Podczas koncertu Jerz Igor i Halszka Sokołowska wystąpią w specjalnym muzycznym projekcie, zatytułowanym "Kołysanka dla starszaków".

Jak powiedział organizator koncertu i pomysłodawca cyklu Miron Zajfert, "Jerz Igor to niezwykła, dwuosobowa postać: śpiewająca i grająca na bardzo wielu instrumentach. Tworzą ją perkusiści - Jerzy Rogiewicz i Igor Nikoforow, artyści znani z niezliczonej ilości projektów i zespołów, jak choćby Levity, Trio Marcina Maseckiego, Hokei czy Paula i Karol".

Bezpośrednim impulsem do powstania duetu było "świeżo upieczone ojcostwo Jerzego Rogiewicza. Dość szybko okazało się, że mamy wspaniałe, cudownie ilustrowane książki dla dzieci, ale dramatycznie brakuje równie inspirujących dźwięków" - ocenił Zajfert. Artyści postanowili wypełnić tę lukę, tworząc i nagrywając muzykę dla dzieci, traktując serio swoich słuchaczy. Ukazały się dwie płyty Jerza Igora, "Mała płyta" i "Zima".

Jerz Igor - Sanki (oficjalny teledysk)

Do nagrań, i tworzenia tekstów piosenek, Rogiewicz i Nikoforow zaprosili zaprzyjaźnionych artystów - wśród których znalazła się wokalistka Halszka Sokołowska, a także laureatka Paszportu Polityki Natalia Fiedorczuk, nagrodzona za książkę "Jak pokochać centra handlowe".

"Piosenki Rogiewicza i Nikiforowa w zaskakujący sposób poszerzają muzyczne horyzonty, rozwijają i kształtują dźwiękową wyobraźnię i, wbrew pozorom, nie są tylko dla małych. To autentyczna muzyczna przyjemność dla dorosłych i dla dzieci. Perełka w morzu tandety i bylejakości" - przekonuje Zajfert.