Film

24 września 2018 r.

Tomasz Kot w filmie „Zimna wojna" (2018)

„Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara24 września 2018 r.

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny - ogłosiła Komisja Oscarowa. 13-osobowe gremium pod przewodnictwem Jana A. P. Kaczmarka jednogłośnie wyłoniła kandydata do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej spośród 33 pozycji.

14 września 2018 r.

W tym roku po raz pierwszy Sokołowsko Festiwal Filmowy "Hommage a Kieślowski" nie otrzymał dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resort kultury odnosząc się do tego, poinformował, że "projekt tegorocznego Festiwalu Hommage a Kieślowski uzyskał zbyt niską ocenę, aby otrzymać dotację". Jednocześnie resort kultury poinformował, że organizator festiwalu - Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ - otrzymała w tym roku z MKiDN 915 tys. 525 zł dotacji.

Festiwal Hommage a Kieślowski rusza pod Wałbrzychem14 września 2018 r.

Blisko 20 filmów pokazywanych w trzech sekcjach znalazło się w programie 8. edycji festiwalu „Hommage a Kieślowski”, który w piątek rozpoczyna się w Sokołowsku na Dolnym Śląsku. Tegoroczny program festiwalu zbudowano wokół obrazu „Trzy kolory: Niebieski”.

Polecane

Polecane