Film

26 września 2017 r.

Nina Dobrev jako Marlo w filmie "Linia życia" (2017)

Jak smakuje młoda śmierć? "Linia życia" w kinach26 września 2017 r.

KINO | Paczka znajomych studentów medycyny postanawia poczuć smak pierwszych chwil śmierci. W warunkach klinicznych, za pomocą medycznej aparatury, sztucznie wywołują zatrzymanie pracy serca. Pierwsze doznania zachęcają do kolejnych prób i wydłużania eksperymentu o kolejne minuty. Otwierają niedostepne dla żyjących drzwi głęboko ukrytych wspomnień i świadomości. W niebezpiecznej grze balansują na krawędzi szaleństwa.

25 września 2017 r.

Ceremonia zakończenia i wręczenia nagród 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Reżyser Piotr Domalewski otrzymał Złote Lwy za film "Cicha noc". Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta

42. FPFF: "Cicha noc" Piotra Domalewskiego ze Złotymi Lwami25 września 2017 r.

"Cicha noc" Piotra Domalewskiego została nagrodzona Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Srebrnymi Lwami uhonorowano "Ptaki śpiewają w Kigali" śp. Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze. Najlepszymi reżyserkami ogłoszono Agnieszkę Holland i Kasię Adamik.

23 września 2017 r.

Kto dostanie Złote Lwy? Przewidywania krytyków23 września 2017 r.

Krytycy są zgodni: któryś z debiutanckich filmów - "Cicha noc", "Zgoda", "Wieża. Jasny dzień", albo "Atak paniki" - powinien dostać w tym roku Złote Lwy. Tegorocznego laureata najważniejszej nagrody 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych poznamy w sobotę wieczorem.

18 września 2017 r.

"2 noce do rana" (2015) w kinach już od 22 września.

Romans prawie przelotny. "2 noce do rana" w kinach18 września 2017 r.

KINO | Podczas podróży służbowej Caroline, francuska architekta i Jaako, fiński DJ, spotykają się w Wilnie na Litwie i razem spędzają noc. Ale ich relacja, która miała być tylko jednorazową przygodą, niespodziewanie nabiera tempa, gdy wulkaniczna chmura popiołu uniemożliwia im wylot z Wilna.

13 września 2017 r.

"Powiernik królowej" (2017). Brytyjski dramat biograficzny w reżyserii Stephena Frearsa wchodzi na ekrany polskich kin już w piątek, 15 września.

Hinduski czar na oschłym dworze. "Powiernik królowej" w kinach13 września 2017 r.

KINO | Królowa brytyjskiego imperium i cesarzowa Indii  - Wiktoria Hanowerska - jest już zaawansowaną wiekowo władczynią, której dworskie życie i intrygi coraz bardziej uprzykrzają życie. Błysk w oku i wigor odzyskuje za sprawą służącego Hindusa Abdula Karima, który z biegiem czasu staje się jej osłodą w senno-szorstkiej codzienności i przyjacielem.

9 września 2017 r.

1.	Narcos (sezon 3) – 1 września, Netflix

Pod koniec drugiego sezonu "Narcos" pożegnaliśmy Pablo Escobara. Zgodnie jednak z założeniami twórców, „Narcos” to historia o kokainie. Narkotykowa akcja toczy się więc dalej. Po śmierci Escobara rolę głównego producenta i dystrybutora kokainy przejmuje kartel z Cali, pozostający wcześniej w cieniu swojego największego konkurenta. Po piętach stara deptać się im znany poprzednich sezonów agent DEA Javier Peña.

Serialowa jesień rozpoczęta: "Narcos", "Wataha", "Belfer". Poznaj najlepsze premiery!9 września 2017 r.

Serialowe lato zakończyło się wraz z nową odsłoną „Twin Peaks”. Przelewające się fale hejtów i zachwytów wskazują, że produkcja Davida Lyncha i Marka Frosta to dzieło, obok którego nie da się przejść obojętnie. Tych, których ominęło 18 odcinków tej telewizyjnej serii powinni więc jak najszybciej nadrobić zaległości. Natomiast już wraz z początkiem września wystartowały premiery nowych sezonów waszych ulubionych seriali. Sprawdźcie, co przyniesie serialowa jesień!

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama