Film

12 października 2018 r.

„Tramwaj w Jerozolimie" w reżyserii Amosa Gitaia to - jak opowiada o niej reżyser - ironiczna, ale i optymistyczna metafora podzielonego miasta, w którym Izraelczycy, Palestyńczycy i inne narodowości próbują doświadczyć, jak mogłoby wyglądać życie bez wielkich konfliktów i przemocy.

34. Warszawski Festiwal Filmowy. Co warto zobaczyć?12 października 2018 r.

Pokazem francusko-izraelskiego "Tramwaju w Jerozolimie" Amosa Gitaia rozpocznie się w piątek 34. Warszawski Festiwal Filmowy. Łącznie podczas wydarzenia, które potrwa do 21 października, zostanie pokazanych 190 filmów - krótko, średnio i pełnometrażowych.

5 października 2018 r.

Jan Wróbel

Wróbel: „Kler” czy „Bogowie”?5 października 2018 r.

W „Polityce” reżyser „Kleru” broni się przed napaściami – usłyszałem w radiowym przeglądzie prasy. Rzeczywiście, Wojciech Smarzowski uznał, jak widać, że kurs „rety, biją” jest wygodną dla niego formą debaty nad filmem, który, przecież, zawiera płycizny – zaskakujące w dziele jednego z najlepszych reżyserów na Ziemi, tej Ziemi. Kiedy czytam, że czuł się „osaczony Kościołem”, to rozumiem, dlaczego obok doskonałych scen zobaczymy i sceny karykaturalne, i agitacyjne.

4 października 2018 r.

Rusza Kultura Na Widoku

Ponad 800 filmów, klipów i ebooków dostępnych legalnie w sieci. Gdzie je znaleźć?4 października 2018 r.

To multimedialny projekt, który rekomenduje ponad 800 utworów (filmów, muzyki, spektakli, ebooków i audiobooków) i prezentuje legalne źródła, w których są one dostępne. Celem jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i pokazanie bogactwa legalnych źródeł. Projekt jest skierowany do wszystkich odbiorców, niezależnie od wieku, gustu, zasobności portfela i miejsca zamieszkania.

3 października 2018 r.

I tak może się okazać, że niezadowolenie z repertuaru kina lub wręcz przeciwnie, satysfakcja, że jakiegoś tytułu w nim nie ma, może mieć wpływ na październikowe głosowanie.

„Kler”: Brak filmu w lokalnym kinie kwestią polityczną3 października 2018 r.

 Kilka dni temu wszedł na ekrany polskich kin kontrowersyjny „Kler”, obrazujący problemy polskiego Kościoła katolickiego. Z informacji medialnych wynika jednak, że nie w każdym mieście widzowie będą mogli ten obraz zobaczyć. Dlaczego? Bo wymowa filmu nie podoba się lokalnym władzom. W małych miejscowościach często jest tylko jedno kino działające w ramach miejskiego ośrodka kultury.

24 września 2018 r.

Tomasz Kot w filmie „Zimna wojna" (2018)

„Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara24 września 2018 r.

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny - ogłosiła Komisja Oscarowa. 13-osobowe gremium pod przewodnictwem Jana A. P. Kaczmarka jednogłośnie wyłoniła kandydata do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej spośród 33 pozycji.

Polecane

Polecane