Film

19 maja 2017 r.

Kino na lato 2017

Kinowe hity lata 2017 [ZOBACZ]19 maja 2017 r.

KINO NA LATO | Wakacje tuż tuż, a kinowe lato zapowiada się naprawdę gorąco. Wśród nadchodzących premier nie zabraknie rarytasów dla fanów zarówno Spidermana ("Spider-Man: Homecoming"), jak i planety małp ("Wojna o planetę małp") oraz kina wojennego ("Dunkierka" Christophera Nolana) i szpiegowskiego ("Atomic Blonde" z zabójczo piękną Charlize Theron). Z kolei w zupełnie lekkie, plażowe, babskie i komediowe klimaty zabierze widzów utalentowana Amy Schumer ("Babskie wakacje"). Oto siódemka najmocniejszych produkcji tego lata!

18 maja 2017 r.

Shelly Johnson

"Miasteczko Twin Peaks" wraca już w poniedziałek! Sprawdź, czy pamiętasz głównych bohaterów [QUIZ]18 maja 2017 r.

Naszedł moment, na który czekamy od lat! 21 maja w amerykańskiej telewizji Showtime odbędzie się premiera trzeciego sezonu serialu "Miasteczko Twin Peaks". W Polsce pierwsze dwa odcinki kultowego dzieła Davida Lyncha i Marka Frosta wyemituje dzień później stacja HBO. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was mały sprawdzian. Czy po 25 latach od premiery pierwszej części serialu jesteście w stanie rozpoznać głównych bohaterów? Zaczynamy test!

16 maja 2017 r.

Tom Hanks w filmie "The Circle. Krąg" (2017)

Po tym filmie usuniesz konto na Facebooku. "Krąg" z Tomem Hanksem [ZOBACZ]16 maja 2017 r.

KINO | Oscarowe gwiazdy - Tom Hanks i Emma Watson - tym razem w mrożącym thrillerze o potędze internetowej inwigilacji. Co to właściwie jest Krąg? "To chaos internetu w eleganckiej formie". Koncern, który chce rozwiązać najważniejsze bolączki globu: choroby i głód. Środkami do tego są potężne bazy danych i supernowoczesne algorytmy. A na czele giganta o nazwie The Circle stoi on: charyzmatyczny i hipnotyzujący Bailey (w tej roli Tom Hanks). Czy Annie (Emma Watson) zdoła się wyplątać z niebezpiecznej pajęczyny Wielkiego Brata zanim będzie za późno?

15 maja 2017 r.

Mateusz Kościukiewicz jako śląski piłkarz Jan Banaś w filmie "Gwiazdy" (2017)

Plątanina śląskich losów w filmie "Gwiazdy" [ZOBACZ]15 maja 2017 r.

Inspirowany biografią śląskiego piłkarza Jana Banasia film „Gwiazdy” – obok historii miłosnego trójkąta i specyfiki czasów PRL – pokazuje też plątaninę często nierozumianych śląskich losów – ocenili na niedzielnym pokazie specjalnym w Katowicach jego twórcy.

12 maja 2017 r.

„The Wire”

Narkotyki, broń, wojny gangów, korupcja, morderstwa. Brutalna rzeczywistość portowego Baltimore spędza sen z powiek lokalnej jednostce policji, która przestarzałymi jak na obecne czasy metodami stara się przywrócić ład w kontrolowanych przez młodych gangsterów rejonach. Pamiętajmy jednak, że pierwszy sezon serialu miał premierę w 2002 roku!

Agnieszka Holland nie miała łatwego zadania podczas realizacji trzech odcinków „The Wire” (Moral Midgetry – sezon 3, odcinek 8, Corner Boys – sezon 3, odcinek 8, React Quotes - sezon 5, odcinek 5). Twórcy zdecydowali się bowiem zaprosić do ról gangsterów prostych chłopaków z lokalnego getta, którzy jak przyznaje Holland w jednym z wywiadów, nie byli w stanie zapamiętać i odegrać najprostszych kwestii. Jednak dzięki temu zabiegowi serial powala realizmem. Prawdziwy klasyk.

Nie wiedziałeś, że te seriale wyreżyserowała Agnieszka Holland12 maja 2017 r.

Agnieszka Holland każdego roku dostaje mnóstwo propozycji dotyczących reżyserowania seriali. Jak sama przyznaje, przystaje mniej więcej na jedną tego typu ofertę rocznie. Na co zwraca uwagę artystka decydując się na dowodzenie na planie? Chodzi o styl serialu, jego twórców, aktorów oraz historię, którą przedstawia. Naszym zdaniem wybiera doskonale. Sprawdźcie, które kultowe seriale wyreżyserowała Agnieszka Holland!

11 maja 2017 r.

"Piękny drań" (2016) już w kinach

Niepisane zasady męskiej szatni. "Piękny drań" w kinach11 maja 2017 r.

KINO |W męskim liceum nie ma zmiłuj. Nie lubisz rugby, jak wszyscy? Jesteś szkolnym marginesem i frajerem, czyli workiem treningowym i obiektem kpin. Taki los spotkał właśnie Neda. Nieoczekiwanie między rudowłosym outsider musi zamieszkać z nową gwiazdą sportu w szkole. Różni jak woda i ogień z czasem zaczynają się rozumieć coraz lepiej. Ich przyjaźni narusza niepisane, męskie kodeksy towarzyskie.

10 maja 2017 r.

Juliette Binoche w filmie "Martwe wody" (2016)

Czarna komedia z genialną Binoche. "Martwe wody" [ZOBACZ]10 maja 2017 r.

KINO | Poznajcie rodzinę Van Peteghemów, prawdziwych arystokratów, w żyłach których płynie błękitna krew. Jej członkowie są prawie bez wyjątku zdeprawowani, w większości zdegenerowani, nieustannie zblazowani, a niektórzy nawet garbią się i jąkają. A przy tym są obrzydliwie bogaci. Latem uwielbiają zaszywać się w swojej okazałej nadmorskiej rezydencji, spędzając czas na wspominaniu chwalebnej przeszłości, zachwycaniu się niewinnością rybaków, próżnowaniu i zaspokajaniu swoich dekadenckich zachcianek.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama