdów otaczającej nas rzeczywistości. Terry Pratchett pomagał nam dostrzegać te absurdy i przywracał rzeczom odpowiednie proporcje. 12 marca minie dwa lata od jego śmierci – nie możemy liczyć na nowe historie, ale dorobek, który pozostawił jest naprawdę imponujący. Niemożliwym jest streścić jego twórczość, ale warto przybliżyć samą postać pisarza. Gwarantujemy, że po tej lekturze od razu rzucicie się do księgarń.

6 marca 2017 r.

Breyten Breytenbach

Breyten Breytenbach laureatem Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta6 marca 2017 r.

Fundacja im. Zbigniewa Herberta ogłosiła laureata Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2017, której partnerem strategicznym jest Fundacja PZU. Wyróżnieniem uhonorowano Breytena Breytenbacha, południowoafrykańskiego poetę, prozaika, eseistę oraz malarza, przeciwnika apartheidu, wieloletniego więźnia politycznego.

3 marca 2017 r.

Rafał Woś: Z makroekonomicznego punktu widzenia lekcje Clasona stały oczywiście w jaskrawej sprzeczności z wysiłkami ówczesnych polityków i ekonomistów keynesowskiej proweniencji, którzy robili, co mogli, by ludzie, broń Boże, nie zachowywali się tak, jak uczył Clason.

Wspomnienie po wielkim kryzysie3 marca 2017 r.

Rafał Woś | Czas skruszył na pył dumne mury jego świątyń, lecz mądrość Babilonu trwa – tym zdaniem George S. Clason kończy swój pamflet „Najbogatszy człowiek w Babilonie”. Prawie sto lat temu znał tę książkę na wyrywki każdy finansista w Stanach Zjednoczonych.

2 marca 2017 r.

Wystawę tworzy blisko pół tys. obiektów. "Na stołach pojawią się książki, które będzie można oglądać, ale będzie również kilkuelementowa książka zawieszone na muzealnych ścianach, a także książka wyszywana" - opowiadała Folga-Januszewska.

Szczecin: "Książka żywa" na wystawie2 marca 2017 r.

Blisko pół tysiąca książek będzie można zobaczyć na wystawie "Książka żywa", której wernisaż odbędzie się w piątek w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Widzowie zobaczą na niej m.in. książkę wyszywaną.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama