statystyki

Tomasz Sekielski "Sejf" - recenzja

autor: Jakub Demiańczuk14.11.2012, 09:14; Aktualizacja: 14.11.2012, 09:17
  • Wyślij
  • Drukuj
Tomasz Sekielski "Sejf"

Tomasz Sekielski "Sejf"źródło: Materiały Prasowe

Wielbiciele teorii spiskowych mogliby mieć z „Sejfu” doskonałą pożywkę, ale klucza w opisywanych przez Sekielskiego postaciach doszukiwać się nie należy.

reklamareklama


Choć można odnieść wrażenie, że co drugi popularny dziennikarz postanowił zająć się pisaniem książek, zaskakująco niewielu ma coś do powiedzenia. Debiutujący powieścią „Sejf”Tomasz Sekielski to wyjątek. Także dlatego że nie zdecydował się na próbę objaśniania współczesnego świata, ale napisał bezpretensjonalny, sprawny thriller. Gdyby ukazał się w Stanach, hollywoodzcy producenci już walczyliby o prawa do ekranizacji. Czego tu nie ma? Zamach na polskiego ambasadora w Iraku, ukrywana przez wojsko i ABW tajemnica, śledztwo prowadzone przez partnerów z przypadku: dziennikarza śledczego Artura Solskiego i zgorzkniałego komendanta z Podlasia Waldemara Darskiego.

Wielbiciele teorii spiskowych mogliby mieć z „Sejfu” doskonałą pożywkę, ale klucza w opisywanych przez Sekielskiego postaciach doszukiwać się nie należy. Jego książka to nie oskarżenie mechanizmów władzy ani bazujące na dziennikarskim doświadczeniu rozpracowanie afer z czołówek gazet. To jedynie porządny, pewną ręką poprowadzony i chwilami błyskotliwy kryminał. „Wystarczy być celebrytą, prawdziwe dziennikarstwo nie popłaca”, stwierdza nie bez goryczy jeden z bohaterów. Sekielskiemu status celebryty nie grozi – dziennikarzem jest porządnym, literackim debiutantem – obiecującym. Media służące towarzyskiemu lansowi wciąż będą go omijać z daleka.

SEJF | Tomasz Sekielski | Rebis 2012

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 1

  • 1: damian z IP: 176.97.138.* (2012-11-14 16:00)

    Świetna recenzja - gratuluję.

czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

reklama