Film

19 lutego 2017 r.

Danuta Szaflarska w filmie "Pora umierać"

Nie żyje Danuta Szaflarska. Aktorka zmarła w wieku 102 lat19 lutego 2017 r.

W wieku 102 lat zmarła w niedzielę po południu Danuta Szaflarska. Była jedną z pierwszych powojennych gwiazd filmowych, nazywaną też "pierwszą amantką powojennej kinematografii". Sławę zyskała m.in. dzięki filmom "Zakazane piosenki", "Skarb", "Pora umierać", biograficznego "Inny świat".

11 lutego 2017 r.

Jackie, reż. Pablo Larraín

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie. 

[opis dystrybutora kino]

Data polskiej premiery: 3 lutego 2017

Luty zapowiada się świetnie! Oto najważniejsze filmowe premiery [TOP 8]11 lutego 2017 r.

"Pokot" Agnieszki Holland, nowy film Martina Scorsese "Milczenie", czy oscarowy pewniak - "Moonlight" Barrego Jenkinsa to pozycje, które trzeba zobaczyć w lutym! Jednak ciekawych premier w tym miesiącu jest znacznie więcej. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem ośmiu najciekawszych filmów, które już miały lub czekają na swoją chwilę na wielkim ekranie!

28 stycznia 2017 r.

John Hurt

Zmarł brytyjski aktor John Hurt28 stycznia 2017 r.

W wieku 77 lat zmarł w piątek w Londynie znany brytyjski aktor filmowy i teatralny John Hurt - poinformowała w sobotę nad ranem agencja prasowa PA. Artysta cierpiał na raka trzustki.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama