Film

7 marca 2018 r.

Agnieszka Więdłocha jako Mańka w filmie „Kobieta sukcesu" (2018)

Przebojowa Mańka zagubiona w miłości. „Kobieta sukcesu" w kinach7 marca 2018 r.

KINO | Uporządkowana, elegancka i perfekcyjna Mańka jest w stanie poświęcić nawet nerkę (jak mówi: „do wątroby jestem przywiązana"), by zdobyć prestiżową pracę i osiągnąć cele zawodowe, które przed sobą stawia. Jest kowalem swojego losu i wszystko co ma - wykształcenie, piękne i nowoczesne mieszkanie oraz pozycję zawodową - zawdzięcza swojej pracowitości. Jej przeciwieństwem jest Lilka, żyjąca od przygody do przygody i przygód poszukująca. Jakby tego było mało sprawy komplikują się, gdy obok pojawia się przystojny Piotr.

6 marca 2018 r.

Anna Jadowska: Filmem , który ze spokojem ducha jestem w stanie wciąż oglądać, nawet z publicznością w sali kinowej, jest mój dokument „Trzy kobiety”. Może dlatego, że w nieco inny sposób jestem jego autorką. Na pewno nie kosztuje mnie to tyle nerwów, co oglądanie fabuły, w której odpowiadam za każdy drobiazg, każdy element składowy historii. Przy realizacji filmu fabularnego musiałam podejmować milion decyzji, natomiast w pracy przy dokumencie mam wrażenie, że po prostu towarzyszę ludziom. Na zdjęciu Marta Nieradkiewicz jako Ewa w filmie „Dzikie róże" w reżyserii Anny Jadowskiej.

Reżyserka „Dzikich róż”: Lubię oglądać filmy, które zadają mi trudne pytania6 marca 2018 r.

Zawsze miałam duży kłopot z tym, żeby nazywać siebie reżyserką. Na pytanie, czym się zajmuję, zawsze udzielam wymijających odpowiedzi. Wydaje mi się, że to jest taki zawód, którego tak naprawdę nie wykonuje się. Trudno go określić, trudno powiedzieć, co nam jest potrzebne, żeby być reżyserem. Z Anną Jadowską, reżyserką „Dzikich róż”, filmu nagradzanego na zagranicznych festiwalach i nominowanego do tegorocznego Orła w kategorii reżyseria, rozmawia Ryszard Jaźwiński.

4 marca 2018 r.

Pełna lista nominowanych do Oscarów jest dostępna na stronie Amerykańskiej Akademii Filmowej. Laureatów tegorocznych, 90. już nagród, poznamy podczas uroczystej gali, która rozpocznie się o godzinie 2.00 czasu polskiego. Uroczystość wręczenia statuetek w Dolby Theatre w Hollywood w Los Angeles będzie transmitowana przez Canal+.

Oscary 2018: Nocne rozdanie nagród. Poznaj nominowanych4 marca 2018 r.

"Kształt wody" Guillermo del Toro, "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" Martina McDonagha czy może "Lady Bird" Grety Gerwig - o tym, który z filmów dostanie Oscara za najlepszy film, a także, czy otrzyma go polsko-brytyjski "Twój Vincent", dowiemy się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

2 marca 2018 r.

Aleksiej Rozin w filmie „Niemiłość"

Nominowany do Oscara Zwagincew: Bez empatii zamieniamy się w stado wilków [WYWIAD]2 marca 2018 r.

Późno zadebiutował jako reżyser i nie ma na koncie wielu filmów, ale każdy z nich jest artystycznym wydarzeniem. Porównuje się go do mistrza rosyjskiego kina, Andrieja Tarkowskiego. Jego „Lewiatan” przegrał walkę o Oscara z „Idą” Pawła Pawlikowskiego. W tym roku nominację do tej nagrody dostał jego najnowszy film „Niemiłość”, który od 2 lutego można oglądać w polskich kinach. Z Andriejem Zwagincewem rozmawiamy o miłości, nienawiści o tym, czym są dla niego filmy.

28 lutego 2018 r.

Margot Robbie jako Tonya Harding w filmie „Jestem najlepsza. Ja, Tonya" (2017), reż. Craig Gillespie

Brutalne oblicze sportu. „Jestem najlepsza. Ja, Tonya" [WIDEO]28 lutego 2018 r.

KINO | Sportowe kulisy? Nierzadko niezbyt czyste i szlachetne. Tonya Harding, amerykańska mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jedna z największych pretendentek do olimpijskich medali, znana była z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań. Nikt jednak nie spodziewał się jak daleko zdolna jest się posunąć w walce o medale. Gdy jej główna konkurentka w amerykańskiej drużynie, Nancy Kerrigan została zaatakowana przez nieznanego sprawcę, jeszcze nikt nie podejrzewał, że była to cynicznie zaplanowana napaść, która miała utorować Toni Harding drogę do olimpijskiego tryumfu. Ta historia wydarzyła się naprawdę.

26 lutego 2018 r.

„Każdego dnia" (2018), reż. Michael Sucsy - w kinach od 2 marca 2018.

Codziennie inne ciało i życie wędrującej duszy. „Każdego dnia" w kinach26 lutego 2018 r.

KINO | 16-letnia dziewczyna zakochuje się w tajemniczej osobie, która każdego dnia budzi się w ciele kogoś innego. Dusza imieniem „A” codziennie żyje innym życiem, bez wpływu na to, kim będzie nazajutrz. Mimo to, młodych kochanków łączy niezwykle silne uczucie i przekonanie, że są w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Pod wpływem pewnych wydarzeń, zaczynają wątpić czy wspólna przyszłość jest możliwa. Ich miłość jest bezgraniczna, lecz czy odważą się podjąć ogromne ryzyko, by pozostać razem?

22 lutego 2018 r.

Katarzyna Warnke jako Anka, żona Cienia w filmie „Kobiety mafii" (2018)

Duża kasa, dragi i one. „Kobiety mafii" Patryka Vegi w kinach [WIDEO]22 lutego 2018 r.

KINO | Ostre, wulgarne dialogi i postacie wrażliwe niemal tylko na argument siły, pieniądza i władzy silniejszego lub lepiej uzbrojonego - z dodatkiem kobiet i seksu. Policja depcze gangusom po piętach i wsadza im w szeregi szpiega - atrakcyjną kobietę. Zadanie: rozpracować szlaki przemytu. Sprawy się jednak śmiertelnie komplikują.

Polecane

Polecane

Reklama