Film

1 grudnia 2017 r.

Przegląd Kina Prawniczego "Adwokat w roli głównej" potrwa od 7 do 12 grudnia w stołecznym kinie Muranów

Wygraj zaproszenie na galę Przeglądu Kina Prawniczego "Adwokat w roli głównej" [KONKURS]1 grudnia 2017 r.

Od 7 do 14 grudnia Naczelna Rada Adwokacka zaprasza po raz szósty na Przegląd Kina Prawniczego "Adwokat w roli głównej" – tym razem w zupełnie nowej, dokumentalnej odsłonie. Serwis GazetaPrawna.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia na galę otwarcia i zamknięcia Przeglądu. Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć poprawnie na jedno pytanie.

30 listopada 2017 r.

Nad konkursem unosi się przekonanie, że wygra Radosław Śmigulski. W teorii wynika to z jego pozycji politycznej

Kto szefem PISF: Liczy się dwoje z siedmiu30 listopada 2017 r.

Może już dziś poznamy nowego dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Choć minister Piotr Gliński może nie potwierdzić werdyktu 11-osobowej Komisji Konkursowej, którą sam powołał. Musi wtedy rozpisać nowy konkurs.

30 listopada 2017 r.

Kate Winslet jako Ginny w filmie "Na karuzeli życia" (2017)

Pasja, namiętnośc i zdrada. "Na karuzeli życia" Allena w kinach30 listopada 2017 r.

KINO | Najnowsze wydanie kina według mistrza Woody'ego Allena. Słońca, błękitne niebo, tłum plażowiczów a tuż obok oblegany park rozrywki. Powojenne lata 50. w USA. W gęstwinie beztrosko wypoczywających on - znudzony i zblazowany ratownik Mickey snujący plany na przyszłość. W tym samym miejscu i czasie rozgrywają się małżeńskie dramaty Ginny i Humpty'ego, którego z kolei młoda i seksowna córka sprowadza gangsterskie kłopoty.

28 listopada 2017 r.

"I tak cię kocham" (2017), reż. Michael Showalter

Najlepsze historie pisze samo życie. "I tak cię kocham” niebawem w kinach28 listopada 2017 r.

5 stycznia 2018 roku na ekrany polskich kin trafi romantyczna komedia "I tak cię kocham". Film swoją siłę zawdzięcza scenariuszowi, u którego źródeł leży autentyczna historia związku - urodzonego w Pakistanie komika i aktora Kumaila Nanjianiego oraz Amerykanki Emily Gordon. Co więcej, para postanowiła sama zmierzyć się z opisaniem swojej historii, dzięki czemu powstał szczery i chwytający za serce scenariusz łamiący stereotypy komedii romantycznej.

25 listopada 2017 r.

D. Ogrodnik, T. Ziętek w filmie "Cicha Noc"

Perfekcyjna improwizacja "Cichej nocy"25 listopada 2017 r.

Na improwizację można sobie pozwolić, kiedy jest się perfekcyjnie przygotowanym – mówi reżyser Piotr Domalewski, debiutant, którego film „Cicha noc” zdobył najważniejszą nagrodę w polskim kinie - Złote Lwy na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Cicha noc” w kinach od 24 listopada.

23 listopada 2017 r.

"Morderstwo w Orient Expressie" (2017)

Klasyk kryminałów powraca. "Morderstwo w Orient Expressie" w kinach23 listopada 2017 r.

KINO | Najbardziej znana na świecie pisarka kryminałów oraz najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów - Agatha Christie - napisała w 1934 roku dzieło, które przeszło do annałów klasyki w swoim gatunku. Najnowsza ekranizacja to nie lada gratka dla fanów mrocznych opowieści. Tym razem belgijski detektyw Herkules Poirot (w tej roli Kenneth Branagh) w czasie podróży do Europy słynnym pociągiem Orient Express będzie musiał wyjaśnić tajemnicze morderstwo jednego ze współpasażerów: aroganckiego milionera Samuela Ratchetta. 

20 listopada 2017 r.

"Robimy film po to, żeby widz mógł coś przeżyć. I to, co on może przeżyć w tym filmie, to jest pewnie rodzaj ataku paniki albo stanu, który jest podobny do tego. Podejrzewam, że widz oglądając ten film, jest w stanie poczuć trochę z tego, co czują bohaterowie i doświadczyć tego lęku, który w tym filmie jest, a przy okazji mieć dobrą zabawę" - ocenił Maślona. Zdjęcie na planie filmu "Atak paniki". Od lewej: Artur Żmijewski, Paweł Maślona i Andrzej Konopka.

Komedia "Atak paniki" Maślony nagrodzona20 listopada 2017 r.

Chcę mówić swoim językiem i myślę, że wielu osobom ten język wydał się ciekawy i prawdziwy - powiedział reżyser Paweł Maślona, odbierając w poniedziałek nagrodę „Perspektywa” im. Janusza Morgensterna dla debiutujących reżyserów. Maślona został uhonorowany za film "Atak paniki".

19 listopada 2017 r.

"Psy"

"Psy" mają 25 lat. Sprawdź, ile pamietasz z filmu [QUIZ]19 listopada 2017 r.

Najbardziej kasowy polski film lat 90. Dziś nazywany kultowym. 25 lat temu, 20 listopada 1992 roku do kin weszły "Psy" w reżyserii Władysława Pasikowskiego z udziałem Bogusława Lindy, Marka Kondrata Janusza Gajosa, Cezarego Pazury i Olafa Lubaszenki. Wywołał sporo kontrowersji, wówczas nieczęsto tak obficie używano w filmach wulgaryzmów. Dyskusje wywołała też scena, gdy pijani esbecy wynoszą nieprzytomnego kolegę, śpiewając Balladę o Janku Wiśniewskim, opowiadającą o masakrze robotników w Grudniu 1970.

15 listopada 2017 r.

Widzowie zobaczą podczas Festiwalu m.in. obraz "Bez zmiłowania" w reżyserii  Michele Alhaique

Premierowe filmy prosto z Italii. Festiwal Kina Włoskiego - Terra Italiana15 listopada 2017 r.

Od 23 do 26 listopada w Kinie Luna w Warszawie potrwa Festiwal Kina Włoskiego - Terra Italiana. Jest to druga jesienna edycja festiwalu. W programie znajdą się aż trzy filmy, które swoją premierę miały na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a jeden z nich znalazł się na liście 26 najlepszych pełnometrażowych animacji, które będą ubiegały się o Oscary 2018. Na uczestników wydarzenia czekają spotkania z twórcami i aktorkami - Gretą Scarano i Celeste Casciaro - oraz koncert muzyki neapolitańskiej w wykonaniu Luigi Scialdone i Antonio Fresa.

Polecane

Polecane

Reklama