Film

18 sierpnia 2017 r.

Kadr z filmu "Królewicz Olch". Źródło: fdb

"Królewicz Olch" od piątku na ekranach kin18 sierpnia 2017 r.

"Królewicz Olch" w reżyserii Kuby Czekaja w piątek wchodzi na ekrany kin. Jest to opowieść o trudach dorastania zrealizowana, jak mówi reżyser, w konwencji filmowej ballady. Główne role grają Agnieszka Podsiadlik i debiutujący w filmie fabularnym Stanisław Cywka.

15 sierpnia 2017 r.

Andrzej Blumenfeld

Zmarł aktor teatralny i filmowy Andrzej Blumenfeld15 sierpnia 2017 r.

W wieku 66 lat zmarł aktor teatralny, filmowy i dubbingowy Andrzej Blumenfeld. O śmierci artysty, który występował także w wielu słuchowiskach radiowych, poinformował na swoim oficjalnym profilu na portalu społecznościowym stołeczny Teatr Dramatyczny.

14 sierpnia 2017 r.

USA: Zmarł aktor i reżyser Joseph Bologna 14 sierpnia 2017 r.

W szpitalu w kalifornijskim Duarte zmarł w niedzielę amerykański scenarzysta, aktor i reżyser Joseph Bologna. Miał 82 lata. W 1971 r. otrzymał nominację do Oscara za scenariusz filmu "Zakochani i inni", a w 1973 r. zdobył nagrodę Emmy.

9 sierpnia 2017 r.

Generalne Gubernatorstwo Korei pod panowaniem okupacyjnych władz Japonii podskórnie wrze siłą ruchu oporu.

Tajny ruch oporu kontra szpiedzy cesarza. Koreańska "Gra cieni" w kinach9 sierpnia 2017 r.

KINO | Silna i z mocarstwowymi aspiracjami Japonia anektuje w 1910 roku słabiutkie Cesarstwo Koreańskie (Daehan Jeguk) na 35 lat. Koreańskie elity, w tym agenci dawnego cesarstwa, nie mogą się jednak pogodzić z obcym, japońskim rządem w Seulu. Pragną odzyskać niepodległość. Tajna siatka antyjapońskiego ruchu oporu przygotowuje zamach. W śmiertelnym tańcu z agentami Japonii nikt nie może być pewny ujścia z życiem. Zdrady, operacje, egzekucje to codzienność w Generalnym Gubernatorstwie Korei.

8 sierpnia 2017 r.

"Paryż na bosaka" to slapstickowa komedia utrzymana w lekkiej, muzycznej osnowie. Zwiewna rozrywka na wakacyjne odprężenie.

Komediowa lekkość lata. "Paryż na bosaka" w kinach8 sierpnia 2017 r.

KINO | Fiona wiedzie spokojne i uporządkowane życie kanadyjskiej bibliotekarki. Dni i tygodnie mijają jej leniwie w monotonnym rytmie. Nagle przychodzi list od babci Marthy z Paryża. Emerytka prosi o pilną pomoc, by nie trafiła do domu pomocy społecznej, bo przecież ma dopiero 88 lat! Uczynna wnusia lotem błyskawicy przemierza Atlantyk i... ku swojemu zdziwieniu nie znajduje bystrej seniorki w domu. Snuje się więc po stolicy Francji, bez pomysłu co dalej. Nie jest jednak sama. Z początku uciążliwy, z czasem coraz bliższy staje się kloszard Dom. Feeria gagów, bajkowa osnowa i kaskada dowcipów. A to wszystko w lekkim, nieco pikantnym sosie smakowitej muzyki w tle. Charlie Chaplin uśmiechnąłby się pod nosem.

7 sierpnia 2017 r.

"Zawsze jest czas na miłość" to nieco komediowa i nieco romantyczna opowieść o z pozoru zwyczajnej znajomości dwojga doświadczonych życiowo bohaterów, którzy zauważyli siebie w odpowiednim czasie.

Wiek nie ma znaczenia. Komedia "Zawsze jest czas na miłość" w kinach7 sierpnia 2017 r.

KINO | Emily to dojrzała kobieta. Jej mąż, Charles, zmarł nieoczekiwanie rok temu i od tego czasu życie Emily płynie w dryfie: bez napędu, bezwiednie, na łasce i niełasce tego, co przynoszą kolejne dni. Owszem, spotyka się czasem z kimś, ale z nikim nie wchodzi w głębsze relacje. Leniwie płynący czas i obite przez los serce jednak niebawem przyspieszą. Za sprawą postawnego, siwobrodego pana z sąsiedztwa.

2 sierpnia 2017 r.

Francuski dramat "Frantz" (2016) wchodzi na ekrany kin już w piątek, 4 sierpnia. W rolach głównych występują: Pierre Niney i Paula Beer.

Strata, ból, żałoba i... tajemniczy Francuz. "Frantz" w kinach2 sierpnia 2017 r.

KINO | Niemcy, rok 1919. Wielka Wojna wreszcie dobiegła końca. Zniszczona Europa na chwilę odetchnęła od bólu i pożogi. Młoda i piękna Niemka - Anna - na grobie zabitego na froncie męża Frantza spotyka tajemniczego Francuza, który podaje się za znajomego jej ukochanego. Między Adrienem a Anną powoli i niepostrzeżenie kiełkuje bliskość.

1 sierpnia 2017 r.

"Babskie wakacje" w kinach od 4 sierpnia

Córka z mamą w tarapatach. "Babskie wakacje" w kinach1 sierpnia 2017 r.

KINO | Trzydziestokilkuletnia Emily po rozstaniu z chłopakiem odwiedza mamę, która od dawna prowadzi ciche życie na uboczu. Córka chce ją wyrwać z marazmu szarych dni i  zabiera na daleką wakacyjną podróż. Wysokie napięcie gwarantowane. Jakby tego było mało obu paniom zdarzy się pewna dość niebezpieczna przygoda. A wszystko podane w lekkim, komediowym sosie z pikantnymi dodatkami.

25 lipca 2017 r.

"Alibi.com" (2017) już w kinach.

Każdy potrzebuje czasem dobrej wymówki. Komedia "Alibi.com" [ZOBACZ]25 lipca 2017 r.

KINO | Drobne wymówki i kłamstewka są niemal jak tlen - ciężko bez nich żyć. Czy to w pracy czy prywatnie i towarzysko. Budowanie zawiłej i udanej ściemy to już sztuka i trzeba mieć do tego talent. Albo dostęp do serwisu z gotowymi rozwiązaniami skrojonymi pod każdego klienta. Że kłamstwo ma krótkie nogi a każdy kij dwa końce? No cóż, czasem bywa śmiesznie.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama