Film

23 września 2017 r.

Kto dostanie Złote Lwy? Przewidywania krytyków23 września 2017 r.

Krytycy są zgodni: któryś z debiutanckich filmów - "Cicha noc", "Zgoda", "Wieża. Jasny dzień", albo "Atak paniki" - powinien dostać w tym roku Złote Lwy. Tegorocznego laureata najważniejszej nagrody 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych poznamy w sobotę wieczorem.

18 września 2017 r.

"2 noce do rana" (2015) w kinach już od 22 września.

Romans prawie przelotny. "2 noce do rana" w kinach18 września 2017 r.

KINO | Podczas podróży służbowej Caroline, francuska architekta i Jaako, fiński DJ, spotykają się w Wilnie na Litwie i razem spędzają noc. Ale ich relacja, która miała być tylko jednorazową przygodą, niespodziewanie nabiera tempa, gdy wulkaniczna chmura popiołu uniemożliwia im wylot z Wilna.

13 września 2017 r.

"Powiernik królowej" (2017). Brytyjski dramat biograficzny w reżyserii Stephena Frearsa wchodzi na ekrany polskich kin już w piątek, 15 września.

Hinduski czar na oschłym dworze. "Powiernik królowej" w kinach13 września 2017 r.

KINO | Królowa brytyjskiego imperium i cesarzowa Indii  - Wiktoria Hanowerska - jest już zaawansowaną wiekowo władczynią, której dworskie życie i intrygi coraz bardziej uprzykrzają życie. Błysk w oku i wigor odzyskuje za sprawą służącego Hindusa Abdula Karima, który z biegiem czasu staje się jej osłodą w senno-szorstkiej codzienności i przyjacielem.

9 września 2017 r.

1.	Narcos (sezon 3) – 1 września, Netflix

Pod koniec drugiego sezonu "Narcos" pożegnaliśmy Pablo Escobara. Zgodnie jednak z założeniami twórców, „Narcos” to historia o kokainie. Narkotykowa akcja toczy się więc dalej. Po śmierci Escobara rolę głównego producenta i dystrybutora kokainy przejmuje kartel z Cali, pozostający wcześniej w cieniu swojego największego konkurenta. Po piętach stara deptać się im znany poprzednich sezonów agent DEA Javier Peña.

Serialowa jesień rozpoczęta: "Narcos", "Wataha", "Belfer". Poznaj najlepsze premiery!9 września 2017 r.

Serialowe lato zakończyło się wraz z nową odsłoną „Twin Peaks”. Przelewające się fale hejtów i zachwytów wskazują, że produkcja Davida Lyncha i Marka Frosta to dzieło, obok którego nie da się przejść obojętnie. Tych, których ominęło 18 odcinków tej telewizyjnej serii powinni więc jak najszybciej nadrobić zaległości. Natomiast już wraz z początkiem września wystartowały premiery nowych sezonów waszych ulubionych seriali. Sprawdźcie, co przyniesie serialowa jesień!

2 września 2017 r.

Jurek, reż. Paweł Wysoczański

24 października 1989 roku podczas wyprawy na Lhotse ginie Jerzy Kukuczka. Po raz pierwszy pojechał w Himalaje z pieniędzmi, sprzętem, naprawdę sławny. 

Dokument Pawła Wysoczańskiego nie skupia się jednak na zagadce śmierci himalaisty. Pokazuje człowieka, który pnie się do góry - w sensie dosłownym, ale tez metaforycznym i symbolicznym. Od pucybuta do milionera, od socjalistycznego pracownika po gwiazdę międzynarodowych mediów, od człowieka, który wspina się bez pieniędzy i sprzętu, po pełnoprawnego konkurenta Reinholda Messnera w walce o zdobycie Korony Himalajów i Karakorum. Rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, archiwalia, zdjęcia, nagrania, fragmenty programów telewizyjnych i wywiadów składają się na portret całego środowiska himalaistów lat 80. To również obraz czasów, w jakich żyli - ciężkich i barwnych jednocześnie, kiedy idealizm miał większą wartość, niż sława.

[opis dystrybutora kino]

Życie na krawędzi: 8 najlepszych filmów o tematyce górskiej i wspinaczkowej2 września 2017 r.

W zestawieniu nie znajdziecie wysokobudżetowych produkcji spod znaku „Everest” czy katastroficznego hitu „K2” z 1991 roku. Przedstawione przez nas pozycje pokazywać będą wspinaczkowy świat z jak najbardziej realnej perspektywy – wybraliśmy jedynie filmy fabularne bazujące na prawdziwych wydarzeniach oraz dokumenty. Zapraszamy na wspólną wyprawę po świecie pionowych ścian.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama