statystyki

Joscho Stephan, "najszybszy gitarzysta świata", zagra we Wrocławiu

22.05.2012, 10:12; Aktualizacja: 22.05.2012, 10:14
Joscho Stephan

Joscho Stephanźródło: Materiały Prasowe

Muzyk nazywany "najszybszym gitarzystą świata" Joscho Stephan zagra w środę we Wrocławiu. Artysta będzie gwiazdą Ethno Jazz Festival. Stephan zagra w Synagodze Pod Białym Bocianem, a do swojego koncertu zaprosił wrocławskiego gitarzystę Krzysztofa Pełecha.

Reklama


Reklama


"Gra jak opętany, niewiarygodne, istne szaleństwo!" - tak grę Stephana określali wielcy muzycy jazzowi, jak Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano czy Grady Tate.

Stephan to niezwykły wirtuoz gitary z Niemiec. Swoją gitarową edukację rozpoczynał od nauki gry na gitarze klasycznej i, jak sam podkreśla w licznych wywiadach, to klasyczna technika jest głównym fundamentem jego dzisiejszych umiejętności.

Obecnie Joscho Stephan reprezentuje styl określany mianem gypsy jazz lub gypsy swinging guitar, którego został okrzyknięty niezrównanym mistrzem. Muzyk często nazywany jest też następcą legendarnego Django Reinhardta.

Muzyk regularnie koncertuje w Europie, USA i Australii z topowymi gitarzystami - Martinem Taylorem i Tommy Emmanuelem, a także wraz ze swoim zespołem uczestniczył w wielu znaczących europejskich festiwalach.

Reklama


Źródło:PAP Life
Tagi:muzyka

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Reklama