Film

4 czerwca 2018 r.

W nagrodzonej na Festiwalu Filmowym w Cannes najnowszej produkcji Pawła Pawlikowskiego występują: Joanna Kulig, Tomasz Kot oraz Agata Kulesza. W kinach od 8 czerwca.

Kinowe hity czerwca: „Zimna wojna" Pawlikowskiego i nowy „Jurassic World"4 czerwca 2018 r.

Nagrodzona w Cannes „Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, nowa odsłona „Jurassic World" oraz opowieść o najpotężniejszym baronie narkotykowym XX wieku - Pablo Escobarze - powinny zaspokoić kinowe apetyty wielu widzów. Filmowa śmietanka premier na tym się jednak nie kończy. Zobaczyć warto także m.in. „Ocean’s 8" z Sandrą Bullock, Cate Blanchett i Anne Hathaway oraz „Dziedzictwo. Hereditary" Ariego Astera.

1 czerwca 2018 r.

„Król Lew" (1994)

10 animacji (nie tylko) dla dzieci, które stały się kultowe1 czerwca 2018 r.

Hakuna Matata Timona i Pumby, „Wyginam śmiało ciało” króla Juliana albo Jerzy Stuhr dubbingujący gadatliwego Osła ze „Shreka". Kultowe animacje na dobre zapisały się w pamięci widzów (nie tylko tych najmłodszych). Wśród setek animowanych produkcji poniższa dziesiątka zgarnęła worek prestiżowych nagród i nierzadko doczekała się wielu kinowych kontynuacji.

19 maja 2018 r.

Paweł Pawlikowski z nagrodą za najlepszą reżyserię

Cannes: Paweł Pawlikowski ze Złotą Palmą za reżyserię filmu "Zimna wojna"19 maja 2018 r.

Podczas uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes Paweł Pawlikowski otrzymał Złotą Palmę za reżyserię "Zimnej wojny". Za najlepszy film uznano japoński dramat "Manbiki Kazoku" ("Złodziejaszki"). Nagroda dla najlepszej aktorki trafiła do Samal Jesliamowej hodzącejz Kazachstanu, za rolę w dramacie "Ayka". Za odtwórcę najlepszej roli męskiej uznano Włocha Marcello Fonte za rolę w "Dogmanie" Matteo Garrone.

14 maja 2018 r.

Akcja filmu rozpoczyna się w sierpniu 1991 roku.

Kultowa „Seksmisja" ma już 34 lata. Co z niej pamiętasz? [QUIZ]14 maja 2018 r.

Komedia z gatunku science-fiction w reżyserii Juliusza Machulskiego z niezapomnianymi dialogami i kreacjami aktorskimi m.in. Jerzego Stuhra oraz Olgierda Łukaszewicza stała się w polskiej kinematografii już kultowa. Produkcja z 1984 roku ma już 34 lata. To dobra okazja, by sprawdzić, co się jeszcze o niej pamięta.

13 maja 2018 r.

Obsada Zimnej wojny

Gwiazdy "Zimnej wojny": "W Timesie ktoś napisał, że jestem polskim Clivem Owenem"13 maja 2018 r.

Trwa 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. W konkursie głównym startuje film Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”, który już zdążył zachwycić krytyków na festiwalu. Główne role grają w nim Joanna Kulig i Tomasz Kot. Czy czytali coś, co piszą o nich w mediach? - Czytałem, że jestem Gregorym Peckiem z Europy Wschodniej albo Garym Cooperem z Polski. A w „The Times” ktoś napisał, że jestem polskim Clivem Owenem. To wspaniałe - wyznał Kot. A do kogo porównano Kulig? 

13 maja 2018 r.

Han Solo

Powstanie sequel „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”? „To zależy od fanów. Niech się wypowiedzą, a studio posłucha”13 maja 2018 r.

Film „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” miał już swoją wielką, hollywoodzką premierę. Odtwórca głównej roli Alden Ehrenreich i reżyser Ron Howard zdradzili, czy możemy spodziewać się sequela produkcji. - Na tyle, na ile wiem, nie było takich zamiarów. To pojedynczy film. Niech fani się wypowiedzą, niech Lucasfilm się wypowie, studio posłucha - wyznał Howard. - Świetnie bym się przy nim bawił. To byłby mój ulubiony film ze świata Gwiezdnych wojen - dodał młody Solo. Fani zacierają ręce?

Polecane

Polecane