Film

21 lutego 2018 r.

„The Place" (2017) w reżyserii Paolo Genovese w kinach od 23 lutego 2018.

W zakamarkach niespełnionych pragnień. „The Place" Paolo Genovese w kinach21 lutego 2018 r.

KINO | Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

21 lutego 2018 r.

„Bliskość" Bałagowa w kinach od 9 marca.

„Bliskość" Bałagowa to objawienie Festiwalu w Cannes21 lutego 2018 r.

„Bliskość” w uznanym za objawienie i wyróżnionym w Cannes nagrodą FIPRESCI debiucie Kantemira Bałagowa, ma w sobie wiele z zaduchu. I nic dziwnego, znajdujemy się w końcu we wrzącym kotle Północnego Kaukazu u schyłku lat 90., gdzie warunkiem przetrwania jest lojalność wobec „plemienia”: rodziny i etnicznej wspólnoty. Bałagow patrzy na rodzinny Nalczyk oczami młodej Żydówki, uwikłanej w sieć znienawidzonych „trybalnych” zależności, w imię których zmusza się ją do kolejnych wyrzeczeń, odbierając prawo nie tylko do pracy w warsztacie samochodowym, ale nawet do miłości.

20 lutego 2018 r.

Diane Kruger jako Katja w filmie „W ułamku sekundy" (2017)

Zniszczona miłość wymaga zemsty. „W ułamku sekundy" w kinach20 lutego 2018 r.

KINO | W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina w trakcie żałoby próbują podtrzymać kobietę na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Jednak z czasem, gdy policja zaczyna podejrzewać o udział w zamachu dwoje młodych neonazistów, w Katji narasta potrzeba osobistej zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

15 lutego 2018 r.

W Konkursie Głównym na najważniejsze nagrody - Złotego i Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszych filmów oraz m.in. Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą reżyserię, dla najlepszego aktora lub aktorki, lub za najlepszy scenariusz - będzie miało szansę 19 obrazów

Rozpoczął się 68. Festiwal Filmowy w Berlinie15 lutego 2018 r.

68. Festiwal Filmowy w Berlinie rozpoczął się w czwartek pokazem animowanego filmu Wesa Andersona "Wyspa psów". O nagrody główne zawalczy łącznie 19 obrazów, wśród nich polski film "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej i koprodukowany przez Polaków "Dowłatow" Aleksieja Germana jr.

13 lutego 2018 r.

Jakub Gierszał jako Michael, prawnik z Berlina

Ojciec i syn, czyli obcy z obcym. „Pomiędzy słowami" w kinach13 lutego 2018 r.

KINO | Berlin, wielkie miasto i stolica bogatych Niemiec. Młody, dobrze wykształcony i elegancki prawnik Michael zaczyna swoją karierę. Jest skazany na sukces. Nie jest jednak stąd. Pochodzi z Polski. Wszystko, co zamknął za sobą wraca z siłą huraganu, gdy pewnego dnia w drzwiach jego mieszkania staje jego ojciec. Właściwie się nie znają. Mieszanka uczuć: wyobcowanie, sentyment, sympatia i antypatia. Styk sąsiednich kultur, starszego i młodszego pokolenia oraz polsko-niemieckich klisz. A do tego klasyczne napięcie ojcowsko-synowskie. Czy Michael pogodzi się z Michałem w sobie?

12 lutego 2018 r.

„Czarna Pantera" (2018), reż. Ryan Coogler

Stawką wojny jest królewski tron. „Czarna Pantera" w kinach12 lutego 2018 r.

KINO | Kinowa gratka dla miłośników komiksowych opowieści o superbohaterach spod znaku Marvel Comics. Tym razem T’Challa (Czarna Pantera) powraca do Wakandy, aby objąć tron po śmierci ojca. Jego władza zostanie zakwestionowana przez dawnego przeciwnika, co doprowadza do międzynarodowego konfliktu.

5 lutego 2018 r.

"Złote Taśmy" są przyznawane nieprzerwanie od 1985 roku

Wręczono filmowe "Złote Taśmy" za 2017 r.5 lutego 2018 r.

Polskie "Dzikie róże" Anny Jadowskiej i amerykański "Manchester by the Sea" Kennetha Lonergana to laureaci "Złotych Taśm" za 2017 r. Obrazy wyróżnione przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich nagrodzono podczas poniedziałkowej gali w warszawskim kinie "Kultura".

2 lutego 2018 r.

Kinga Dębska, reżyserka "Planu B"

Drugi człowiek to najlepsze, co się nam może przydarzyć. Kinga Dębska o "Planie B" [WYWIAD]2 lutego 2018 r.

Moi bohaterowie są połamani, mają przeszłość, nikt nie jest czystą kartą. A ja chciałam zrobić właśnie taki film: o wybaczaniu, o miłości. Ale nieprostej. I o tym, że mimo wszelkich związanych z tym niewygód i trudów, drugi człowiek to najlepsze, co się nam może przydarzyć - z reżyserką Kingą Dębską o pracy nad jej najnowszym filmem „Plan B”, bezinteresownej przyjaźni i zagęszczaniu rzeczywistości rozmawia Magda Sendecka.

30 stycznia 2018 r.

"Kształt wody" (2017) w reżyserii Guillermo del Toro zdobył aż 13 nominacji do tegorocznych Oscarów. W kinach od 16 lutego.

Oscarowe premiery niebawem w kinach [TOP 10 LUTEGO]30 stycznia 2018 r.

KINO | Uczta dla widzów i kinomaniaków tuż za rogiem. W lutym na duże ekrany trafi cała seria produkcji wysoko ocenianych, długo oczekiwanych, obsypanych nagrodami i z nominacjami do prestiżowych nagród. Stawkę otworzy „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" z 7 nominacjami do tegorocznych Oscarów. Tuż za nim rosyjska „Niemiłość" w reżyserii Andrieja Zwiagincewa (nominacja oscarowa w kategorii: najlepszy film nieanglojęzyczny). Steven Spielberg proponuje tym razem dramat polityczny „Czwarta władza". Kinowe premiery lutego powinny nasycić bardzo różne gusta: od miłośników komiksów o superbohaterze („Czarna pantera"), silnie erotycznego Greya („Nowe oblicze Greya"), po fanów mafijnych opowieści Patryka Vegi („Kobiety mafii").

Polecane

Polecane

Reklama