Film

22 stycznia 2017 r.

10. "Czas zabijania", 1996

Na południu Stanów Zjednoczonych bez zmian - czarni są przez białych tak traktowani, jak w czasach "Przeminęło z wiatrem". Murzyn (brawurowa rola pamiętnego z "Pulp Fiction" Samuela L. Jacksona) dokonuje samosądu na białych gwałcicielach swej dziesięcioletniej córki. Jego obrony przed sądem podejmuje się młody, pełen żarliwych ideałów adwokat (McConaughey) wspierany przez błyskotliwą studentkę prawa (Bullock) oraz doświadczonego, niepraktykującego już nestora palestry (Sutherland). Rozpoczyna się pojedynek pomiędzy obroną a cynicznym, stającym na straży "Południowego" porządku, prokuratorem (rewelacyjny Kevin Spacey). Pojedynek przenosi się daleko poza mury sali sądowej. Na szalach Temidy ważą się: ludzkie życie, godność, przesądy, rasizm, sprawiedliwość. Obie strony są zdeterminowane, by udowodnić swoje racje.

[opis dystrybutora dvd]

Najlepsze prawnicze kino. Znasz wszystkie filmowe klasyki? [TOP 10]22 stycznia 2017 r.

Czasy rewelacyjnych dramatów sądowych już minęły. Próżno więc czekać na produkcję, która dorówna poziomem takiemu majstersztykowi jak "12 gniewnych ludzi". Z tego powodu przygotowaliśmy dla was zestawienie najlepszych filmów o tematyce prawniczej i zachęcamy do nadrobienia filmowych zaległości. Koniecznie sprawdźcie naszą listę!

14 stycznia 2017 r.

La La Land, reż. 	Damien Chazelle, polska premiera: 20 stycznia 2017

Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

[opis dystrybutora kino]

Rewelacyjny filmowy styczeń! Zobacz, na co wybrać się do kina14 stycznia 2017 r.

Jak zwykle nowy rok przynosi nam mnóstwo wyjątkowych filmowych premier. W salach kinowych zaczynają się pojawiać filmy, które powalczą o oscarowe statuetki. I tak, już niebawem będziemy mogli obejrzeć "La La Land" z Ryan Goslingiem i Emmą Stone, czy "Manchester by the Sea" z Casey Affleckiem. Jednak styczeń to nie tylko spotkanie z gwiazdami Hollywoodu. Miłośnicy europejskiego kina też znajdą dla siebie filmowe smaczki, które spłynęły do Polski z najważniejszych światowych festiwali (np. "Elle"). Ważnym, lokalnym akcentem jest z kolei premiera filmu Andrzeja Wajdy "Powidoki". Sprawdźcie z nami nowe filmy!

10 stycznia 2017 r.

Wręczający Paszport Polityki 2016 w kategorii "muzyka popularna" piosenkarka Kayah i Bartek Chaciński z "Polityki".

"Paszporty Polityki" 2016 rozdane. Oto laureaci10 stycznia 2017 r.

Reżyser Jan P. Matuszyński, pisarka Natalia Fiedorczuk-Cieślak oraz saksofonista, kompozytor Wacław Zimpel - znaleźli się wśród laureatów "Paszportów Polityki" za dokonania artystyczne w 2016 r. Gala wręczenia nagród odbyła się we wtorek w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie."Paszporty Polityki" 2016 rozdane. Oto laureaci

9 stycznia 2017 r.

Złote Globy przyznawane są przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

Złote Globy rozdane. 7 statuetek dla musicalu "La La Land"9 stycznia 2017 r.

Komedia romantyczna "La La Land" Damiena Chazelle'a otrzymała aż 7 statuetek, czyli w każdej kategorii, w której była nominowana. Za najlepszą aktorkę komediową uznano Emmę Stone. Najlepszym filmem dramatycznym został "Moonlight". Złotego Globa za całokształt twórczości wręczono Meryl Streep.

