Film

23 listopada 2017 r.

"Morderstwo w Orient Expressie" (2017)

Klasyk kryminałów powraca. "Morderstwo w Orient Expressie" w kinach23 listopada 2017 r.

KINO | Najbardziej znana na świecie pisarka kryminałów oraz najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów - Agatha Christie - napisała w 1934 roku dzieło, które przeszło do annałów klasyki w swoim gatunku. Najnowsza ekranizacja to nie lada gratka dla fanów mrocznych opowieści. Tym razem belgijski detektyw Herkules Poirot (w tej roli Kenneth Branagh) w czasie podróży do Europy słynnym pociągiem Orient Express będzie musiał wyjaśnić tajemnicze morderstwo jednego ze współpasażerów: aroganckiego milionera Samuela Ratchetta. 

20 listopada 2017 r.

"Robimy film po to, żeby widz mógł coś przeżyć. I to, co on może przeżyć w tym filmie, to jest pewnie rodzaj ataku paniki albo stanu, który jest podobny do tego. Podejrzewam, że widz oglądając ten film, jest w stanie poczuć trochę z tego, co czują bohaterowie i doświadczyć tego lęku, który w tym filmie jest, a przy okazji mieć dobrą zabawę" - ocenił Maślona. Zdjęcie na planie filmu "Atak paniki". Od lewej: Artur Żmijewski, Paweł Maślona i Andrzej Konopka.

Komedia "Atak paniki" Maślony nagrodzona20 listopada 2017 r.

Chcę mówić swoim językiem i myślę, że wielu osobom ten język wydał się ciekawy i prawdziwy - powiedział reżyser Paweł Maślona, odbierając w poniedziałek nagrodę „Perspektywa” im. Janusza Morgensterna dla debiutujących reżyserów. Maślona został uhonorowany za film "Atak paniki".

19 listopada 2017 r.

"Psy"

"Psy" mają 25 lat. Sprawdź, ile pamietasz z filmu [QUIZ]19 listopada 2017 r.

Najbardziej kasowy polski film lat 90. Dziś nazywany kultowym. 25 lat temu, 20 listopada 1992 roku do kin weszły "Psy" w reżyserii Władysława Pasikowskiego z udziałem Bogusława Lindy, Marka Kondrata Janusza Gajosa, Cezarego Pazury i Olafa Lubaszenki. Wywołał sporo kontrowersji, wówczas nieczęsto tak obficie używano w filmach wulgaryzmów. Dyskusje wywołała też scena, gdy pijani esbecy wynoszą nieprzytomnego kolegę, śpiewając Balladę o Janku Wiśniewskim, opowiadającą o masakrze robotników w Grudniu 1970.

15 listopada 2017 r.

Widzowie zobaczą podczas Festiwalu m.in. obraz "Bez zmiłowania" w reżyserii  Michele Alhaique

Premierowe filmy prosto z Italii. Festiwal Kina Włoskiego - Terra Italiana15 listopada 2017 r.

Od 23 do 26 listopada w Kinie Luna w Warszawie potrwa Festiwal Kina Włoskiego - Terra Italiana. Jest to druga jesienna edycja festiwalu. W programie znajdą się aż trzy filmy, które swoją premierę miały na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a jeden z nich znalazł się na liście 26 najlepszych pełnometrażowych animacji, które będą ubiegały się o Oscary 2018. Na uczestników wydarzenia czekają spotkania z twórcami i aktorkami - Gretą Scarano i Celeste Casciaro - oraz koncert muzyki neapolitańskiej w wykonaniu Luigi Scialdone i Antonio Fresa.

13 listopada 2017 r.

Tomasz Karolak jako Melchior "Mel Gibson" w filmie "Listy do M. 3" (2017)

Karolak, Grabowski i Winek o trudnych, męskich relacjach w "Listach do M. 3"13 listopada 2017 r.

W nowej części "Listów do M." Andrzej Grabowski, Tomasz Karolak i Mateusz Winek grają główne męskie role. Jak wyglądały ich relacje na planie? O miłości, życiu i międzyludzkich relacjach, zwłaszcza w okresie świątecznym, aktorzy opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN". Jak praca na planie wyglądała według najmłodszego członka obsady Mateusza Winka? Dobra zabawa czy ciężkie wyzwanie?

9 listopada 2017 r.

Matt Damon w filmie "Suburbicon" (2017), reż. George Clooney

W kinach "Suburbicon" - komedia kryminalna George'a Clooneya9 listopada 2017 r.

KINO | "Witajcie w Suburbiconie - mieście, które zachwyca i ekscytuje." Spełnienie amerykańskich marzeń o dobrobycie dla wszystkich. Równo przystrzyżone trawnik, uśmiechnięty listonosz. Słońce, beztrosko bawiące się dzieci. Lśniący samochód przed każdym domem. Na rajskim obrazie pojawia się nagle bolesne pęknięcie. W rodzinie Lodge'ów nieznani sprawcy zabijają panią domu. Okazuje się, że ma to związek z długiem u mafii.

9 listopada 2017 r.

Piotr Adamczyk i Agnieszka Dygant w filmie "Listy do M. 3" (2017)

Świąteczne namiętności. Komedia "Listy do M. 3" w kinach9 listopada 2017 r.

KINO | Idą Święta Bożego Narodzenia. Śnieg, choinki, migoczące gwiazdki, prezenty, a w powietrzu przedświąteczny nastrój. Ubrany w mikołajowy kostium Melchior "Mel Gibson" (w tej roli Tomasz Karolak) pędzi w małym busiku w poszukiwaniu synka Kazika, który z kolei poszukuje dziadka. Szczepan i Karina Lisieccy (Piotr Adamczyk i Agnieszka Dygant) przeżywają swoje kolejne wzloty i żarliwe, małżeńskie sprzeczki. Różne rodziny, związki, problemy i temperamenty. Rozczarowania, pośpiech, damsko-męskie namiętności - rozstania i powroty. Słowem: Święta.

Polecane

Polecane

Reklama