statystyki

Szef CIA ostrzega: Chiny szykują nam internetowy Pearl Harbor

15.04.2011, 21:00; Aktualizacja: 15.04.2011, 21:15

Dyrektor CIA Leon Panetta ostrzegł, że Chiny nasilają operacje wywiadowcze w USA za pomocą włamywania się do komputerów rządu i prywatnych korporacji i że Ameryce grozi "cybernetyczne Pearl Harbor".

Reklama


Reklama


"Jeżeli dojdzie do zmasowanego ataku na rządowe systemy komputerowe, nasz kraj może zostać sparaliżowany - powiedział Panetta w piątek przed komisją Kongresu.

Dodał, że obawia się "cybernetycznego Pearl Harbor" - nawiązując do ataku Japonii na bazę amerykańskiej marynarki wojennej na Hawajach 7 grudnia 1941 r., po którym USA wypowiedziały Japonii wojnę.

Tymczasem eksperci oceniają, że Chiny nasiliły w ostatnich latach swoje operacje szpiegowskie w USA, zdobywając tajne dane za pomocą włamywania się do amerykańskich systemów komputerowych.

W czwartek ogłoszono raport w tej sprawie, w którym informuje się m.in., że chińscy hakerzy wykradają hasła do komputerów w Departamencie Stanu i plany broni i sprzętu z komputerów Pentagonu. W ocenie autorów raportu, w szpiegowskiej rywalizacji w internecie Chiny biorą górę nad USA.


Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Reklama