27 grudnia 2016 r.

Kadr z plakatu filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauzego

Rok 2016 w kulturze. Przegląd najważniejszych wydarzeń27 grudnia 2016 r.

W 2016 r. Wrocław sprawował tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zostało wyróżnione prestiżową nagrodą European Museum of the Year Award 2016., a do kin trafił "Smoleńsk" Antoniego Krauzego. Pożegnaliśmy m.in. Andrzeja Wajdę i Andrzeja Żuławskiego.

25 grudnia 2016 r.

Bracia Dardenne (2012)

Bracia Dardenne: Raju nie będzie25 grudnia 2016 r.

KINO ZAANGAŻOWANE | W kwestii kryzysu uchodźczego wszyscy dzielimy winę – belgijscy mistrzowie kina bracia Dardenne’owie opowiadają o wspólnej odpowiedzialności za przyszłość Europy

24 grudnia 2016 r.

"The Night Of", HBO

Współczesny Nowy Jork. Naz Khan (Riz Ahmed), pochodzący z Pakistanu student, zostaje zaproszony na imprezę. Bez pozwolenia ojca zabiera jego samochód - żółtą taksówkę - i wyrusza z Queens na Manhattan. Gdy piękna młoda kobieta wsiada do auta, Naz nie wie, że to początek gehenny. Wkrótce zostaje oskarżony o morderstwo i musi stawić czoła wymiarowi sprawiedliwości. Po jego stronie staje adwokat Jack Stone (John Turturro).

Najlepsze seriale 2016: Jest tu miejsce dla polskich produkcji [TOP 10]24 grudnia 2016 r.

Czas na kolejne podsumowanie. Tym razem przedstawiamy wam wybrane przez nas najlepsze seriale, które miały swoje premiery w 2016 roku. W zestawieniu znalazły się też polskie produkcje. Niestety. Starania samozwańczych detektywów - głównych bohaterów polskich produkcji ("Pakt" i "Belfer") i tak przyćmione zostały przez grupę dzieciaków ze "Stranger Things" (Netlifx), które przypomniały nam magiczny klimat lat 70. i 80. i pokazały, jak bardzo tęsknimy za dzieciństwem.

23 grudnia 2016 r.

Adam Driver i Golshifteh Farahani w „Patersonie”

Jim Jarmusch: Outsider, buntownik, poeta kina23 grudnia 2016 r.

KINO WEDŁUG JARMUSCHA | Outsider, buntownik, poeta kina. Na ekrany polskich kin wchodzi właśnie jego najnowsze dzieło „Paterson”. Opowiadamy, jak Jim Jarmusch stał się jedną z najważniejszych postaci amerykańskiego kina niezależnego

17 grudnia 2016 r.

2. Lobster, reż. Yorgos Lanthimos

W świecie niedalekiej przyszłości nikomu nie wolno być samemu. Samotność rodzi niepotrzebny zgiełk. Zgodnie z zaleceniem władz miasta (The City), samotni trafiają do Hotelu. Miejsca, w którym spotkają innych samotnych. To tu w ciągu 45 dni powinni znaleźć partnera. Jeśli nie uda im się odszukać miłości, pod postacią zwierząt trafią do Lasu. Tam sami będą musieli walczyć o przetrwanie.

Przegapiłeś te filmy w 2016? Koniecznie nadrób zaległości [TOP 10]17 grudnia 2016 r.

Zbliża się nowy rok a wraz z nim rosną nasze zaległości filmowe. Właśnie z tego powodu przestawiamy wam naszym zdaniem najbardziej wartościowe zagraniczne produkcje, których polskie premiery odbyły się w 2016 roku. Wejście w nadchodzący 2017 nie może się odbyć bez obejrzenia tej kolekcji! Sprawdź najciekawsze filmy 2016! Jeśli to dla was za mało, najważniejsze polskie filmy z 2016 znajdziecie tutaj >>.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama