Film

5 sierpnia 2018 r.

Piotr Szulkin

Zmarł reżyser Piotr Szulkin5 sierpnia 2018 r.

W wieku 68 lat zmarł reżyser Piotr Szulkin, znany m.in. z filmów „Golem” czy „Wojna światów – następne stulecie”. Jak ocenił minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, "w osobie Piotra Szulkina polska kultura traci twórcę wybitnego".

31 lipca 2018 r.

Melodramat w reżyserii Sebastiána Lelio w kinach od piątku, 3 sierpnia 2018.

Namiętność buzująca w skorupie zasad. „Nieposłuszne" w kinach31 lipca 2018 r.

W tej społeczności nie ma miejsca na bunt. Zasady, reguły, autorytet rozstrzygają niemal wszystko i wszelkie niepodporządkowanie kończy się karą. Honor jest tu wartością najwyższą. Pojawienie się Ronit na nowo wznieca przygasłe uczucie, które jest surowo wzbronione. Pod powierzchnią ściśle przypisanych ról i rytuałów pulsuje zmysłowe pragnienie.

30 lipca 2018 r.

Arkadiusz Jakubik: Kiedy zacząłem rozmawiać z młodymi ludźmi i więcej surfować po internecie dotarło do mnie, że jestem z pokolenia analogowego i legalność w kulturze jest dla mnie czymś absolutnie oczywistym.

Arkadiusz Jakubik. Aktor z korbą napędową30 lipca 2018 r.

– Do roli komediowej podchodzę bardzo serio. Uważam, że takie role należy grać absolutnie na poważnie, podobnie jak największy dramat czy tragedię. Tylko wtedy jest szansa, że będzie to rola zabawna, przejmująca, ale przede wszystkim prawdziwa. W tym głównie tkwi sekret filmu – rozmawiamy z Arkadiuszem Jakubikiem, bohaterem sekcji "I Bóg stworzył aktora" na Festiwalu Dwa Brzegi, gdzie już od soboty 28 lipca będziemy mogli prześledzić jak hartował się jego wizerunek artystyczny.

23 lipca 2018 r.

O Złote Lwy w Gdyni powalczy m.in.  „Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego (na zdjęciu).

Filmy Pawlikowskiego i Szumowskiej powalczą o Złote Lwy23 lipca 2018 r.

16 filmów - m.in. "Zimna wojna" Pawlikowskiego, "Twarz" Szumowskiej oraz nowe produkcje Zanussiego, Smarzowskiego i Bajona - powalczy w Konkursie Głównym o Złote Lwy podczas 43. Festiwalu Filmowego w Gdyni. W Konkursie Inne Spojrzenie znalazło się 8 tytułów, m.in. obrazy Jagody Szelc i Olgi Chajdas.

16 lipca 2018 r.

Pierre Niney oraz Charlotte Gainsbourg w filmie „Obietnica poranka" (2017). W kinach od piątku, 20 lipca.

Matka, która kocha za mocno. „Obietnica poranka" w kinach16 lipca 2018 r.

Kluczowa postać w życiu dziecka - matka. Naturalnie troskliwa, kochająca. Nina jest dla swojego syna Romaina także bardzo wymagająca. Właściwie to chorobliwie spętała go swoimi ambicjami dotyczącymi jego zdolności i roli, jaką ma odegrać. Genialny pisarz nie potrafi znieść myśli, że jego matka mogłaby umrzeć zanim on dokona wszystkiego, czego ona od niego oczekiwała.

Polecane

Polecane