Film

25 lipca 2017 r.

"Alibi.com" (2017) już w kinach.

Każdy potrzebuje czasem dobrej wymówki. Komedia "Alibi.com" [ZOBACZ]25 lipca 2017 r.

KINO | Drobne wymówki i kłamstewka są niemal jak tlen - ciężko bez nich żyć. Czy to w pracy czy prywatnie i towarzysko. Budowanie zawiłej i udanej ściemy to już sztuka i trzeba mieć do tego talent. Albo dostęp do serwisu z gotowymi rozwiązaniami skrojonymi pod każdego klienta. Że kłamstwo ma krótkie nogi a każdy kij dwa końce? No cóż, czasem bywa śmiesznie.

19 lipca 2017 r.

"Dunkierka" Christophera Nolana w kinach od 21 lipca

Dlaczego Hitler zatrzymał niemieckie siły pancerne? "Dunkierka" w kinach19 lipca 2017 r.

KINO | Zachowanie Wehrmachtu z operacji spod Dunkierki do dziś pozostaje zagadkowe.  Wódz III Rzeszy prawdopodobnie uważał, że Brytyjczycy będą we Francji walczyć do ostatniego naboju. Generał Heinz Guderian poinformował jakoby Hitlera, że teren w rejonie Dunkierki − podmokły i pocięty kanałami − nie będzie sprzyjał operacji wojsk pancernych.

15 lipca 2017 r.

Kinowym hitem weekendu będzie premiera długo oczekiwanej produkcji "Spider-Man: Homecoming" (2017) na podstawie komiksu o ludzko-pajęczym superbohaterze.

Kinowe nowości: "Spider-Man" i "Mężczyzna imieniem Ove"15 lipca 2017 r.

KINO | Premierową gwiazdą wśród nowości kinowych tego weekendu będzie długo wyczekiwany "Spider-Man: Homecoming". Na tym jednak lista ciekawych tytułów się nie kończy. Szwedzki komediodramat "Mężczyzna imieniem Ove" to przystępna a zarazem udana opowieść o ludzkiej oziębłości, która potrafi przejść w stany ciepła. O tym, co ważniejsze: bokserskie laury czy piękna kobieta, opowiada z kolei fiński dramat romantyczny "Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia".

14 lipca 2017 r.

Joanna Kos-Krauze: Właściwie każde ludobójstwo przebiega według takiego samego schematu i jest poprzedzone pojawieniem się ułatwiających je aktów prawnych czy – podsycającej wzajemną nienawiść – propagandy. W każdym przypadku, gdy jest już po wszystkim, pojawia się także mechanizm zaprzeczania, zaniżania liczby ofiar, przeinaczania faktów i samousprawiedliwiania się. Fot. PAP / Slavomir Kubes

Kos-Krauze: Każde ludobójstwo poprzedza propaganda [WYWIAD]14 lipca 2017 r.

Film "Ptaki śpiewają w Kigali" zbiera na świecie świetne recenzje. Grające w nim Jowita Budnik oraz Elanie Umuhire zostały nagrodzone za najlepsze role żeńskie na festiwalu w Karlowych Warach. O Ruandzie, o mechanizmach powstawania ludobójstwa i o próbach usprawiedliwiania go, ale i o radykalizacji języka w Polsce i wyborach, które czynimy z Joanną Kos-Krauze rozmawia Piotr Czerkawski

10 lipca 2017 r.

Juliusz Machulski na planie "Volty". Fot. SF Zebra

Juliusz Machulski: Rzeczywistość sprowadza mnie na ziemię [WYWIAD]10 lipca 2017 r.

- Największa satysfakcja to wykiwanie kogoś, kto zjadł wszystkie rozumy - mówi Juliusz Machulski. Autor kultowych filmów "Vabank", "Seksmisja" i "Deja Vu" w swoim najnowszym filmie "Volta" ponownie wkracza w świat oszustów i złodziei, by w zawadiacko zabawny sposób pofantazjować na temat polskiej historii. A w rozmowie z nami odkrywa tajniki procesu twórczego i dzieli się muzycznymi i literackimi fascynacjami.

29 czerwca 2017 r.

"W starym, dobrym stylu" to opowieść o trzech kolegach, którzy prowadzą spokojne życie na emeryturze. Dziarscy staruszkowie lubią pożartować i jak dawniej komentować kobiece wdzięki.

Emeryci biorą sprawy w swoje ręce. "W starym, dobrym stylu" w kinach29 czerwca 2017 r.

KINO | Życie na emeryturze trzech kolegów toczy się spokojnie. Oglądanie TV, spotkania z rodziną, wycieczki. Ta idylla nie trwa jednak długo. Ich fundusz emerytalny nagle przestaje wypłacać comiesięczne świadczenie. Co robić? Panowie postanawiają odebrać, co swoje i... obrabować bank w starym, gangsterskim stylu. Zanim to jednak zrobią muszą poćwiczyć złodziejski fach.

24 czerwca 2017 r.

"Czerwony żółw"

Kinowe nowości: "Czerwony żółw" i "Transformers" [ZOBACZ]24 czerwca 2017 r.

KINO | Kinowy weekend należy tym razem do słynnej sagi o robotach Transformers. Numerem dwa może być głośna i obsypana nagrodami, japońska animacja (także dla dorosłych) "Czerwony żółw". Wśród nowości nie zabraknie też filmów akcji ("Tożsamość zdrajcy" albo "Jak dogryźć mafii" z Brucem Willisem) oraz komedii ("Miłość aż po ślub"). Warto zobaczyć zwiastuny.

9 czerwca 2017 r.

„Claws”, TNT, data premiery: 11 czerwca 2017

Serial Claws opowiada o życiu i przestępstwach pięciu kobiet, które pracują w salonie stylizacji paznokci na Florydzie.

Obsadę serialu stanowią Niecy Nash, Carrie Preston, Harold Perrineau, Jenn Lyon, Judy Reyes, Jack Kesy, Karrueche Tran, Kevin Rankin i Jason Antoon.

Lato nie będzie nudne: Poznaj 5 najciekawszych seriali, które mają swoją premierę w czerwcu9 czerwca 2017 r.

Deszczowe letnie dni wcale nie muszą być nudne. Twórcy seriali przygotowali bowiem mocne pozycje na rozpoczynający się wakacyjny okres. Z całej masy czerwcowych premier wybraliśmy dla was pięć seriali, które naszym zdaniem zasługują na specjalną uwagę. Sprawdźcie najciekawsze produkcje, które będą miały swoją premierę w czerwcu!

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama